Oceniono 92 razy -52

I co z tego,byl ,jest,i bedzie pruszkowskim drewniakiem.

• frnz.jagger

Oceniono 47 razy 37

Moim zdaniem nie chodzi tu o Borussie bo tak samo mógłby to być każdy inny klub. Chodzi tu o sukcesy Polaków w sporcie, sukcesy za granicą i przede wszystkim o sukcesy w piłce nożnej. Jesteśmy głodni sukcesów naszego kraju zwłaszcza w piłce nożnej bo od czasów P. K. Górskiego i lat 90 kiedy to albo polska reprezentacja, albo polskie kluby odnosiły sukcesy. I tak jest w każdym innym sporcie od pływania (kiedy P. O.Jędrzejczak świetnie pływała), przez skoki (kiedy to P. A. Małysz pięknie skakał) przez tennis (kiedy to Radwańska dobrze odbijała piłeczkę) po biegi narciarskie (kiedy to P. J. Kowalczyk zaczęła biegać szybciej niż reszta). Spójrzcie na to przez pryzmat SUKCESÓW. Bo akurat w BVB zebrało się 3 polskich najlepszych piłkarzy, zespół odnosi sukcesy i w bardzo dużej mierze właśnie dzięki nam, Polakom. Powinniśmy być z tego dumni!

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Borussia odebrała dowód osobisty

- Jeśli ktoś potrafi przycisnąć do ściany Real Madryt, i to dwa razy, jest w stanie wygrać Ligę Mistrzów - mówi Franz Beckenbauer. A to ostatni człowiek, którego można podejrzewać o sentyment dla Dortmundu.

Liga Mistrzów. Bosacki: Lewandowski to killer

- W meczu z Ajaksem zobaczyliśmy Roberta w roli killera. Bardzo się cieszę, że dopisał kolejne bramki do swojego bogatego konta - mówi Bartosz Bosacki po wyjazdowym zwycięstwie Borussii Dortmund nad Ajaksem Amsterdam 4:1. Na kolejkę przed końcem rozgrywek grupy D Ligi Mistrzów zespół z Niemiec zapewnił sobie awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Dwa gole zdobył Robert Lewandowski

• KONIEC

To niesamowite, ale nawet tak wytarty frazes jak ten o szybko strzelonej bramce może okazać się prawdziwy. Borussia przeczekała ataki Ajaxu, odgryzła się i od razu strzeliła bramkę. A potem kapitalnie się broniła wyprowadzając mordercze kontry. Na tyle mordercze, że już po pierwszej połowie Ajax wyglądał na zamordowany. Robert Lewandowski strzelił trzecią i czwartą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów, Borussia Dortmund zdobyła dziewiąty, dziesiąty i jedenasty punkt i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Sami wiecie, co to oznacza...

Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na Fotoblog Jakuba Wawrzyniaka. Oraz na kolejne relacje z Jakuba Wawrzyniaka Ligi Mistrzów. I nie tylko. Dobranoc.

• 90. min. + 4

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

Panie Portugalczyk...

• 90. min. + 2

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Borussii, Fischer przyjmuje piłkę tak, że nie powstydziłby się tego Andrzej Juskowiak. Komentujący mecz Andrzej Juskowiak uważa, że Fischer powinien się wstydzić takiego przyjęcia.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 88. min.

Jeszcze jedna okazja dla Ajaxu. Luokoki rozpędza się, zbiega z prawego skrzydła przed pole karne, po czym patrzy na świetnie ustawionego Hoesena i strzela. Weidenfeller łapie piłkę.

• GOOOOOOL

86. min.

Hoesen! Eriksen ślicznie odwraca się z piłką i podaje do niepilnowanego Hoesena, który wpada w pole karne i uderza nad wychodzącym z bramki Weidenfellerem. Piłka odbija się jeszcze od nogi Suboticia nie dając bramkarzowi Borussii najmniejszych szans na interwencję.

• 84. min.

Moisander z nudów postanowił dostać żółtą kartkę i zaatakował od tyłu uciekającego mu Lewandowskiego. Sędzia przychylił się do jego prośby.

• 83. min.

Czasami przydałaby się sędziemu możliwość odliczenia minut od meczu. Na przykład teraz. Ajax wie, że nie ma szans na wyrównanie, Borussia wie, że nic jej już nie grozi. Jedni i drudzy czekają tylko na gwizdek.

• 80. min.

Ostatnia zmiana w Borussii. Za Reusa wchodzi Schieber.

• 78. min.

Przestało. Miękka wrzutka z lewego skrzydła, Schone dopada do piłki i uderza, ale trafia w sam środek Weidenfellera.

• 77. min.

Wciąż idzie.

• 76. min.

Borussia postanowiła sprawdzić, czy jest w stanie nie dopuścić już w tym meczu Ajaxu do piłki. Jak na razie idzie jej całkiem nieźle.

• 74. min.

Nuytinck miał do wyboru - dopuścić Pata do sytuacji sam na sam z bramkarzem albo odpocząć 20 min. dłużej od kolegów. Wybrał to drugie i zaliczył czerwoną kartkę. Ważniejsze jednak, że minutę później Mexes przyjął piłkę na klatkę przed polem karnym i kapitalnie przyłożył z przewrotki. Takiego gola nie strzeli dziś już nawet Zlatan Ibrahimović!