PNA. Kamerun wymęczył zwycięstwo z Zambią

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
27
To był dziwny mecz. Wiejącą długimi minutami nudę przeplatały kuriozalne sytuacje, których nawet na PNA często sie nie ogląda. Już w 8. minucie Song strzelił głową na własną bramkę. Kameni obronił, ale wobec dobitki Mulengi był bezradny.

Wynik 1:0 piłkarze Zambii dowieźli do przerwy. W drugiej połowie Kamerun atakował żwawiej, ale sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Aż do 68. minuty. Wtedy Mweene, bramkarz reprezentacji Zambii, wpuścił dośrodkowanie Geremiego z 50. metrów pod pachą. Nim się Zambijczycy pozbierali, było już 2:1. Dał o sobie znać nos snajperski Eto'o, który przejął odbitą piłkę w polu karnym i z bliska pokonał Mweene.

W 81. minucie rzut karny na bramke zamienił Katongo i wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Remisem, który zmuszałby Kamerun do kalkulacji i ściskania kciuków za rywali w ostatniej kolejce Grupy D.

Jednak w 86. minucie Idrissou dał strzałem głową zwycięstwo Kamerunowi i znacznie ulatwił "Lwom" drogę do fazy pucharowej.

90. min. +3 Koniec tego dziwnego spotkania. Kamerun pozostaje zatem w grze, ale z taką grą daleko nie zajdą.

90. min. Sędzia dolicza 4 minuty.

86. min. GOL dla Kamerunu! Idrissou wygrywa główkowy pojedynek w polu karnym i zamienia dośrodkowanie Geremiego na gola. Znów prowadzenie Kamerunu.

81. min. GOL dla Zambii! Pewnie karnego wykonuje Katongo i mamy remis! A jaka piękna cieszynka.

79. min. Mecz się zaostrza. Faul w polu karnym bramkarza Kamerunu i powinien być rzut karny! Jest! Czyżby 2:2?

75. min. Za dyskusje z sędziami Makoun ukarany żółtą kartką.

71. min. GOL dla Kamerunu! Dośrodkowanie z prawej strony wybijał obrońca Zambii. Trafił w klatkę piersiową Eto'o, który ruszył za odbitą piłką i z 5. metrów strzałem w długi róg pokonał bramkarza Zambii.

68. min. GOL dla Kamerunu! Bramkarskich popisów na PNA ciąg dalszy. Strzał Geremiego z 50. metrów dotoczył się do bramki i...wpadł pod pachą bramkarza Zambii. 1:1 i mecz zaczyna się od nowa.

64. min. Kamerun dalej przeważa. Ale czy błąd sędziego nie wybije ich z rytmu?

58. min. Gol? Owszem, ale ze spalonego. Tak twierdzi sędzia. Bo spalonego nie było. Song w jednej linii idealnie z obrońcą. Powinno byc zatem 1:1.

54. min. Rośnie przewaga Kamerunu. Ostrzeliwują bramkę Zambii, ale jak na razie szans bramkowych brak.

48. min. Eto'o próbuje, ale trafia w nogi obrońców. Ale coś się zaczyna dziać pod polem karnym Zambii.

46. min. Druga połowa juz trwa. Miejmy nadzieję, że w szatni Kamerunu rozpętała się prawdziwa burza i w drugiej części meczu "Lwy" pokażą pazury.

45. min. +1 W pierwszej połowie Zambijczycy udanie odpierali ataki Kameruńczyków, których forma jest teraz niewiadomą nawet dla nich samych. Brak strzelonej bramki w turnieju faworytów Pucharu Narodów Afryki móiw sam za siebie.

43. min. Tym razem Eto'o strzelał. Ale jego próba z rzutu wolnego była raczej podaniem do bramkarza.

41. min. Podanie na wolne pole do Eto'o w ostatniej chwili przecięli obrońcy Zambii.

37. min. Powinno być 2:0! Kabala z 35 metrów strzelił w środek bramki, ale na tyle potężnie, że bramkarz zdołał tylko odbić piłkę przed siebie. Dopadł do niej Katongo i z 8. metrów strzelił wprost w bramkarza. Zero asekuracji, kolejny błąd obrony Kamerunu.

34. min. Makoun potężnie z 16 metrów, ale świetna interwencja bramkarza Zambii.

30. min. Zambia mądrze się broni, Kamerun nie potrafi oddać groźnego strzału. Jak tak dalej pójdzie, to Eto'o królem strzelców turnieju nie zostanie.

25. min. Na razie oglądamy jedno ze słabszych spotkań tego arcyciekawego przecież turnieju. Ale nauczeni doświadczeniem cierpliwie czekamy, aż piłkarze się obudzą. Gdzie jest Eto,o?

22. min. Zawodzi Kamerun, nie potrafi narzucić swego stylu rywalom. Zambia bez kompleksów, gra najlepiej jak umie i na razie to wystarcza.

18. min. Kolejna akcja Zambii, tym razem Song skutecznie zatrzymał rywala. Ale ciężko będzie odkupić się po takim błędzie, jak ten z 8. minuty.

12. min. Mulenga na spalonym, a mogło być 2:0. Widać, kto będzie dziś nękał Kameruńczyków.

8. min. GOL dla Zambii! Błąd to mało powiedziane. Song chciał przeciąć dośrodkowanie z lewej strony, ale zamiast tego strzelił z 3. metrów na własną bramkę. Bramkarz obronił, ale wybić dobitkę Mulengi z metra nie miał szans.

3. min. Strzał reprezentanta Zambii z prawie 40 metrów. 5 metrów obok bramki.

1. min. Rozpoczynamy mecz ostatniej szansy Kamerunu. Zambia po remisie w pierwszej kolejce z Tunezją może liczyć na awans do fazy pucharowej. Nie może jednak dziś przegrać.