Puchar Narodów Afryki: Gabon coraz bliżej awansu

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
25

Po sensacyjnym zwycięstwie nad Kamerunem Gabon w meczu z Tunezją założył sobie prosty cel - przede wszystkim nie stracić bramki. Z każdą minutą meczu coraz lepiej realizowali ten cel. Poważne kłopoty piłkarze Alana Giresse'a mieli tylko w 27. minucie, kiedy Chermiti minął już bramkarza Ovomo, ale nie potrafił umieścić piłki w bramce.
W drugiej połowie Gabon spokojnie kontrolował sytuację, co jakiś czas wyprowadzając kontrataki. Większośc z nich kończyła się jednak niecelnymi strzałami zza pola karnego. Tunezja nie miała pomysłu na rozbicie defensywy rywali i właściwie nie zagroziła poważnie bramce Gabonu.
Obie drużyny zachowały szanse na awans. Tunezja będzie musiała jednak wygrać z Kamerunem, a Gabon nie przegrać z Zambią.

90. min. +5 Koniec meczu. Gabon ma cztery punkty i jest coraz bliżej awansu do ćwierćfinału. Tunezja będzie musiała wygrać z Kamerunem, więc jeden z faworytów grupy na pewno odpadnie

90. min. +4 Znów stały fragment gry dla Gabonu, dużo bliżej bramki. Dobra wrzutka, Cousin uderza głową, ale obok bramki.

90. min. +2 Rzut wolny z 40 m, jednak żaden z piłkarzy Gabonu nie pofatygował się w pole karne. Znó skończyło się strzałem na bramkę i znów był to strzał niecelny.

90. min. Coraz bliżej końca meczu, ale żadna z drużyn nie rzuca się do ataku

83. min. Piłkarze Tunezji pozazdrościli Gabonowi i też spróbowali strzałów z dystansu. Z takim samym skutkiem.

77. min. Natychmiastowa odpowiedź Tunezji. W pole karne zagrywa Dhaouadhi, ale Jomaa nie zdołał wbić piłki do bramki

75. min. Najbardziej w drużynie Gabonu stara się znany z europejkisch boisk Daniel Cousin. Pięknie podał, ale jego kolega nie potrafił przyjąć piłki

72. min. Wciąż bezradne ataki Tunezji i skuteczna obrona Gabonu. Od czasu do czasu piłkarze Giresse'a próbują też atakować, ale brakuje precyzji. Z każdą minutą Gabon jest bliżej osiągnięcia celu

63. min. Teraz to Gabon miał szansę, ale z rzutu wolnego Ambourouet strzelił tak ponad bramką

54. min. Piłkarze Gabonu bronią się naprawdę dobrze. Sam mecz jednak nie jest ciekawym widowiskiem. Duzo walki w środku pola i dużo niecelnych podań

50. min. Kontra Gabonu zapowiadała się groźnie, ale piłkarze Alaina Giresse'a uparli się na strzały z dystanu. Po raz kolejny jednak piłka ląduje z dala od bramki Tunezji

46. min. Rozpoczęła się druga połowa. Tunezja musi odważniej zaatakować

Koniec pierwszej połowy meczu. Gabon może czuć się usatysfakcjonowany

45. min. Teraz Gabon miał dobrą okazję. Dośrodkowanie z praeej strony, ale strzał głową niecelny

43. min. Po pdobrych pierwszych minutach piłkarze Tunezji mającoraz większe problemy z zespołem Gabonu. Pogormcy Kamerunu grająmoże chaotycznie, ale od kilkunastu minut nie pozwalają rywalom na wiele.

38. min. Piłkarze Gabonu już 10 razy strzelali na bramkę Tunezji.

35. min. Znów bardzo dobry strzał z dystansu. Moundouga mocno przymierzył, Mathult z trudem odbił piłkę. Gabon próbuje kontynuować akcję, ale brutlanym faulem przerywa ją Radhia. Żółta kartka

30. min. Zaskakująco groźny strzał Ambouroueta z rzutu wolnego. Mathlout wypuszcza piłkę, ale nikt nie wykorzystuje jego błędu

26. min. Niebywła sytuacja dla Tunezji. Błąd obrony, Jooma mija bramkarza Gabonu i staje przed pustą bramką. Wostatniej chwili z równowagi wytrąca go obrońca, dając kolegom czas na powrót

14. min. Znów atak Tunezji. Próba uruchomienia Chermitiego, ale wślizg obrońcy Gabonu załatwia sprawę

11. min. Gabon nie może przebić się przez defensywę Tunezji. Cousin zdecydował się na uderzenie z 40 m!

8. min. Moundoung ostro fauluje i zostaje ukarany żółtą kartką. Tunezjanie wykorzystuje stałego fragmentu gry

4. min. Tunezja zaczyna atakować. Strzał Ragueda jednak niecelny

Jak Gabon pokonał najwyżej notowaną w rankingu FIFA afrykańską drużynę można przeczytać tutaj