Puchar Narodów Afryki. Mali - Algieria 0:1

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
35
Mecz był wyjątkowo nieciekawy. Po zdobyciu bramki pod koniec pierwszej połowy Algierczycy postawili na zmasowaną i rozpaczliwą obronę, choć, oceniając przebieg całego spotkania, rzeczywiście byli minimalnie lepsi.
Ostatnie pół godziny kompletnie nie nadawało się do oglądania. Mali miało swoje szanse, ale nie zdołało podnieść się z kolan w sytuacji znacznie łatwiejszej, niż w swojej pierwszej rozgrywce turnieju, kiedy to, przegrywając z gospodarzami turnieju - Angolą - 0:4, wyrównało w ciągu ostatniego kwadransa.
Algieria dzięki temu zwycięstwu zarobiła swoje pierwsze punkty w Grupie A i ożywiła nadzieję na awans. Gorzej wygląda sytuacja Malijczyków, którzy przed ostatnią rundą spotkań mają tylko 1 pkt.

90. min. +4 I choć Mali okupowało w doliczonym czasie gry pole karne rywali, to nie udało im się wyrównać. Koniec meczu.

90. min. Może i w ostatnich minutach zdarzyło się coś wartego odnotowania, ale Algierczycy na to nie zasłużyli.

85. min. Cały stadion gwiżdże i trudno mu się dziwić. To nie jest już mecz, to nowa metoda przeprowadzania tortur.

83. min. Algierczycy będą mogli po tym meczu wydać podręcznik wybijania futbolówki i wstrzymywania gry. Trzeba jednak przyznać, że Mali błyskotliwością w tych decydujących minutach nie oślepia.

78. min. Mali trochę przyspiesza, ale na cudowny comeback, dużo łatwiejszy przecież niż w pierwszym spotkaniu, się nie zapowiada.

73. min. Golkiper Mali wyraźnie jest nie w formie. Popełnie kolejny błąd, który mało co nie kończy się utratą gola.

71. min. Malijczycy odskakują rywalom. Żółta kartka dla Fane.

69. min. Minuta niepokoju pod bramkę Malijczyków. Dwie dobre okazje spaliły jednak na panewce.

67. min. Groźna akcja Mali, ale tak, jak nie zapowiadało się, że padnie w tym meczu jakakolwiek bramka, tak teraz nie zapowiada się, żeby mogła paść jeszcze druga.

65. min. Mecz jest tak fascynujący, że odnotujmy kolejne ważne wydarzenie. 4:2 w kartkach, Algieria goni dzięki Belhadjowi

59. min. Oraz kolejna, dla Diarry, która wyklucza go z udziału w ostatnim spotkaniu grupowym. To wielka strata dla reprezentacji Mali. I kolejny wykluczony piłkarz.

58. min. Żółta kartka dla Keity.

57. min. Yebda próbował strzału z dystansu. Uderzenie ładne, ale niecelne.

55. min. Algieria chce chyba pobić jakiś rekord, bo przedłuża, jak tylko się da, już od początku drugiej części spotkania.

52. min. Bardzo sprytne uderzenie Tamboury na krótki słupek. Chaouchi czujnie wybija na rzut rożny.

50. min. I kolejna akcja lewą stroną w wykonaniu reprezentacji Mali. Płasko bita w pole karne piłka została jednak zatrzymana.

48. min. Malijczycy zaczęli trochę mocniej tę połowę, chyba naprawdę wezmą się za grę.

45. min. +2 Pod koniec połowy jeszcze parę okazji było, ale wynik już się nie zmienił. Przerwa.

43. min. 0:1! Błąd bramkarza Mali przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Nie wiedział, co ma zrobić, w jego ślady poszła obrona i piłkę do siatki z kilku metrów wepchnął Halliche.

42. min. Mecz robi się coraz ostrzejszy i coraz mniej ciekawy. Kartonik dla Soumare.

35. min. Teraz kartka na koncie Mali. Zarobił ją Ndiaye.

33. min. Żółta kartka dla Hebdy za bardzo ostre wejście.

32. min. Spotkanie, mimo kilku, głównie przypadkowych, okazji bramkowych, nie powala. Na gola też się jakoś szczególnie nie zanosi.

27. min. Trudne dla bramkarz uderzenie Karima Zianiego. Diakite poradził sobie jednak z piłką.

26. min. Oglądamy "mecz szewców". Już trzeci zawodnik, ale pierwszy Algierczyk, zmienia za boiskiem obuwie. Wcześniej nowe buty przywdział m.in Seydou Keita.

25. min. W ciągu minuty dwa okropne zamieszania pod bramką Mali, które mogły się skończyć sprowokowaniem bramki. Najpierw ratuje bramkarz wybijając na oślep, później powtarza manewr jeden z obrońców.

22. min. Dobra piłka do Matmoura, który ładnie złożył się do uderzenia z woleja, ale nie trafił w piłkę.

19. min. Odrobinę przeważa Mali, Algiera też była jednak blisko strzelenia gola.

14. min. Kąśliwy, mocny strzał Yatabarego. W boczną siatkę.

10. min. Malijczycy mieli przewagę liczebną nad defensorami przeciwników, ale jeden z piłkarzy przekombinował i znakomita okazja do zdobycia bramki została zmarnowana.

7. min. I podobna sytuacja przy rzucie rożnym Algierczyków. To były dwie niebezpieczne minuty pod bramką Mali.

6. min. To było dośrodkowanie, ale piłka poszła po poprzeczce. Dużo szczęścia miał bramkarz reprezentacji Mali.

4. min. Seydou Keita faulowany przez kapitana rywali i było ogromne zamieszanie i znakomita okazja dla Malijczyków. Jakoś udało się jednak wybić piłkę.

2. min. I już była niezła sytuacja pod bramką Algierczyków, ale piłka wybita z pola karnego.