Copa America. Trzecie miejsce dla Peru, hat-trick Guerrero

4 : 1
Komentarze
Od?wie?
44
Mecz o trzecie miejsce Copa America mógł się podobać. Peru i Wenezuela wyszły na boisko z zamiarem zwycięstwa i żadna z drużyn bramki nie murowała. Było dużo walki, spięć, kartek, ale i ciekawych ataków pozycyjnych czy kontrataków.

Pierwsza połowa należała do Wenezueli, która grała szybciej, dokładniej, stwarzała więcej sytuacji. Nie potrafiła jednak przekuć przewagi na zdobycz bramkową. Peru, jakby lekko schowane, czekało na swoją szansę i doczekało się jej trzy minuty przed gwizdkiem - kontratak pary Chiroque-Guerrero ten pierwszy zakończył strzałem do pustej bramki.

Wenezuela od początku drugiej części ruszyła do odrabiania strat, ale po kwadransie fatalnie zachował się kapitan Rincon, który za brutalny faul został wyrzucony z boiska i zmusił drużynę do gry w osłabieniu. Peru wykorzystało liczebną przewagę już pięć minut później - kolejny kontratak potężnym strzałem pod poprzeczkę wykończył Guerrero.

Gdy wydawało się, że jest już po meczu, nagle przebudziła się Wenezuela. Bramkę kontaktową strzelił Arango, a wyrównać mógł Cichero. Wenezuelczycy zwietrzyli szansę, otworzyli się i dostali dwa ciosy nokautujące. Oba wyprowadził Guerrero (w 90. i 93. minucie) i zapewnił swojej drużynie trzecie miejsce w Copa America, a sobie najpewniej tytuł króla strzelców imprezy - ma na koncie aż pięć trafień.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 GOL dla Peru! Starająca się strzelić gola Wenezuela otworzyła się i przyjęła kolejny cios, znów od Guerrero! Akcja bliźniacza do poprzedniej - podanie z głębi pola, wyjście sam na sam i spokojny strzał w długi róg.

90. min. GOL dla Peru! Podanie do Guerrero z głębi pola, ten ograł obrońcę, wyszedł sam na sam i nie dał szans bramkarzowi rywala.

89. min. Peru od kilku minut gra bardzo mądrze, trzyma piłkę daleko od własnej bramki.

85. min. Peru się trochę otrząsnęło, skonstruowało dobrą akcję, ale Chiroque przestrzelił.

83. min. Arango uderzył w środek bramki, Fernandez odbił piłkę przed siebie, a Cichero nie potrafił dobić z kilku metrów...

82. min. Będzie rzut wolny dla Wenezueli.

81. min. Peru zaczyna grać bardzo nerwowo.

78. min. GOL dla Wenezueli! Kapitalna akcja Wenezueli! Prostopadłe podanie z głębi pola do Arango, który czubkiem buta pokonał Fernandeza!

75. min. Ależ mogło być ciekawie! Maldonado przestrzelił jednak w sytuacji sam na sam.

74. min. Tempo meczu siadło.

70. min. Peru nie zasypia gruszek w popiele - dąży do zdobycia trzeciej bramki.

67. min. Z Wenezueli zeszło trochę powietrze.

64. min. GOL dla Peru! Guerrero! Szybka kontra i potężny strzał z ośmiu metrów napastnika Peru.

63. min. W ostatnich minutach więcej na boisku dyskusji, spięć, niż gry.

59. min. Czerwona kartka! Rincon wchodzi w rywala nakładką i zostaje wyrzucony z boiska! Wenezuela gra w dziesięciu!

56. min. Wenezuela mocno się stara, ale Peru nie chce popełnić błędu.

52. min. Fedor uderzył z linii pola karnego, ale zbyt lekko. Ciekawa ta druga połowa!

51. min. Kolejna kontra Peru, znów Chiroque - Guerrero, ale tym razem obrońcy połapali się w ich zamiarach.

49. min. Widać duże emocje, teraz przepychanki, ale sędzia szybko opanował sytuację.

47. min. Już na początku atak Wenezueli, ale na spalonym Fedor.

46. min. Zaczęli drugą połowę.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

44. min. Wenezuela ciśnie - chce wyrównać. Jest ciekawie!

42. min. GOL dla Peru! Chiroque! Dwójkowa akcja Chiroque - Guerrero, ten pierwszy podał do kolegi w pole karne, trzech obrońców poszło za piłką i Chiroque został bez asysty obrońcy. Guerrero to zauważył, zagrał idealnie do Chiroque, a ten wepchnął piłkę do praktycznie pustej bramki.

41. min. Zdenerwowany selekcjoner Peru - nie jest zadowolony z przebiegu meczu.

37. min. Peru oddala grę od własnej bramki - przed chwilą rzut wolny, po którym nie było jednak zagrożenia pod bramką Wenezueli.

34. min. Trwa napór Wenezueli.

31. min. Wspaniała akcja Wenezueli, znów piłka w siatce i... znów spalony. Znów też sędzia boczny miał rację.

29. min. Maldonado trafia do siatki rywali, ale był na spalonym. Wciąż 0:0.

26. min. Kapitalna akcja Peru - Chiroque wychodzi sam na sam, ale z dość ostrego kąta trafia w nogi bramkarza.

23. min. Piłkę przed polem karnym Wenezueli miało dwóch Peruwiańczyków, ale żaden nie zdecydował się na strzał i w końcu zmarnowali sytuację.

20. min. Groźnie po stałym fragmencie gry dla Peru, ale dobra interwencja Vegi.

17. min. Strzał Ramosa z dystansu.

15. min. Brakuje na razie dobrych bramkowych sytuacji.

12. min. Czeka nas dużo walki - można powiedzieć to z pełnym przekonaniem.

9. min. Szybki, żywy początek meczu.

5. min. Zakotłowało się pod bramką Wenezueli, ale bramkarz sobie poradził.

4. min. Wenezuela zaczyna mocno! Groźna akcja i strzał Maldonado - minimalnie niecelny.