Piłka nożna. Fiorentina z Borucem w składzie przegrała z Valencią

Od?wie?
null
41
Zobacz strzały, które wpuścił Boruc na Zczuba.tv

Polak od początku meczu bronił pewnie. Nie dał się zaskoczyć ani strzałami z dystansu, ani też groźnymi dośrodkowaniami. Dobrze radził sobie na przedpolu i skutecznie kierował defensywą, która nie pozwalała Valencii na stworzenie stuprocentowych sytuacji. Przynajmniej w pierwszej połowie.

W drugiej obrona gości posypała się, a Boruc nie uchronił drużyny od straty dwóch bramek. Przy pierwszej Polak instynktownie rzucił się do uderzonej z bliska piłki i niewiele zabrakło, a popisałby się fantastyczną interwencją. Futbolówka prześlizgnęła się jednak po dłoniach polskiego bramkarza i wpadła do bramki, wcześniej odbijając się od słupka.

Druga bramka to przepiękny strzał Aduriza, przy którym Boruc nawet nie drgnął - nie miał najmniejszych szans. Dodać trzeba jednak, że mogło być 3:0, ale pod koniec pierwszej części meczu Boruc przerzucił nad poprzeczką strzał z około siedmiu metrów. Valencia była drużyną dużo lepszą, lepiej poukładaną i wygrała zasłużenie.

Wydaje się, że tym występem Polak przybliżył się do podstawowego składu Fiorentiny. Rywalizacja z Sebastienem Freyem będzie bardzo zacięta i Sinisa Mihajlovic - trener włoskiego klubu - ma teraz twardy orzech do zgryzienia.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu. 0:2 przegrywa zatem Fiorentina, ale Artur Boruc zaliczył bardzo dobry występ.

90. min. +3 Dobra interwencja Boruca na koniec meczu - wyłapał mocne dośrodkowanie.

90. min. +1 Próba Fiorentiny, ale strzał głową nie tak precyzyjny, jak piłkarzy Valencii sprzed kwadransa.

88. min. Dużo o meczu mówi statystyka posiadania piłki - 61% do 39% dla gospodarzy.

87. min. Odnosi się wrażenie, ze obie drużyny nie mają już motywacji. Valencia spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

84. min. Zrezygnowani piłkarze Fiorentiny nie kwapią się do odrabiania strat.

77. min. GOL dla Velencii! Bliźniacza akcja - znów dogranie z lewej strony, znów strzał głową - tym razem Aduriza - i znów piłka wylądowała z lewej strony bramki Boruca. Znów też odbiła się od słupka, tyle tylko, że tym razem Boruc nie miał kompletnie nic do powiedzenia.

72. min. GOL dla Valencii! Szybka akcja Valencii, dośrodkowanie z lewej strony na głowę Soldado, a ten precyzyjnie uderza w lewy róg bramki Boruca. Polak miał piłkę na rękach, ale ta prześlizgnęła się po rękawicy, odbiła od słupka i wpadła do bramki. Zabrakło szczęścia! Dosłownie 5 centymetrów...

70. min. Fiorentina oddala niebezpieczeństwo od bramki Boruca. A przez chwile było bardzo gorąco.

64. min. Odważne wyjście Boruca zakończone skuteczną interwencją. Po godzinie gry możemy powiedzieć bez obawy o brak obiektywizmu - Polak rozgrywa naprawdę dobry mecz.

61. min. Kontratak Fiorentiny skończył się tylko rzutem rożnym, z którego nie wynikło nic.

59. min. Próba koronkowego rozegrania pod bramką Boruca kończy się stratą piłki... piłkarze Valencii chcą chyba wjechać z piłką do bramki Polaka.

56. min. Kontuzja jednego z graczy gospodarzy - chwila przerwy w grze.

52. min. Nie ustaje w atakach Valencia, Fiorentina spychana coraz głębiej pod własne pole karne, ale Boruc chwilo bezrobotny.

47. min. Gorzej drugą połowę rozpoczął Boruc - minął się z piłką przy dośrodkowaniu, ale asekurowali go obrońcy.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa meczu.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy, w której przeważała Valencia, ale między innymi dzięki Borucowi wynik nadal brzmi 0:0.

44. min. Świetna interwencja Polaka! Strzał z siedmiu metrów głową, mimo że prawie w Boruca, był jednak wyjątkowo trudny. Nasz bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką!

40. min. Boruc nie ma dziś wiele roboty, ale gdy już jest potrzebny - staje na wysokości zadania.

36. min. Fiorentina zamknięta w hokejowym zamku dzielnie się broniła, a rywale zdołali ulepić tylko strzał z 30. metrów, który o blisko 30 metrów minął poprzeczkę bramki Boruca.

32. min. Znów Boruc szybszy od napastników rywali - piłka po dośrodkowaniu ląduje w jego rękach.

30. min. Ni to strzał, ni to dośrodkowanie o mało nie zaskoczyło bramkarza Valencii!

28. min. Gol dla Velencii, Boruc bez szans... ale spalony! Więc nadal 0:0. Trwa jednak oblężenie bramki Fiorentiny.

27. min. Teraz jednak dobra interwencja Polaka! Uprzedził napastnika gospodarzy i rzutem pod jego nogi zdołał zapobiec niebezpieczeństwu.

25. min. Trochę nonszalancko Boruc bawił się piłką w polu karnym i w ostatniej chwili, tuż przed atakującym go napastnikiem, wybił ją daleko na połowę rywali.

22. min. Ciężar gry przeniósł się na połowę gospodarzy. Pewnie broni jednak bramkarz Valencii.

19. min. Teraz Boruc pewnie wyłapuje dośrodkowanie rywali.

18. min. Wciąż przeważa Valencia, ale Boruc nie ma wiele do roboty.

14. min. Dobra akcja gospodarzy, ale spalony ratuje gości... a Artur Boruc niczym za czasów świetności w Glasgow pokrzykuje bez przerwy na kolegów z obrony.

12. min. Piłkarze Valencii konstruują atak pozycyjny - goście nastawiają się na kontrataki.

9. min. Wreszcie akcja Fiorentiny, ale Gilardino czysto powstrzymywany.

7. min. Gospodarze przeważają, ale na razie nie mogą przedrzeć się w pole karne gości.

4. min. Strzał i bardzo dobra obrona Boruca! Piłkę lecącą po ziemi w lewy róg bramki Polak wybił na rzut rożny.

3. min. Pierwsza groźna akcja Valencii, ale obrońcy Fiorentiny radzą sobie z dośrodkowaniem - Boruc nie musiał interweniować.

1. min. Początek meczu. W bramce gości Artur Boruc.

21:40 Już za moment początek spotkania.