Liga francuska. Auxerre pokonało Sochaux. Jeleń i Dudka zagrają w eliminacjach LM!

1 : 2
Komentarze
Od?wie?
38
Przed meczem z Sochaux Auxerre znało swój cel - muszą wygrać i liczyć na to, że Lyon lub Lille stracą punkty. Do 90. minuty sobotniego spotkania Jeleń i spółka remisowali z Sochaux 1:1 i, mimo korzystnych wieści z innych stadionów, żegnali się z Ligą Mistrzów.

Wtedy jednak Hengbart wykończył zespołową akcję Auxerre strzałem głową i wprawił w euforię trenera i kolegów. Lille przegrało z Lorient 1:2, zatem ten gol dał drużynie Jelenia i Dudki upragniony awans do eliminacji LM.

Hengbart został zresztą niekwestionowanym bohaterem meczu, gdyż to po jego golu w piątej minucie Auxerre objęło prowadzenie. Emocje do ostatniego gwizdka zapewnił Ideye w 47. minucie doprowadzając do remisu.

Jeleń nie rozegrał dobrych zawodów, tak jak zresztą całe Auxerre, które dopiero po wyrzuceniu z boiska w 62. minucie Perquis z Sochaux zaczęło grać tak, jak na rewelację sezonu przystało. Polak biegał, walczył o pozycję, ale był jakby niezauważany przez kolegów. Często wściekał się z tego powodu, a swojej złości nie próbował nawet ukrywać. Polak miał w tym meczu dobrą okazję do zdobycia gola, ale w 92. minucie zderzył się w polu karnym z jednym z kolegów z Auxerre. Szansa na przypieczętowanie awansu do el. LM przepadła wraz z wychodzącą na aut piłką.

W innych ważnych dla układu górnej części tabeli meczach Lorient pokonało Lille 2:1, Lyon ograł Le Mans 2:0, a Paris S.G. uległo Montpellier 1:3.

Mistrzem Francji został Olympique Marsylia, drugie miejsce wywalczył Olympique Lyon. Trzecie jest Auxerre, a czwarte miejsce przypadło klubowi Ludovica Obraniaca - Lille. Z ligi spadło Le Mans, Boulogne-sur-Mer oraz Grenoble.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

94. min. Koniec meczu! Auxerre zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów!

Inne wyniki:

Lorient - Lille 2:1
Lyon - Le Mans 2:0
Paris S.G. - Montpellier 1:3

90. min. GOL dla Auxerre! Dośrodkowanie z lewej strony przelaciało nad wszystkimi obrońcami Sochaux i trafiło na głowę zamykającego akcję Hengbarta, który strzałem przy słupku daje Auxerre (na tę chwilę) awans do eliminacji Ligi Mistrzów.

85. min. Pedretti nie ma dziś dobrze ustawionego celownika. Kolejny jego strzał, tym razem z rzutu wolnego z 20. metrów, mija bramkę gospodarzy.

82. min. Doskonała okazja dla Auxerre. Dwa strzały - jeden z 20. metrów i drugi z 16. - padły łupem bramkarza Sochaux. Jeleń ma pretensje do kolegów - powinni podawać.

Wciąż więc - wszystko w rękach Auxerre.

79. min. Zaznacza się przewaga Auxerre. Piłkarze coraz częściej goszczą pod bramką Sochaux, ale akcje kończą się na polu karnym.

76. min. Pedretti wbiegał w pole karne gospodarzy nieatakowany przez nikogo. Ale zamiast ruszyć z piłką pod bramke rywali zdecydował się na strzał z 20. metrów i znacznie się pomylił. On jednak wciąż próbuje. Niewidoczni są Polacy.

74. min. Trzy próby dokładnego dogrania na głowę któregoś z kolegów Pedrettiego. Nieudane. Auxerre zamyka powoli gospodarzy na ich połowie boiska.

70. min. Piłka wpadła do siatki Sochaux, ale sędzia dopatrzył się spalonego...Auxerre jednak atakuje coraz śmielej.

68. min. Od 62. minuty Auxerre gra z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartkę otrzymał Perquis.

Aktualna tabela ligi francuskiej wygląda następująco:
3. Lille - 70 pkt
4. Auxerre - 69 pkt

W tej sytuacji wszystko zależy od Auxerre...jeden gol i LM dla Polaków!

Lyon - Le Mans 1:0
Paris S.G. - Montpellier 0:3

61. min. Budzi się Auxerre. Wciąż jednak brakuje pomysłu. Jeleń krąży wokół pola karnego, czyha na podania...te jednak nie trafiają pod nogi Polaka. Trudno strzelić w takiej sytuacji bramkę.

57. min. Groźnie po rzucie rożnym Sochaux. Strzał jednak bardzo niecelny.

51. min. Auxerre musi teraz strzelać bramki, a to gospodarze ostrzeliwują teraz Sorina. Ten wychodzi jednak z pojedynku zwycięsko.

3. Lille - 71 pkt

W tej chwili Auxerre musi strzelić drugą bramkę i liczyć na to, że gola straci Lille.

Lorient - Lille 1:1
Paris S.G. - Montpellier 0:2

47. min. GOL dla Sochaux! Niestety. Piorunujący początek drugiej połowy gospodarzy. Brown znalazł się w polu karnym i wykończył akcję strzałem wślizgiem. 1:1. Liga Mistrzów się oddala.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

4. Auxerre - 71 pkt

Sytuacja jest w tej chwili niekorzystna dla Auxerre. Drużyna Polaków na czwartym miejscu w tabeli ligi francuskiej po 45 minutach ostatniej kolejki.

Paris S.G. - Montpellier 0:1

45. min. Zamieszanie na boisku. Przepychanka, piłkarze o mało się nie pobili. Ciężko powiedzieć, co było przyczyną ekscesów. Sędzia ostatecznie opanował sytuację. Koniec pierwszej połowy.

37. min. Pedretti strzela potężnie z 25. metrów, piłka nabrała dziwnej trajektorii lotu i o mało nie zaskoczyła bramkarza Sochaux.

35. min. W natarciu wciąż gospodarze. Auxerre ratuje się dalekimi wybiciami, które nijak jednak nie mogą znaleźć się w pobliżu Jelenia. Polak zajmuje się raczej przeszkadzaniem, niż konstruowaniem akcji.

Donosy z innych (ważnych) boisk:

Lorient - Lille 0:0
Lyon - Le Mans 0:0

Sytuacja wciąż korzystna dla Auxxere.

29. min. Boudebouz stanął przed szansą pokonania Sorina, nie dał jednak rady.

24. min. Napastnik Sochaux minął niepotrzebnie wychodzącego Sorina, nie zdołał jednak opanować piłki, która opuściła boisko.

22. min. Poza bramką w piątej minucie, w meczu niewiele się dzieje. Auxerre nie musi się teraz mocno starać, spokojnie może przyjmować rywali na własnej połowie i liczyć na kontry, w których zaprocentuje szybkość Jelenia.

16. min. Jeleń aktywny, nęka obrońców rywali. Na razie jednak nie miał okazji pokazać swojego snajperskiego kunsztu.

A na innych boiskach:

Paris S.G. - Montpellier 0:0

Zatem na tę chwilę - Jeleń w Lidze Mistrzów!

12. min. Sochaux próbuje otrząsnąć się po szybko straconej bramce, ale goście kontrolują sytuację na boisku.

5. min. GOL dla Auxerre! Hengbart zamyka mocne dośrodkowanie i mamy 1:0 dla Auxerre. Autorem asysty Pedretti.

1. min. Zaczynamy! W składzie obaj Polacy.

Przed meczem:

1. Marsylia - 75 pkt
2. Lille - 70 pkt
3. Lyon - 69 pkt
4. Auxerre - 68 pkt
5. Montpellier - 66 pkt

Do Ligi Mistrzów awansują dwie drużyny. Trzecia zagra w eliminacjach tej prestiżowej imprezy. Pewne miejsce ma już zatem mistrz - Marsylia, ale o kolejne premiowane pozycje wciąż walczą cztery drużyny. W tym Auxerre Jelenia i Dudki, które musi wygrać swój mecz z Sochaux i liczyć na potknięcia rywali.