Ważne zwycięstwo Ankaragucu. Trzech Polaków w podstawowym składzie [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 13 marca 2020
  • Zwycięstwo drużyny trzech Polaków! Kapitan zespołu półprzytomny [WIDEO]

Zwycięstwo drużyny trzech Polaków! Kapitan zespołu półprzytomny [WIDEO]

Trzy gole do przerwy, z czego dwa dla Ankaragucu, które po trzech porażkach z rzędu w końcu odniosło zwycięstwo w lidze tureckiej. W piątek na własnym, ale też pustym stadionie pokonało Rizespor 2:1.

• 90. min. + 7

KONIEC MECZU. Ankaragucu wygrywa z Rizesporem 2:1.

• 90. min. + 5

Kolejny faul Morozyuka i czerwona kartka. Rizespor kończy w dziesiątkę.

• 90. min. + 4

Krótko rozegrany rzut rożny na zyskanie czasu, ale Ankaragucu zyskało go niewiele. Szybka strata.

• 90. min. + 3

Kontra Ankaragucu. 3 na 3. Ale zakończona niecelnym strzałem Rodriguesa. Piłkę dotknął jednak bramkarz, więc gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

• 90. min. + 2

Żółta kartka: Morozyuk za faul na Fatim.

Siedem minut doliczonych do drugiej połowy.

• 88. min.

Pazdan! Fantastyczna interwencja! Mogło być 2:2, ale polski obrońca w ostatnim momencie przyblokował uderzenie Yana.

• 87. min.

Scarione trafia do siatki, ale sędzia gola nie uznaje, bo uznał, że gracz Ankaragucu faulował przy strzale. Słusznie.

• 86. min.

Trzecia, ostatnia zmiana w Ankaragucu: schodzi Orgill, wchodzi Parlak.

• 85. min.

Teraz Rodrigues trafił w piłkę, ale za to nie trafił w bramkę. Nadal 2:1 dla Ankaragucu.

• 84. min.

Rodrigues! Jak on tego nie trafił!? To znaczy: jak on nie trafił w piłkę!? Mogła być trzecia bramka dla Ankaragucu.

• 82. min.

Zmiana w Rizasporze: Yan za Garmasha.

• 81. min.

Pazdan strzela głową, ale nie trafia w bramkę.

• 80. min.

Łukasik zbiega z piłką na prawe skrzydło i wywalcza rzut rożny dla Ankaragucu.

• 79. min.

Pazdan rzuca się na piłkę szczupakiem i wybija ją głową z własnego pola karnego.

• 76. min.

Zmiana w Ankaragucu: Lobjanidze za Michalaka.

• 74. min.

Ankaragucu od kilku minut cofnięte. Stoi na własnej połowie i czeka na piłkę. A kiedy ją dostaje, od razu wybija - oby dalej od własnej bramki.

• 72. min.

Zmiana w bramce Rizasporu: Cetin za Akkana.

• 70. min.

I kolejna przerwa, kolejne problemy zdrowotne. Tym razem bramkarza Rizasporu. A w tle słyszymy karetkę, która na sygnale odjeżdża ze stadionu.

• 69. min.

Zmiana w Ankaragucu: Scarione za Agcaya.

• 68. min.

I nie będzie, przy bocznej linii pojawia się karetka, która zabiera Agcaya chyba od razu do szpitala.

• 67. min.

Przerwa się przeciąga, bo kapitan Ankaragucu nie wygląda na przytomnego, będącego w stanie kontynuować grę.

• 65. min.

Agcay cały czas nie podnosi się z boiska, jest opatrywany przez lekarza.

• 64. min.

Brzydki fragment gry. Kolejny faul Rizesporu. A konkretnie kolejny Diomande, który znokautował głową Agcaya, kapitana Ankaragucu, za co zobaczył żółtą kartkę.

• 63. min.

Rzut wolny dla Ankaragucu: faulowany Rodrigues, a faulował Talbi.

• 62. min.

Michalak ściga się Albayrakiem. Wygrywa pojedynek, dorzuca piłkę w pole karne, ale już niezbyt dokładnie.

• 61. min.

Orgill przewraca się w polu karnym Rizesporu, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Sędzia nakazuje grać dalej.

• 60. min.

Przerwa w grze: na boisku leży Diomande, ale to on faulował Fatiego, więc jak się podniesie, Ankaragucu będzie miało rzut wolny.

• 57. min.

Żółta kartka: Kulusić za brzydki faul na Skodzie.

• 57. min.

Zmiana w Rizesporze: Torun za Duraka.

• 56. min.

Rzut rożny dla Ankaragucu. Dobrze bita piłka na 5. metr - mija bramkarza, ale stojący za nim Rodrigues z tego nie skorzystał.

• 55. min.

Poprzeczka ratuje Ankaragucu od straty gola! A strzelał Talbi.

• 54. min.

I kolejny faul Ankaragucu. Tym razem tuż przed własnym polem karnym. Z prawej strony, dobra okazja do dośrodkowania.

• 52. min.

Boldrin zwija się z bólu, rzut wolny dla Rizesporu. A faulował Pazdan. Na szczęście do bramki Ankaragucu daleko, bo faul w środkowej strefie boiska.

• 51. min.

Ricardo niespecjalnie spieszy się ze wznowieniem gry, ale taki właśnie chyba jest zamysł, patrząc na to, jak zachowuje się trener Ankaragucu, który wyraźnie pokazuje, by jak najdłużej celebrował wybicie piłki.

• 49. min.

Michalak zatrzymany przez Albayraka.

• 48. min.

Rzut wolny dla Rizesporu: faulowany Durak, a faulował Faty.

Zaczynamy drugą połowę. Obie ekipy bez zmian.

• 45. min. + 2

I przerwa. A straty dla Rizesporu zmniejszył Garmash, który wykorzystał błąd Kulusicia i niepewne zachowanie bramkarza Ankaragucu, który nie ruszył w kierunku piłki. A więc drużyna Polaków prowadzi już tylko 2:1. Wracamy za kwadrans.

• 45. min. + 1

Goooooooooooool! Rizespor trafia tuż przed przerwą!

• 45. min.

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• 44. min.

Bramkarz Ankaragucu - Ricardo - faulowany we własnym polu karnym. Rzut wolny.

• 43. min.

Ofiarna interwencja Kulusicia, drugiego z środkowych obrońców Ankaragucu, który wybija piłkę na rzut rożny. I dostaje za to brawa od Pazdana.

• 42. min.

Orgill przewraca się, rozkłada ręce, ale gramy dalej - nie ma mowy o faulu.

• 41. min.

Rizespor w ataku pozycyjnym, wymienia podania przed polem karnym Ankaragucu. Ale do czasu. Tzn. do czasu aż piłkę wybija Łukasik. Ta znowu w środkowej strefie, a gospodarze znowu czekają na własnej połowie.

• 39. min.

Powinno być 3:0 dla Ankaragucu! Michalak uderzył jednak nad poprzeczką. A precyzyjniej: wysoko nad poprzeczką, bardzo wysoko.

• 37. min.

Garmash wpada z piłką w pole karne, ale tam jest on: wielki Michał Pazdan, który dobrze blokuje jego strzał. Rzut rożny dla Rizesporu.

• 36. min.

Strata Łukasika w środkowej strefie, ale Kitsiou naprawia jego błąd.

• 34. min.

Michalak wstaje, ale łapie się za głowę. Jakby nie mógł uwierzyć w to, że Morozyuk nie zobaczył żółtej kartki.

• 33. min.

Na boisku zwija się z bólu Michalak, a faulował go Morozyuk.

• 32. min.

Pazdan próbował prostopadłego podania, ale zostało ono przecięte. Gospodarze mają rzut z autu.

• 31. min.

Melnjak wrzuca w pole karne. Efekt? Rzut rożny dla Rizesporu.

• 30. min.

Rzut wolny dla Rizesporu: Orgill faulował Melnjaka.

• 29. min.

Brzydszy fragment gry. Od kilku minut gra toczy się w środkowej strefie, gdzie piłka lata głównie autach.

• 26. min.

Ale tylko na moment, bo Rizaspor ma rzut rożny. Znowu wybijał Pazdan, który teraz dostał nawet brawa od swojego bramkarza.

• 25. min.

Pazdan, w swoim stylu, wyprzedził napastnika i oddalił zagrożenie.

• 23. min.

Już 2:0 dla Ankaragucu! Drugi gol podobnie, jak pierwszy. Strzelony po stałym fragmencie gry, rzucie rożnym. Z tą różnicą, że tym razem już przez piłkarza Ankaragucu.

• 22. min.

Goooooooooooooooooool! Ankaragucu! Rodrigues!

• 21. min.

Żółta kartka: Michalak za faul na własnej połowie. Na Morozyuku.

• 19. min.

Piłkarze Ankaragucu cieszą się z gola. Robią kołyskę, w samym środku - z piłką w rękach - Łukasik. Czyżbyśmy o czymś nie wiedzieli? W każdym razie gratulujemy!

• 18. min.

Albayrak zdobywa bramkę samobójczą. Dodajmy, że ładną bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył tak, że nie powstydziłby się tego żaden z piłkarzy Ankaragucu.

• 17. min.

Gooooooooooooooooooooool! Ankaragucu!

• 14. min.

Orgill! To powinien być gol dla Ankaragucu. Strzelił jednak w sam środek, akurat tam, gdzie stał bramkarz.

• 12. min.

- Brawo, brawo! - niesie się po pustym stadionie. Kojarzymy ten głos, Łukasik.

• 11. min.

I znowu Michalak. Tym razem dobra wrzutka, ale piłkę stracił Rodrigues.

• 9. min.

I znowu Pazdan. Nasz - były bo były, ale jednak - minister obrony narodowej zatrzymuje kolejny atak Rizesporu. I tym samym poniekąd naprawia też błąd Michalaka.

• 8. min.

Michalak ruszył z piłką prawym skrzydłem, ale dośrodkował ją bardzo niedokładnie - wprost pod nogi obrońcy Rizesporu, który rusza z kontrą.

• 6. min.

Pazdan przechwytuje piłkę na własnej połowie, ale Ankaragucu nie rusza z kontrą - wycofuje do bramkarza i próbuje ataku pozycyjnego.

• 4. min.

Ankaragucu miało jeszcze rzut rożny, ale bez historii. Goście oddalili zagrożenie.

• 4. min.

Łukasik - dobry strzał! Ale broni bramkarz Rizesporu.

• 3. min.

Do rzutu wolnego przymierza się Łukasik i sam poszkodowany.

• 2. min.

I od razu dobra okazja. Do strzału - faulowany Rodrigues.

• 1. min.

Zaczynamy! Od środka Ankaragucu.

• Obie drużyny już na boisku, za chwilę zaczynamy.

• Mecz oczywiście odbędzie się przy pustych trybunach.

• To bardzo ważny mecz dla Ankaragucu. Drużyna Polaków zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w lidze (17.). Do bezpiecznego (15.) traci jednak tylko trzy punkty. A Rizepor to nie jest żaden hegemon, bo ma tylko o pięć punktów więcej od Ankaragucu - w ostatnich pięciu meczach zdobył tylko jeden punkt.

• Kiedy wydaje ci się, że piłka nożna na całym świecie została sparaliżowana, oni wychodzą na boisko. I to już za chwilę, trzech Polaków: Konrad Michalak, Daniel Łukasik, Michał Pazdan. Początek meczu Ankaragucu - Rizespor o 18.