Terminarz
Od?wie?
43
Po meczu:

Derby Mediolanu za nami. Nie mogliśmy narzekać na nudę. Nie brakowało bramek, dogodnych sytuacji, ostrej gry i czerwonych kartek. Górą byli Rossoneri, którzy pokonali odwiecznych rywali Inter 3:0.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla liderów Serie A, którzy już w 44 sekundzie wyszli na prowadzenie. Pato dobił piłkę po strzale Robinho. Później było jeszcze lepiej. W 9. minucie powinien być rzut karny dla Milanu, ale sędzia nie zauważył zagrania ręką jednego z obrońców po strzale Seedorfa. W pierwszej połowie jeszcze Van Bommel mógł podwyższyć rezultat spotkania, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W końcówce tej części meczu doskonałą okazję zmarnował Eto'o, który nie trafił do pustej bramki z czterech metrów.

Druga połowa była jeszcze bardziej emocjonująca. Najpierw czerwoną kartkę dostał Chivu za faul na wychodzącym na czystą pozycję Pato. Brazylijczyk błysnął po raz drugi w 62. minucie, gdy strzelił swoją drugą bramkę. Wykorzystał on dośrodkowanie Abate.

Swoje okazje miał też Robinho, który dwukrotnie wychodził sam na sam z Julio Cesarem, ale przez swoją nonszalancję nie potrafił wykorzystać tych sytuacji.

Ciekawie było w końcówce. W 88. minucie Javier Zanetti nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym Antonio Cassano. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.

Strzelec trzeciej bramki nie będzie jednak do końca zadowolony ze swojego występu. W doliczonym czasie gry musiał opuścić boisko po otrzymaniu drugiej żółtej kartki.

Po tym spotkaniu Milan ma już pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Interem. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek.

Tak relacjonowaliśmy spotkanie:

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +2 Czerwona kartka dla Cassano! Włoch najpierw dostał żółtą kartkę po zdjęciu koszulki po strzelonej bramce, a teraz głupio fauluje jednego z rywali.

89. min. Cassano pewnie wykonuje jedenastkę. 3:0!

88. min. Karny dla Milanu! Zanetti fauluje Cassano. Żółta kartka dla Argentyńczyka.

84. min. Z boiska schodzi też bohater spotkania, strzelec dwóch bramek, Pato. Za niego Emanuelson.

80. min. Robinho więcej sytuacji nie zmarnuje. Schodzi z boiska, a jego miejsce zajmuje Cassano.

77. min. Robinho znowu marnuje okazję. Prostopadłe zagranie do Brazylijczyka, a ten strzela za lekko i Julio Cesar broni jego uderzenie nogami.

76. min. Piłka po raz trzeci w siatce Interu! Flamini jednak był na spalonym po podaniu Seedorfa. Holender dzisiaj rozgrywa świetne zawody.

72. min. Ależ okazja Robinho! Braylijczyk sam na sam, zwiódł bramkarza, ale strzelił zbyt nonszalancko i jeden z obrońców zdążył wrócić i wybić piłkę na rzut rożny.

71. min. Podopieczni Leonardo nie wierzą już chyba w korzystny rezultat. Nudny fragment meczu.

70. min. Stanković zmienia Cambiasso.

67. min. Milan nadal atakuje. Znowu świetnie podaje Seedorf. Strzał Boatenga zablokowany przez obrońcę Interu.

62. min. 2:0 dla Milanu! Najpierw świetne podanie Seedorfa do Abate, a ten dośrodkowuje do Pato, który głową umieszcza piłkę w siatce. Inter w bardzo trudnej sytuacji.

55. min. Thiago Silva potężnie z rzutu wolnego z 19 metrów, ale prosto w Julio Cesara. Bramkarz Interu wybija przed siebie, do piłki dochodzi jeszcze Boateng, ale fatalnie kiksuje.

53. min. Leonardo od razu reaguje. Cordoba wchodzi za Pandeva.

52. min. Czerwona kartka dla Chivu! Pato wychodzi sam na sam, Rumuński obrońca fauluje Brazylijczyka! Faul miał miejsce tuż przed polem karnym, więc tylko rzut wolny.

48. min. Van Bommel odbiera piłkę Sneijderowi. Piłkarz Interu ucierpiał w tym starciu.

46. min. Początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy pierwszą połowę:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Próba Pato z dystansu. Wysoko nad bramką.

43. min. Eto'o z czerech metrów nie trafia w bramkę! Kameruńczyk nie miał przed sobą nikogo!

39. min. I znowu okazja Interu. Sneijder znalazł sobie miejsce i spróbował uderzenia z dystansu. Niecelnie.

38. min. Fenomenalna interwencja Abbiatiego! Po rzucie rożnym głową uderza Chivu, bramkarz Milan wyciąga się jak struna i zatrzymuje piłkę na linii bramkowej.

37. min. Poprzeczka! Inter miał dużo szczęścia. Z dystansu strzelał Van Bommel, piłka odbiła się jeszcze od nóg jednego z zawodników Interu i trafiła w poprzeczkę. Julio Cesar był bez szans.

36. min. Kontra Milanu, Pato próbuje odegrać górą do Boatenga. W ostatniej chwili wybija jeden z obrońców.

35. min. Inicjatywę przejął Inter. Mistrzowie Włoch rozgrywają piłkę jednak głównie w środku boiska. Narażają się na kontry...

30. min. Pato wpada w pole karne, próbuje dryblingu, ale Chivu nie daje się oszukać. Milan ma zdecydowaną przewagę.

26. min. Robinho upada w polu karnym po interwencji Ranocchii. Brazylijczyk symulował, a sędzie ukarał go żółtą kartką. Dobra decyzja sędziego.

24. min. Po rzucie rożnym z dystansu uderza Boateng. Wysoko nad bramką. Inter nie może się odnaleźć.

19. min. Szansa Pazziniego. Abbiati pewnie broni.

18. min. Milan wraca do ataku. Po rzucie rożnym piłka trafia do Nesty. Obrońca gospodarzy z woleja wysoko nad bramką.

16. min. Gra przeniosła się w końcu na druga stronę boiska. Rzut wolny dla Nerazzurrich. Sneijder bardzo niecelnie.

14. min. Pato z rzutu wolnego z 20 metrów prosto w mur.

9. min. Powinien być karny dla Milanu! Potężne uderzenie Seedorfa trafia w rękę jednego z obrońców. Gwizdek sędziego milczy.

8. min. Pato dośrodkowuje, Robinho był blisko przejęcie piłki. Nie udało się.

7. min. Gol Pato padł w 44 sekundzie.

3. min. Milan w natarciu. Robinho sam na sam, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną. Słuszna decyzja arbitra.

1. min. Gol dla Milanu! Świetny początek gospodarzy! Świetne prostopadłe zagranie Gattuso do Robinho, strzał Brazylijczka broni Julio Cesar, ale przy dobitce Pato nie miał już szans! Zapowiada się świetne widowisko.

1. min. Mecz rozpoczęty.

Przed meczem:

Po 30 meczach na czele Serie A znajduje się AC Milan. Rossoneri mają dwa punkty przewagi nad Interem. Podopieczni Leonardo (byłego trenera Milanu) już w po tej kolejce chcą awansować na pozycję lidera.

Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się zwycięstwem Milanu. Bohaterem był strzelec jedynej bramki Zlatan Ibrahimović.

Derby Mediolanu odbędą się po raz 154. Inter wygrał do tej pory 56 razy, Milan 48. 49 spotkań zakończyło się remisem.

Inter do meczu przystępuje bez Lucio, w Milanie zabraknie Zlatana Ibrahimovicia. Obaj pauzują za kartki.

O derbach Mediolanu można przeczytać w artykule Rafała Stec.