Serie A. Milan umocnił się na prowadzeniu w tabeli

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
38
Po pierwszej bezbarwnej części meczu nic nie wskazywało na to, że gospodarze odprawią rywali z bagażem trzech goli. Obie drużyny próbowały grać szybką piłkę, ale ich starania zamiast koronkowych akcji przynosiły chaotyczne, rwane ataki, po których nie doczekaliśmy się nawet celnego strzału w światło bramki.

Kto wie, jak zakończyłoby się to spotkanie, gdyby tuż po przerwie arbiter Gianluca Rocchi nie podjął kontrowersyjnej decyzji. W 49. minucie po przypadkowym zagraniu ręką Aronici, piłka wyszła za linię końcową i wszyscy zawodnicy - włącznie z piłkarzami gospodarzy - szykowali się do rzutu rożnego. Zamiast kornera mieliśmy jednak karnego dla Milanu, który na bramkę zamienił Zlatan Ibrahimović.

Trafienie Szweda podcięło skrzydła graczom Napoli i jeszcze bardziej zmobilizowało mediolańczyków. Piłkarze Allegriego zaczęli grać tak, jakby chcieli udowodnić, że potrafią zdobyć bramkę bez pomocy arbitra. Efektem tego były dwa kolejne trafienia. Najpierw po dokładnym podaniu od Pato wynik podwyższył wprowadzony w drugiej połowie Boateng. Dosłownie kilkadziesiąt minut później było już 3:0. Tym razem świetną indywidualną akcją popisał się sam Brazylijczyk, który podkręconym strzałem w okienko nie dał De Sanctisowi żadnych szans.
>br> Bramkarz Napoli, mimo że w poniedziałkowy wieczór musiał piłkę z siatki wyjmować aż trzykrotnie i tak był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Cieniem samego siebie był najskuteczniejszy strzelec Serie A Edinson Cavani. Żeby było sprawiedliwie, trzeba jednak przyznać, że Urugwajczyk był w tym meczu pozbawiony wsparcia kolegów z zespołu.

Dzięki wygranej Milan zwiększył przewagę nad trzecim w tabeli Napoli do sześciu punktów. Po 27. kolejkach drugi jest Inter, który traci z kolei do lokalnego rywala pięć oczek.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie na żywo

90. min. Arbiter doliczył cztery minuty

87. min. Długie podanie do Ibrahimovicia, ale Szwed na pozycji spalonej

83. min. Napoli było bliskie zmniejszenia strat. Mocno zagraną piłkę Hamsika do Cavaniego na czwartym metrze ofiarnym wślizgiem wybił Thiago Silva

79. min. Gool! 3:0 Kolejny cios Milanu. Pato w asyście dwóch obrońców biegł powolnie tuż przed polem karnym, z boku pokazał mu się Ibrahimović, ale Brazylijczyk zdecydował się na uderzenie. Technicznie podkręcił piłkę i pięknym "rogalem" znalazł miejsce tuz przy słupku De Sanctisa

78. min. Gool! 2:0, tym razem Boateng Podanie na wolne pole do Pato, Brazylijczyk ze spokojem opanował podanie, pobiegł kilka metrów i jak na tacy wyłożył piłkę nabiegającemu na trzeci metr przed bramkę Boatengowi. Reprezentant Ghany nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce!

75. min. Gattuso ucierpiał w starciu z Aronicą. Włoch przy próbie odbioru piłki został przypadkowo uderzony łokciem i mamy przerwę w grze. Jak widać nawet taki boiskowy twardziel jak Gattuso nie jest do końca odporny na ból

73. min. Zuniga poszedł na przebój. Minął dwóch rywali, ale zbyt mocno wypuścił sobie potem piłkę i wyjechał za linię końcową

70. min. Napoli w końcu odważniej zaatakowało. Gościom udało się nawet zamknąć Milan na jego połowie. Seria wrzutek w pole karne nie przyniosła im jednak żadnej korzyści

67. min. Sytuacyjne uderzenie z woleja Falminiego. Francuz ładnie złożył się do strzału, ale piłka przeleciała nad bramką

63. min. Zmiana w Milanie. Za Robinho wchodzi Boateng

59. min. Świetna okazja dla gospodarzy. Pato zatańczył z piłką w polu karnym , z łatwością minął obrońcę, zagrał na trzeci metr przed bramkę gdzie stał Robinho. Brazylijczyk uderzył natychmiastowo, ale trafił w rękę stojącego na linii De Sanctisa. Było blisko drugiego gola!

55. min. Kapitalna akcja Pato i jeszcze lepsza interwencja De Sanctisa. Piłka zmierzała w prawy róg bramki Napoli, ale wyciągnięty jak struna bramkarz zdołał sparować futbolówkę do boku

52. min. Kolejna ofensywna akcja Milanu. Prawym skrzydłem popędził Jankulovski, który będąc na wysokości pola karnego zagrał płasko przed bramkę De Sanctisa. Bramkarz Napoli przewidział ten ruch, wyszedł z bramki i skutecznie skasował tę akcję

49. min. Gool! 1:0 dla Milanu po trafieniu z rzutu karnego Ibrahimovicia! Sędzia dyktuje problematyczną jedenastkę. Znów ogromne zamieszanie przed bramką Napoli i Aronica - wydaje się, że przypadkowo - zagrywa piłkę łokciem. Arbiter się nie waha i wskazuje na 11 metr, mimo żywych protestów zawodników gości

48. min. Po zamieszaniu w szesnastce piłka po strzale jednego z zawodników Milanu trafia w poprzeczkę

47. min. Kolejna kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Napoli. Van Bommel składał się do strzału i padł w polu karnym po interwencji obrońcy. Karnego jednak nie ma

46. min. Zaczynamy drugą połowę

45. min. Koniec pierwszej połowy Arbiter nie doliczył do pierwszej części ani minuty. Jak na razie oglądamy szybki mecz, który nie obfituje jednak w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Nie doczekaliśmy się do tej pory żadnego celnego strzału na bramkę. Miejmy nadzieję, że drugie 45 minut okaże się lepsze.

44. min. Żółta kartka dla Pato za wyrwanie piłki z rąk zawodnikowi Napoli, który według niego chciał opóźnić wybicie rzutu wolnego przez Milan

40. min. De Sanctis uprzedza odważnym wyjściem Flaminiego i wybija piłkę prosto pod nogi Ibrahimovicia. Ten strzela po ziemi w stronę bramki, ale golkipera Napoli świetnie asekurowali obrońcy, którzy wybili wolno toczącą się futbolówkę

39. min. Robinho ładnie znalazł sobie trochę miejsca w bocznej strefie pola karnego, zdołał dośrodkować, ale piłka po jego zagraniu nie trafiła na głowę żadnego z piłkarzy Milanu

36. min. Jankulovski najpierw z obrony zainicjował akcję ofensywną swojej drużyny, a chwilę później uderzał tuż zza pola karnego. Znów jednak niedokładnie

34. min. Doskonała okazja Milanu. Po odważnym wejściu van Bommela piłka trafiła przed pole karne, później przypadkowo znów pod nogi Holendra, a jego strzał już z bliskiej odległości świetnie zablokował Aronica

30. min. Kolejna pyskówka Gattuso. Tym razem Włoch tłumaczył coś Dossenie. Piłkarz Napoli próbował chyba sprowokować rywala, bo w niby czułym geście chwycił go obiema rękami za policzki i szeroko się uśmiechnął. Gattuso jak na razie zachowuje spokój

26. min. Ataki Milanu suną głównie prawą stronę, głównie za sprawą ofensywnej gry Abate. Napoli cofnięte na własną połowę szczęścia szuka długimi podaniami w kierunku balansującego w okolicach 50 metra Cavaniego

24. min. Jak na razie oglądamy dużo walki i niedokładnych zagrań. Przed momentem świetnym podaniem Pato obsłużył Jankulovski, ale na brawa po raz kolejny zasłużyli obrońcy Napoli, którzy przytomnie pozostawili Brazylijczyka na pozycji spalonej

21. min. Pato zagrywa miękko w pole karne do Flaminiego, ale sytuację przytomnym wybiciem ratuje Campagnero. Akcje strzałem kończy Gattuso, ale piłka przelatuje bardzo wysoko nad poprzeczką

20. min. Pierwszy rzut rożny dla Napoli. Wariant z krótkim podaniem i po zagraniu do Mascary sędzia odgwizduje spalonego

17. min. Składna akcja Milanu. Piłka trafia do Ibrahimovicia i napastnik pada po starciu z Cannavaro. Domaga się podyktowania jedenastki, ale arbiter pozostaje niewzruszony i po chwili dyktuje rzut wolny dla Napoli po zagraniu ręką leżącego na murawie Szweda

15. min. Długie podanie Aronici do Cavaniego, do Urugwajczyka spóźnił się Nesta, ale na szczęście dla Milanu sędzia odgwizdał spalonego

13. min. Hamsik wypracował sobie dogodną pozycje do oddania strzału. Huknął z 20 metrów, ale lot piłki od początku do końca kontrolował Abbiati. Uderzenie dobrych parę metrów obok bramki

10. min. Pierwszy strzał Ibrahimovicia. Szwed znalazł się z piłką dość przypadkowo kilkanaście metrów przed bramką, uderzył z woleja, ale bardzo wysoko nad popreczką

8. min. Przed chwilą byliśmy świadkami pierwszej dyskusji z arbitrem Gennaro Gattuso. Sędzia szybko jednak Włocha uspokoił ostrzeżeniem

6. min. Na razie ataki Napoli niemrawe, ale to właśnie goście oddali pierwszy strzał w tym meczu. Uderzał Cavani, z półobrotu, ale piłka w znacznej odległości minęła bramkę mediolańczyków

4. min. Pierwszy kontakt z piłką Cavaniego. Gattuso musiał uciekać się do faulu i będzie rzut wolny 30 metrów od bramki Abbiatiego

3. min. Początek z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Napoli zepchnięte do defensywy