Terminarz
Od?wie?
31
Po spotkaniu:

Pierwsza połowa zupełnie rozczarowała. Zlatan Ibrahimović miał okazje, ale ich nie wykorzystywał, z drugiej strony gwiazda ostatniego meczu z Fiorentiną - Libro Kozak miał piłkę, ale nie umiał zrobić z niej pożytku, a czasami nawet utrzymać. Nawet tzw. stuprocentowe sytuacje nie zmieniły wyniku spotkania - dominujący Milan nie zamienił przewagi na gola, Lazio zabrakło animuszu.

I jeżeli ktoś po tej połowie wyłączył telewizor, to popełnił błąd. Piłkarze Milanu, jakby źli na siebie za pierwszą połowę, drugą rozpoczęli od zdecydowanego uderzenia. Ale uderzenia znów niecelnego. Do własnej niemocy doszedł pech, gdy po strzale Ibrahimovicia piłka odbiła się od obu słupków i wypadła poza bramkę. Nie pierwsza i nie ostatnia sytuacja, w jakiej Szwedowi zabrakło precyzji. Wtórował mu Robinho, który wykopywał piłki niczym w futbolu... amerykańskim. Niestety goli dalej brakowało, a zaczęły się faule. Tak np. boisko w swoim debiucie w mediolańskiej drużynie musiał przedwcześnie opuścić Legrottaglie. Nieczysta gra i przerwy się mnożyły, niedokładne strzały nie kończyły, wynik - nie zmieniał.

Można usprawiedliwiać piłkarzy intensywnym graniem co 3 dni, ale smaku rozczarowania trudno pozbyć się z języka. Słodycz czuje za to w ustach Napoli, które również przepycha się łokciami na podiu Serie A. A jutro samo wybiegnie na boisko - w meczu z Chievo o 20.45.

90. min. +5 Jeszcze zamieszanie w polu karnym Lazio na koniec tego spotkania. Nieporozumienia, nerwy i niedokładność nie - takie jak te w całym meczu - nie pozwalają zdobyć bramki Muslery. Chwilę później sędzia kończy spotkanie. W Milanie 0:0. Koniec meczu!

90. min. +4 Jeszcze szuka swojej szansy Mauri, który zmienił w 80 min. Sculliego, ale samotna akcja przerwana przez obrońców Milanu.

90. min. +2 Ibrahimović dostaje jeszcze jedno podanie, ale Szwed jest na spalonym.

90. min. 5 minut przedłużamy ten mecz. Ibrahimović leży w polu karnym. Ale sędziowie nie odgwizdują faulu a tym bardziej karnego.

89. min. Muslera świetnie interweniuje - wyjście z bramki Urugwajczyka ratuje bezbramkowy remis w Mediolanie.

85. min. I kolejny strzał "a'la Krzynówek" w wykonaniu Emanuelsona. Wysoko strzela ponad bramkę zza pola karnego. Wcześniej strzał Ibrahimovicia natrafia na nogi broniących rzymian.

82. min. Brzydki, brzydki fragment meczu. Najpierw żółtą kartkę zarobił Ledesma, potem Kozak wbiegł w leżącego na trawie Legrottaglie. I Włoch nie dokończy już swojego debiutanckiego meczy w Milanie. W jego miejsce Papastathopoulos.

75. min. Coraz mniej czasu, coraz bardziej nerwowo. Kozak nie tylko krytym, ale i nieco turbowany przez graczy Milanu zaczyna odpłacać się rywalom. Szarpanie kończy się żółtą kartką dla Czecha. A za chwile Bresciano zmienia Gonzaleza.

69. min. I po raz kolejny przyznajemy, że powinien być gol dla Milnau. Robinho strzałem po ziemi z prawej strony uderzył mocno w przeciwległy róg, futbolówka minęła Muslerę i leciała do bramki, ale świetnie wyasekurował swojego bramkarza Biava. Gola nie ma! Już od 70 minut...

65. min. Świetna okazji Robinho, ale Brazylijczyk zupełnie nie trafia w piłkę. A w międzyczasie Pato zmienia Cassano.

60. min. Lazio opanowało sytuację. Milan nie naciera już tak zdecydowanie, ale i Lazio samo nie umie wypracować groźnych akcji. Podania niecelne, albo skończone faulem. Ale to Oddo zarabia pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

55. min. Pato walczy w polu karnym, ale górą Lichtsteiner.

53. min. Kolejne dwie niebezpieczne, ale i nieskuteczne akcje Milanu. Zlatan nie może trafić w bramkę, ale też i skutecznie utrudnia mu zadanie Muslera.

50. min. Cóż za pech Milanu! A dokładnie Zlatana Ibrahimovicia. Po nieudanym rzucie wolnym, odbitym jeszcze od muru Milan szybko ruszył do kontry, Szwed z 10 metra strzela , ale piłka trafia w słupek - najpierw jeden, potem drugi! Ibrakadabra! - podsumował komentator! Muslera czule ucałował piłkę, dziękując jej, że nie przekroczyła linii bramki. Dalej bezbramkowy remis.

46. min. Zaczynamy drugą połowę! Ale jednak nie Cassano, a Legrottaglie zmieni Bonerę.

45. min. +2 W pobliżu linii bocznej rozgrzewa się Cassano - najpewniej po przerwie zobaczymy go w barwach Milanu. Ale najpierw schodzimy do szatni. Pierwsza połowa bez bramek.

45. min. Sędziowie wydłużają tę połowę o dwie minuty.

42. min. Właśnie widzieliśmy statystykę posiadania piłki - przewaga - nie tylko statystycznie - zdecydowanie na korzyść Milanu. Ale z tej przewagi nici...

37. min. Ibrahimović do Yepesa, ten próbuje dośrodkowywać już niemal zza końcowej linii boiska. Ale w zapalczywej walce brakuje dokładności.

35. min. Nieudany rożny Lazio kończy się szybką kontrą Milanu. Wreszcie Ibrahimović nie daje się złapać w pułapkę ofsajdową. Nie strzela jednak, w podaje równolegle na sam srodek pola karnego - do Emanuelson. Ten jednak marnuje najlepszą z możliwych do tej pory okazji i piłkę leci wysoko ponad bramką.

31. min. Imbrahimovic po raz kolejny gubi dość łatwo piłkę. Kontra Lazio jednak spokojna, powoli rozgrywają akcję, ale brakuje im dokładności.

28. min. Flamini groźnie podaje do Ibrahimovicia w pole karne, ten uderza głową, piłka kozłuje jeszcze od ziemi, leci w stronę bramki, ale przelatuje obok słupka. Dużo szczęścia gości.

25. min. Dużo strat i chaosu w grze obu zespołów. Dalekie podanie do Ibrahimovicia nie dolatuje do Szweda.

24. min. Za wysokie podanie Ledesmy do Kozaka, Milan od razu biegnie na kontrę. Ale dobrze Brocchi wywalczył piłkę na prawym skrzydle.

20. min. Flemieni z polu karnym otrzymuje piłkę dość przypadkowo, ale nieczysto trafia w futbolówkę i jego mocny strzał przelatuje ponad bramką.

17. min. Jak na razie sporo podać piłkarzy Lazio do Libora Kozaka, ale Lazio nie jest w stanie zagrozić na razie szczelnej i aktywnej obronie Milanu.

12. min. Mnożą się obrońcy Lazio w swoim polu karnym. Z prawego skrzydła dośrodkowuje Oddo, Massini stzrela główką ale wyraźnie nie trafia do bramki.

8. min. Groźna akcja Robinho i Ibrahinomivicia w polu karnym Lazio. Nie było spalonego, ale rzymianie osaczyli Szweda i w zamieszaniu "wyszarpali" mu piłkę.

4. min. Na razie groźnych akcji brak. Podanie Ibrahimovicia w środek pola, ale tam z kolei brak kolegów, którzy mogliby wykończyć akcję.

1. min. Zaczynamy! Mecz na szczycie!

Milan
Bramki: Kartki: Oddo - żółta Składy: Abbiati, Oddo, Bonera (Legrottaglie 46', Papastathopoulos 84'), Yepes, Antonini, Flamini, Thiago Silva, Emanuelson, Robinho, Pato (Cassano 63'), Ibrahimovic
Lazio
Bramki: Kartki: Kozak - żółta, Ledesma - żółta Składy: Muslera, Lichtsteiner, André Dias, Biava, Radu, Gonzalez (Bresciano 74'), Brocchi, C.Ledesma, Hernanes, Kozak, Sculli (Mauri 80')