Komentarze
Terminarz
Od?wie?
28
Kibice zgromadzeni na Stadio Artemio Franchi przeżyli kolejne rozczarowanie. Ich drużyna nie potrafiła wygrać z drużyną ze strefy spadkowej. Bardziej martwi jednak słaba gra w ataku podopiecznych trenera Mihajlovica.

Pierwsza połowa nie stała na najwyższym poziomie. Fiorentina w pierwszych 20 minutach miała swoje szanse, ale to Lecce wyszło na prowadzenie. Olivera popędził lewą stroną, zagrał do nadbiegającego Franchiego, który z bliskiej odległości pokonał Boruca. W 40. minucie polski bramkarz miał sporo szczęścia. Di Michele z rzutu karnego trafił w poprzeczkę. Gospodarze po pierwszej połowie mogli się cieszyć, że przegrywali tylko jedną bramką.

Pierwsze 15 minut drugiej części meczu to dobry okres Fiorentiny, zwieńczony w 56. minucie bramką Gilardino. Włoch miał jeszcze dwie szanse by wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale w obu przypadkach strzelał niedokładnie.

Do końca meczu żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali na swoją stronę. Fiorentina zdobyła 25 punkt, co daje 12. miejsce w tabeli Serie A.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu! Fiorentina tylko remisuje z Lecce.

90. min. 4 minuty dolicza arbiter.

89. min. Boruca próbował zaskoczyć Di Michele, który obrał obrońcę w polu karnym i strzelił w kierunku bramki. Polski bramkarz pewnie łapie piłkę.

86. min. Kolejny raz zza pola karnego próbował Santana. Rosati pewnie łapie piłkę.

81. min. Babacar gotowy do wejścia na boisko. Zmienia Ljajica. Czy nie za późno? Fiorentina nadal nie radzi sobie najlepiej, może wejście Senegalczyka to zmieni.

72. min. Na Stadio Artemio Franchi nie dzieje się zbyt wiele. Walka w środku pola, ale mało sytuacji bramkowych.

70. min. Lecce próbuje, ale nie może oddać strzału w kierunku bramki Boruca.

62. min. Żółta kartka dla Brazylijczyka Jedy, który symulował faul Boruca w polu karnym. Polski bramkarz chyba jednak lekko musnął napastnika gości... Kontrowersyjna decyzja sędziego.

62. min. Znowu Gilardino! Świetnym podaniem obsłużył go Santana, ale Włoch przenosi piłkę z woleja nad bramką.

59. min. Przy linii bocznej intensywnie rozgrzewa się Babacar.

58. min. Znowu kapitalna szansa Gilardino! Napastnik Fiołków wygrał pojedynek główkowy i mocno strzelił w kierunku bramki Lecce, Rosati jednak piąstkuje piłkę.

57. min. GOOOOOL dla Fiorentiny! Alberto Gilardino z najbliższej odległości pokonuje głową Rosatiego. Do tej pory to nie był dobry mecz w wykonaniu reprezentanta Włoch, czy jego bramka obudzi gospodarzy?

51. min. Tym razem szansa Lecce. Olivera nie zdecydował się jednak na oddanie strzału w kierunku bramki Boruca. Za dużo dryblingów i piłkę mają obrońcy.

48. min. Trener Mihajlović chyba zalecił w przerwie swoim piłkarzom strzały z drugiej linii. Tym razem próbował Santana. Obok bramki.

47. min. Gospodarze zaczynają od niegroźnego strzału zza pola karnego. Rosati miał jednak problemy.

46. min. Gwizdek sędziego. Fiorentina przy piłce.

Zawodnicy są już na boisku. Za chwilę początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej części spotkania. Boruc grał pewnie, a stracona bramka nie obciąża jego konta, lecz zbyt ospałej obrony

40. min. Rzut karny dla Lecce!! Pasqual fauluje od tyłu wbiegającego w pole karne Jedę, za co obejrzał żółtą kartkę. Naprzeciwko Boruca staje zdobywca pierwszego gola - Di Michele, który trafia jednak prosto w poprzeczkę. Wielkie szczęście polskiego bramkarza, który rzucił się jednak w całkiem inną stronę

37. min. Na bramkę Lecce suną kolejne ataki gospodarzy, jednak obrona gości nie popełniła jak na razie żadnego poważnego błędu, którzy przyniósłby bramkę dla rywali

29. min. Gol dla Lecce!! Rajd lewym skrzydłem Olivery, który wbiega pod samą bramkę i odgrywa do nadbiegającego Franchiego. Ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki obok bezradnego Boruca. Polak miał minimalne szanse, by wybronić strzał z tak bliska

24. min. Strzał głową Di Michele w sam środek bramki. Pewny Boruc chwyta piłkę

19. min. Szansa dla Fiorentiny - wpierw obrońca Lecce ofiarnie wybija piłkę zmierzającą do będącego na czystej pozycji napastnika, a po chwili dobitka w wykonaniu Donadela, którego mocny strzał zza pola karnego broni Rosati

16. min. Groźna kontra w wykonaniu Lecce, Di Michele pędzi na bramkę Boruca w asyście dwóch obrońców i zdołał oddać strzał z dystansu. Polak nie sięga piłki, która na jego szczęście przechodzi tuż obok słupka

5. min. Kolejna okazja dla gpspodarzy - piłka wrzucona w pole karne, obrońcy wybijają ją w pole, jednak tam dopada do niej D'Agostino, który mocnym uderzeniem przenosi futbolówkę ponad poprzeczką

4. min. Groźny strzał Ljajicia zza pola karnego, ale mocno bita piłka przechodzi obok bramki Rosatiego

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami. Już pierwszej minucie niegroźny strzał w światło bramki oddał jeden z piłkarzy Lecce, jednak Boruc pewnie chwyta piłkę