Serie A. Fiorentina z Borucem wygrywa z Brescią

Terminarz
Od?wie?
31
Zobacz skrót meczu Boruca we Florencji - na Z Czuba.tv »

Mimo, że od początkowych minut meczu Fiorentina zdecydowanie przeważała, to pierwsi do siatki trafili goście. W 30. min. Diamanti strzelił w samo okienko bramki Artura Boruca, który nie miał szans wyjąć tej piłki. Polak skapitulował ponownie po 15. minutach, gdy pokonał go Cordoba.

W drugiej części spotkania Fiorentina zdominowała gości, co chwila przeprowadzając kolejne akcje na bramkę. Bardzo dobrze spisywał się jednak bramkarz Sereni, który co chwila bronił groźne strzały rywali. W 72. minucie musiał jednak uznać wyższość Gilardino, który pokonał go strzałem z najbliższej odległości.

Dwanaście minut później gospodarze przeprowadzili prawdziwe oblężenie bramki rywali. W efekcie w odstępie trzech minut do siatki trafili Babacar i Ljajic i dzięki temu trzy punkty zgarnęli podopieczni Sinisy Mihajlovicia.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

92. min. Do ostatnich sekund piłkarze Brescii rozpaczliwie walczyli o zmianę rezultatu, jednak gospodarze zdołali utrzymać wynik. Fantastyczna dyspozycja kolegów Boruca w 2. połowie, pozwoliła im zgarnąć w tym spotkaniu 3 punkty.

88. min. Gospodarze na prowadzeniu!!! Niesamowity zwrot akcji we Florencji. Ljajic dostaje piękne podanie z pierwszej piłki i strzela mocno zza pola karnego. Sereni był bez szans i jego drużyna przegrywa 2:3.

85. min. Jedna z niewielu kontr przeprowadzonych przez Brescię i strzał z dystansu pewnie wyłapany przez Boruca. Polak natychmiast wprowadza piłkę do gry, po chwili z ostrego kąta strzela Babacar, ale bramkarz wyciąga piłkę, dobitka w wykonaniu Santany już bezbłędna. Fiorentina wyrównuje!!

84. min. Oblężenie bramki Brescii trwa w najlepsze - kolejny strzał głową tym razem Pasquala, ale bramkarz ponownie pewnie chwyta piłkę

80. min. Kolejna okazja dla gospodarzy - znów wrzutka z głębi pola, Gilardino który czycha w polu karnym strzela głową, ale piłkę pewnie łapie Sereni

76. min. Akcja za akcję na stadionie we Florencji, wpierw strzał zza pola karnego Ljajicia przechodzi tuż obok słupka, a po natychmiastowej kontrze, Boruc łapie dośrodkowanie z lewego skrzydła

74. min. Fatalny kiks Boruca, który wybija piłkę przed siebie po rzucie wolnym z daleka, że piłka trafia do Franchiego, który strzela z najbliższej odległości. Na szczęście Polaka wyręczył jeden z obrońców, który odbił piłkę zmierzającą do bramki

72. min. Goool dla Fiorentiny!!! Wrzutka z głębi pola w pole karne do Gilardino, który z najbliższej odległości wbija piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza

69. min. Fiorentina prawie nie schodzi z połowy rywali, wciąż ponawiając ataki na bramkę. Kolejny strzał z dystansu - tym razem Ljajicia, ale znów niecelnie.

62. min. Na kolejny strzał z dystansu decyduje się Babacar, jednak znów piłka nie trafia w światło bramki

59. min. Kolejna okazja dla gospodarzy - głęboka wrzutka z lewej strony, a głową mocno strzela Santana. Piłka przechodzi jednak tuż nad poprzeczką gości

57. min. D'Agostino strzela z dystansu w sam środek bramki, jednak Sereni był na posterunku i pewnie chwyta piłkę

49. min. Fiorentina ciśnie rywali, przeprowadzając atak za atakiem. Bramkarz gości nie był jednak zmuszony do interwencji

II połowa

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Fiorentina przeważała, ale to Brescia schodzi na przerwę z dwubramkową przewagą

45. min. Gol Cordoby! Artur Boruc po raz kolejny wyjmuje piłkę z siatki... To nie jest dobry weekend dla polskiego bramkarza

38. min. Fiorentina szuka okazji do wyrównania rezultatu, ale szczelna defensywa gości nie pozwala konstruować składnych akcji czwórce pomocników Fiorentiny

30. min. Gooool dla Brescii! Diamianti pokonuje Artura Boruca. Tego nikt się nie spodziewał - to Fiorentina przeważała w pierwszych minutach meczu. Przepiękny gol, Polak nie miał szans wybić piłki, która zatrzepotała w siatce Fiorentiny w samym okienku

20. min. Boruc powinien teraz przyklasnąć rywalowi z przeciwnej bramki. Semeni fantastycznie obronił strzał Gilardino. Gdyby nie on, byłoby 1:0 dla Fiorentiny

18. min. Dobra interwencja Boruca. Ostre dośrodkowanie leciało w światło bramki Polaka, ale ten na olbrzymim spokoju chwycił futbolówkę i wznowił szybki kontratak

16. min. Szybka odpowiedź gospodarzy. Przebojowa akcja Cerciego, który minął dwóch rywali i z ostrego kąta huknął na bramkę Brescii. Golkiper gości w porę wybił piłkę

14. min. Caracciolo spróbował uderzenia z dystansu, ale pod dużą presją obrońców nieczysto trafia w piłkę. Artur Boruc oprowadził jedynie piłkę wzrokiem - ta opuściła plac gry z dala od jego bramki

11. min. Potężna bomba Pascquala, ale Sereni z dużą pewnością łapie piłkę

8. min. Boruc pewnie chwyta marne dośrodkowanie w pole karne. Coraz większy postrach w szeregach obrońców Fiorentiny sieje Andrea Caracciolo - zawodnik, który może pochwalić się niezłymi statystykami w Serie A. Napastnik Brescii strzelił już ponad 70 goli w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech

5. min. Jak dotąd Artur Boruc nie miał okazji ?przywitać się? z piłką. Fiorentina narzuca własne tempo gry, piłka krąży częściej na połowie gości

2. min. Pierwsza okazja dla gospodarzy. Babacar potężnie uderza z okolic 25. metra, piłka mija jednak bramkę rywala. Fiorentina powoli się rozkręca, jej akcje nabierają tempa

1. min. Sędzia rozpoczyna mecz

Przed meczem: Brazylijczyk Neto jest już oficjalnie bramkarzem Fiorentiny. Piłkarz występujący dotychczas w Atletico Paranaense podpisał z włoskim klubem pięcioletni kontrakt. Od lata ubiegłego roku zawodnikiem tego klubu jest Artur Boruc. Bramkarz, którego pełne imię i nazwisko brzmi Norberto Murara Neto, jest jednym z najbardziej cenionych bramkarzy w Brazylii. Znajduje się także w kręgu zainteresowań selekcjonera reprezentacji Canarinhos Mano Menezesa. W meczu z Brescią trener gospodarzy zaufał jednak Borucowi