Terminarz
Od?wie?
49
Zobacz kiks Boruca na Zczuba.tv

Pamiętamy kiks Boruca w meczu z Irlandią, gdy minął się z podaną przez Żewłakowa piłką. Dziś było podobnie w 77. minucie - Polak wyszedł z bramki do długiego dośrodkowania i nie trafił w futbolówkę. Perrotta prezent wykorzystał i podwyższył wynik na 3:1.

Nie można jednak zawyrokować, że ten błąd pozbawił Violę punktów. Roma była drużyną lepszą, przeważała i powinna prowadzić wyżej, a nie stało się tak między innymi dzięki Polakowi. Boruc szczególnie dobrze zachował się w 35. minucie, gdy świetny refleks pozwolił mu wybronić mocny i precyzyjny strzał Simplicio.

W 45. minucie ten sam zawodnik nie dał Polakowi szans, podobnie jak Borriello w 52. Dopiero przy stanie 2:0 Fiorentina ruszyła do odrabiania strat i najpierw dzięki Gilardino, a potem dzięki D'Agostino (przy stanie 3:1) zdobywała bramki kontaktowe. Na wyrównanie nie wystarczyło już czasu i dobrze się stało, jeśli futbol ma być sprawiedliwy. Roma zasłużyła na trzy punkty, a Fiorentina musi martwić się nie tylko o formę Boruca, ale także o dyspozycję całej drużyny.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Koniec meczu... nie będziemy obwiniać Boruca za porażkę, bo wcześniej kilka razy uratował Fiorentinę. Faktem jest jednak, że gdyby nie jego fatalny błąd, mecz mógł potoczyć się inaczej.

90. min. +2 Rozpaczliwe ataki Fiorentiny.

89. min. GOL dla Fiorentiny! Kapitalny strzał z rzutu wolnego D'Agostino! Piłka przelatuje tuż nad murem i wpada wprost w okienko bramki Sergio! 3:2 - Viola jeszcze walczy!

88. min. Totti zakłada "siatkę" rywalowi, wychodzi na dogodną pozycję i uderza z 20 metrów obok bramki strzeżonej przez Boruca.

86. min. Fiorentina przycisnęła, zamknęła Romę we własnym polu karnym i posyła dośrodkowanie za dośrodkowaniem. Żadne z nich nie trafia na głowy kolegów Boruca.

82. min. Teraz Polak dobrze broni strzał Tottiego.

77. min. GOL dla Romy! Fatalny kiks Boruca! Polak wychodzi z bramki do długiego dośrodkowania i, niestety, wracają stare koszmary! Mija się z piłką, a Perrotta strzela spokojnie do pustej bramki.

76. min. Teraz na spalonym Mutu... nazbyt wyrywni napastnicy Violi!

74. min. Gilardino na minimalnym spalonym. Ruszył za szybko do tej akcji, a szkoda, bo rozegranie było przednie.

73. min. Zmiany - obaj trenerzy próbują coś zmienić.

71. min. Kolejna próba Fiorentiny - teraz dośrodkowanie zablokowane.

69. min. GOL dla Fiorentiny! Płaskie dośrodkowanie z prawej strony na ósmy metr, Gilardino wyprzedził Burdisso i strzelił... kolanem! Piłka nabrała rotacji i wpadła w długi róg bramki Sergio. 2:1!

67. min. Dwie szanse Romy minuta po minucie - najpierw powstrzymany Totti, potem przestrzelił głową Borriello. Niepokojąca jest łatwość, z jaką Roma dochodzi do kolejnych sytuacji bramkowych. Boruc będzie miał dziś jeszcze sporo pracy.

62. min. Teraz szansa dla Romy, ale zabrakło trochę precyzji - strzał tuż obok bramki.

59. min. Totti dzieli i rządzi w środku pola. Wprowadza duży spokój, kiedy trzeba - zwalnia grę, kiedy widzi szansę - przyśpiesza. Wciąż klasa światowa.

57. min. Totti z dystansu, Boruc pewnie.

56. min. Bardzo słaby okres gry Violi. Nie potrafią przejąć piłki, odgryźć się rywalom. Pogodzili się już z porażką? Mecz trwa przecież 90 minut...

52. min. GOL dla Romy! Menez uwolnił się spod opieki obrońcy, zagrał wzdłuż linii bramkowej wprost na nogę Borriello, który strzelił niemal na pustą bramkę. Boruc, kryjący prawidłowo krótkiego rogu, nie miał najmniejszych szans. Polak wściekły - kto krył Borriello? 2:0 dla Romy.

50. min. Sytuacja wraca do normy tego pojedynku, czyli przewagi Romy.

49. min. Być może Totti wkręcał piłkę w bramkę Boruca z rzutu rożnego, być może po prostu nie wyszło mu dośrodkowanie. Wiemy za to na pewno, że Polak interweniował skutecznie.

48. min. Fiorentina zaatakowała i nadziała się na kontrę - na spalonym jednak Menez.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Dobra gra Boruca, słaba Fiorentiny. Wynik sprawiedliwy.

45. min. GOL dla Romy! Niestety, taka obrona Częstochowy musiała się skończyć tragicznie. Zamieszanie w polu karnym, piłka trafia wreszcie do Simplicio, który z najbliższej odległości pokonuje wybiegającego z bramki Polaka. Boruc bez szans. A gol, jak pokazały powtórki, mógł paść ze spalonego. 1:0 dla Romy.

43. min. Fiorentina broni się dziewięcioma piłkarzami. Roma coraz groźniejsza.

41. min. Żółta kartka dla Boruca - za ociąganie się ze wznowieniem gry. To jego druga żółta kartka w sezonie - po czwartej będzie musiał pauzować.

38. min. Fiorentina próbuje się odgryzać. Na razie jest w stanie wywalczyć tylko rzut rożny.

35. min. Kapitalnie Boruc! Simplicio dostał podanie za plecy obrońcy, uderzył z powietrza pod poprzeczkę bramki Boruca i... przetarł oczy ze zdumienia! Polak fantastycznie wybronił uderzenie z bardzo bliskiej przecież odległości - popisał się świetnym refleksem .

34. min. Roma próbuje przejąć inicjatywę, nie potrafi jednak wypracować sobie dogodnej sytuacji. Na razie zagraża bramce Polaka tylko strzałami z dystansu.

32. min. Piłkarze skąpią nam widowiskowych zagrań, walki do upadłego. Mecz na razie bez wielkich emocji.

29. min. Teraz Totti huknął z 25 metrów. Obok bramki, Boruc odetchnął.

26. min. Szansa dla Fiorentiny! Sergio odbija przed siebie mocny strzał, a Gilardino minimalnie spóźnia się z dobitką.

23. min. Odgryza się Viola, ale vis a vis Boruca równie skuteczny. Mecz nabiera rumieńców.

21. min. Boruc na posterunku! Strzał głową Borriello z czterech metrów - Polak pewnie łapie piłkę. Pierwsza interwencja skuteczna, a to najważniejsze.

20. min. Cieszy natomiast aktywność Fiorentiny - oddalili grę od pola karnego Boruca.

19. min. Teraz próba koronkowego rozegrania gości - niby wszystko wyglądało ładnie, piłki nie stracili, ale w pole karne wbiec nie zdołali.

16. min. Na razie Boruc bez pracy, ale musi być w ciągłej gotowości - Romę stać na niekonwencjonalne zagrania.

13. min. A w lidze włoskiej głośno o problemach Sneijdera, który cierpi na anemię - czytaj o kłopotach gwiazdora Interu Mediolan.

11. min. Borriello strzela z ostrego kąta z bardzo bliskiej odległości. Boruc dobrze zastawia krótki słupek i zmusza rywala do błędu - strzał minimalnie niecelny.

10. min. Donadel nieprzepisowo powstrzymuje rywala - sędzia upomina go żółtą kartką.

8. min. Kontra Violi, Mutu odgrywa głową do Gilardino, ale ten uprzedzony przez obrońców.

5. min. Wciąż w natarciu Roma, ale jej ataki są raczej niemrawe - Fiorentina nadąża z ustawianiem obrony.

2. min. Początek meczu dla Romy - próbował Totti, ale jego strzał zablokowany. Dla obu drużyn to bardzo ważne spotkanie. Fiorentina, mimo zwycięstwa w niedzielę, wciąż punktowo ledwie wystaje nad strefę spadkową. Roma ma raptem trzy punkty więcej, ale walczy o strefę awansu do europejskich pucharów.

1. min. Zaczynamy! Boruca czeka ciężkie zadanie - będzie musiał bronić strzały m.in. kapitany Romy Francesco Tottiego.

Przed meczem:

W swoim debiucie w Serie A Artur Boruc nie miał wiele pracy, ale w końcówce meczu błysnął dwoma bardzo dobrymi interwencjami. Tym ważniejszymi, że Fiorentina wygrała z Chievo 1:0 - czytaj więcej o meczu.

Włoska prasa doceniła udany debiut Polaka. - Boruc uratował Fiorentinie zwycięstwo świetną interwencją w końcówce meczu. Pokazał wielka pewność siebie między słupkami - napisali włoscy dziennikarze.