Komentarze
Terminarz
Od?wie?
34
Była 92. minuta, wynik 1:1. Chwilę wcześniej sędzia Roberto Rosetti nie odgwizdał rzutu karnego dla Fiorentiny po ewidentnym faulu na Riccardo Montolivo, a Christian Abbiati w niesamowity sposób obronił atomowy strzał Juana Manuela Vargasa. Wtedy to Alexandre Pato wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i zapewnił zwycięstwo Milanowi.

Milanowi, który w tym spotkaniu był zespołem zdecydowanie gorszym. Składne akcje rossonerich z pierwszej połowy można by policzyć na palcach jednej ręki. Bramka Alberto Gilardino była najmniejszym wymiarem kary, jaki mógł ich spotkać. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, błysk geniuszu Ronaldinho i Huntelaara zakończył się wyrównującą bramką.

Rossoneri dzięki temu zwycięstwu powrócili na drugie miejsce w tabeli i do prowadzącego Interu tracą tylko cztery punkty. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Fiorentiny, która ma już tylko minimalne szanse na awans do Ligi Mistrzów.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo

90. min. +4 Koniec meczu. Na Stadio Artemio Franchi oglądaliśmy na prawdę świetne widowisko.

90. min. +2 Gol dla Milanu! Niesamowite! Chwilę wcześniej Abbiati uratował swój zespół a sędzia Rosetti nie podyktował karnego dla Fiorentiny, a tymczasem w doliczonym czasie gry Alexandre Pato wykorzystuje zamieszanie w polu karnym i pokonuje Freya.

89. min. Niesamowita interwencja Abbiatiego! Wydawało się, że atomowe uderzenie Vargasa z ponad trzydziestu metrów musi wylądować w okienku. Bramkarz Milanu przeleciał jednak w powietrzu dobre trzy metry i końcówkami palców wybił piłkę na rzut rożny.

86. min. Montolivo w fantastyczny sposób mija w polu karnym Jankulovskiego z Thiago Silvę i zostaje wycięty równo z trawą przez tego drugiego. Gwizdek sędziego milczy, a to była ewidentna jedenastka.

83. min. Jankulovski zostaje ukarany żółtą kartką za ostre wejście w nogi Lorenzo De Silvestriego.

81. min. Gol dla Milanu! Szybka akcja mediolańczyków, zakończona piękną klepką w polu karnym pomiędzy Ronaldinho i Huntelaarem i trafieniem tego ostatniego. Frey był bez szans.

76. min. Mocny strzał Montolivo z trudem łapie Abbiati. Leonardo stawia wszystko na jedną kartę i wprowadza Klaasa-Jana Huntelaara za Gennaro Gattuso.

73. min. Ależ szansa dla Fiorentiny! Zanetti mocno zagrał z lewej strony, do piłki doszedł w polu karnym niepilnowany Keirrison, ale uderzył wydoko ponad bramką.

66. min. Niewiele zabrakło, a zbyt głębokie dośrodkowanie z lewej strony Vargasa wpadłoby Abbiatiemu za kołierz.

64. min. Druga zmiana w Milanie. Czech Marek Jankulovski zmienia Daniele Bonerę.

62. min. Z boiska schodzi żegnany owacją na stojąco Gilardino. W jego miejsce wchodzi Brazylijczyk Kierrison.

59. min. Cristiano Zanetti wchodzi na boisko w miejsce Stevana Joveticia.

54. min. Marchionni ładne ucieka Pirlo, wpada w pole karne Milanu, ale jego niecelny strzał pozostawiał wiele do życzenia.

51. min. Długa piłka na prawą stronę do Pato. Brazylijczyk mija Felipe, ostro dośrodkowuje w pole karne, ale piłka mija wszystkich zawodników i bramkę Freya.

46. min. Zaczynamy drugą połowę. W zespole Fiorentiny Cesare Nataliego zmienił Massimo Gobbi.

45. min. +3 Roberto Rosetti kończy pierwszą połowę. Zdecydowanie lepiej jak na razie prezentowała się Fiorentina, która spokojnie mogła prowadzić wyżej.

44. min. Piękna akcja Milanu, wymiana kilkanastu podań na połowie rywali, piłka ostatecznie trafiła na osiemnasty do Flaminiego, który jednak uderzył pół metra od słupka.

42. min. Dziwna decyzja sędziego Rosettiego. Wszyscy przygotowywali się już do rzutu rożnego dla Fiorentiny, Marchionni ustawiał nawet piłkę, a arbiter... wskazał na piąty metr.

32. min. Z boiska schodzi Massimo Ambrosini, jego miejsce zajmuje Francuz Mathieu Flamini.

29. min. Montolivo strzela zza pola karnego, piłkę próbuje zatrzymać Alessandro Nesta i... Abbiati przy pomocy słupka z najwyższym trudem wybija piłkę na rzut rożny.

20. min. Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Marchionni zatrzymuje nieprzepisowo Ronaldinho, trzeba jednak dodać, że Brazylijczyk dodał dużo od siebie w tej sytuacji.

17. min. Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego Ronaldinho i w ostatniej chwili Frey ubiega atakującego piłkę Borriello.

14. min. Gol dla Fiorentiny! Prostopadła piłka na lewą stronę do Stevana Joveticia, ten wycofuje na środek pola karnego do Riccardo Montolivo. Kapitan Fiorentiny uderza, tor lotu piłki zmienia jeszcze Gilardino i ostatecznie to jemu zostaje zaliczone trafienie.

9. min. Długa piłka na lewą stronę do Juana Manuela Vargasa, ten wpada w pole karne Milanu, ale uderza w boczną siatkę. Gola i tak by nie było, bo Peruwiańczyk był na spalonym.

2. min. Szybki początek meczu. Najpierw strzał z dystansu Andrei Pirlo z trudem paruje Sebastien Frey, chwilę później po rzucie rożnym głową uderzał Alberto Gilardino, jednak prosto w Abbiatiego.

1. min. Sędzia Roberto Rosetti rozpoczyna mecz.

Przed meczem

Zwycięstwo gospodarzy nie poprawi ich miejsca w tabeli, nadal będą zajmować dziesiątą pozycję. W znaczący sposób zmniejszą jednak swoją stratę do czołówki - do czwartego Juventusu będą tracić tylko cztery punkty.

Z kolei Milan w razie zdobycia trzech punktów przeskoczy w tabeli rewelacyjnie ostatnio grającą Romę i powróci na drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Interu będzie tracił tylko cztery punkty. Lider w najbliższych meczach będzie musiał sobie radzić bez zawieszonych trenera Jose Mourinho i czterech piłkarzy »