Elmas zagrał do Milika, ale Polak był za linią obrony. Spalony.

Milik sprytnie dał się sfaulować rywalowi

Insigne! Sprytny strzał, ale Włoch nie zdołał zaskoczyć Strakoshy

Milik główkuje! Strakosha na raty, ale broni! Niewiele brakowało Polakowi

• 68. min.

Schodzi Cajellon, wchodzi Elmas

• 67. min.

Correa oddał kolejny strzał zza pola karnego. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką

• 65. min.

GOOOOOOOOOOOLAAAAAAANIEMA! Immobile strzelił gola, ale sędzia dopatrzył się spalonego

• 63. min.

Piłka trafia do niepilnowanego Immobile, ale najlepszy strzelec Serie A znowu skiksował

• 59. min.

Correa strzela zza pola karnego! Ale lepiej przemilczmy to uderzenie. Piłka ledwo co się doturlała do bramki

• 56. min.

Schodzi Caicedo, wchodzi Correa

• 54. min.

Piłka nie opuszcza środkowej strefy boiska

• 50. min.

Felipe czystym wślizgiem odebrał piłkę Insigne

• 47. min.

Milik sfaulował bramkarza Lazio, który "wypluł" piłkę przed siebie, ale z powrotem ją złapał, zanim dopadł do niej Polak

Rozpoczyna się druga połowa

• PRZERWA

Napoli rozpoczęło mecz od gola Insigne, później zbyt wielu ładnych akcji nie widzieliśmy. Obie drużyny grają w osłabieniu. Czerwone kartki ujrzeli: Lucas Leiva i Elseid Hysay. Pudło Ciro Immboile z karnego możecie zobaczyć poniżej:

Co zrobił Immobile?! Kuriozalne pudło z rzutu karnego w Pucharze Włoch [WIDEO]
  • Koniec pierwszej połowy!

• 45. min. + 2

Parolo sfaulował Demme tuż przed bramką... Napoli

• 45. min.

Sędzia doliczył trzy minuty

• 42. min.

Insigne wycofał piłkę do ZIelińskiego! To znaczy: chciał wycofać, ale podał nie w tempo

• 39. min.

Mało klarownych okazji strzeleckich. Oprócz gola Insigne, kibice na San Paolo zobaczyli zaledwie dwa celne uderzenia

• 37. min.
  • 35. min.

Przenosimy się pod bramkę Napoli. Piłka w kierunku Immobile, ale Włoch źle ją przyjął

• 33. min.

Insigne pogubił się w dryblingu

• 30. min.

"Mecz walki". Mało piłki, dużo agresji. Często bezsensownej.

• 26. min.

Lucas Leiva sfaulował Zielińskiego i powstrzymał kontratak Napoli. Wydawało się, że za to przewinienie zobaczy co najwyżej żółtą kartkę, ale sędzia pokazał czerwoną. Prawdopodobnie pomocnik Lazio musiał obrazić arbitra

• 24. min.

Schodzi Lobotka, wchodzi Luperto. Debiutant musiał opuścić boisko, by Gattuso uznał, że na murawę powinien zameldować się obrońca

• 22. min.
  • 22. min.

Wrzutka w kierunku Parolo! Ospina przytomnie wyszedł z bramki i złapał piłkę

• 20. min.

Rzut wolny nie przyniósł większego zagrożenia

• 19. min.

Zieliński faulowany tuż przed polem karnym. Kolejne przewinienie Acerbiego

• 16. min.

Acerbi kopnął Milika w głowę, ale Polak nie ucierpiał

• 14. min.

Piłka trafia do Immobile, ale Włoch niecelnie główkował

• 13. min.

Lazio spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie

• 11. min.

Co tu się wydarzyło!? Immobile potknął się tuż przed piłką, przez co skiksował. Ospina rozpocznie grę od bramki

• 10. min.

Immobile kontra Ospina!

• 8. min.

Wreszcie jakaś odpowiedź Lazio! Milinković Savić strzela! Ospina wybija, ale po chwile piłka wraca w pole karne Napoli! Caicedo staranowany przez Hysaja! Będzie karny!

• 4. min.

Insigne wrócił się do obrony i odebrał piłkę rywalowi

• GOOOOOOL

2. min.

GOOOOOOOOOOOOOOL! Kapitalna indywidualna akcja Lolo Insigne! Filigranowy skrzydłowy Napoli efektownie minął obrońce i strzałem na. dalszy słupek pokonał bramkarza

• 1. min.

Gramy! Mecz jest opóźniony o trzy minuty, ale we Włoszech to klasyk.

• Obrona Napoli musi uważać, bo w ataku Lazio grasuje jeden z najlepszych włoskich napastników

Miał zastąpić Lewandowskiego, teraz jest jego największym rywalem. Obaj gonią historyczne rekordy

Borussia Dortmund widziała w nim zastępcę Roberta Lewandowskiego, ale roczna przygoda skończyła się bardzo nieelegancko. Ciro Immobile nie poradził sobie również w Hiszpanii, ale w końcu znalazł swoje miejsce - strzela gola za golem w Lazio, idąc łeb w łeb z Lewandowskim w klasyfikacji Złotego Buta. Jakby tego było mało, obaj gonią historyczne rekordy swoich lig.

• Sensacyjny kandydat do mistrzostwa Włoch? Zawstydza nawet Manchester United Sir Aleksa Fergusona

Juventus, Napoli, Inter Mediolan - ta trójka była wymieniana wśród kandydatów do mistrzostwa Włoch przed sezonem. Napoli swoimi fatalnymi wynikami samo wypisało się z walki o scudetto, ale tuż za plecami Juventusu i Interu niespodziewanie znalazło się bijące swoje rekordy Lazio.

• Dobry wieczór! Już o godz. 20:45 rozpocznie się ćwierćfinał Pucharu Włoch, w którym Napoli podejmie Lazio. Gospodarze mieli siębić o mistrzostwo Włoch, ale rozgrywają fatalny sezon. Zajmują dopiero 11. miejsce w lidze, więc Coppa italia to ich ostatnia szansa na triumf w tym sezonie, a nawet na awans do europejskich pucharów.

Z kolei Lazio imponuje passą 11 zwycięstw ligowych z rzędu, dzięki czemu znajduje się na trzeciej lokacie w Serie A, choć ma rozegrany mecz mniej niż Interu, który jest drugi. Faworytem dzisiejszego meczu będą właśnie goście.

Napoli
Czerwona kartka Hysaj (19.) Bramka: Insigne (2.) Skład: Ospina - Hysaj, Manolas, Di Lorenzo, Rui - Demme, Lobotka (21. Luperto), Zieliński - Callejon (68. Elmas), Milik, Insigne (77. Ruiz)
Lazio
Czerwona kartka Leiva (25.) Skład: Strakosha - Felipe, Acerbi, Radu - Lazzari, Parolo, Leiva, Milinković-Savić, Lulić (77. Jony)- Immobile, Caicedo (55. Correa)