Milan walczy o Ligę Mistrzów. Ale znowu zawiódł [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 20 kwietnia 2019
  • 90. min. + 3
    Liga Mistrzów ucieknie Milanowi? Zespół Krzysztofa Piątka zremisował z beniaminkiem

Walka o czwarte miejsce w Serie A, gwarantujące grę w Lidze Mistrzów, przypomina wyścig żółwi. Jednym z nich jest AC Milan, który tym razem nie dał rady pokonać Parmy, czyli beniaminka ligi. Krzysztof Piątek znowu był osamotniony w ataku i nie mógł liczyć na wparcie kolegów z drużyny.

Koniec meczu!

• 89. min.

Sędzia dolicza trzy minuty, ale tu się już raczej nic nie zmieni

• GOOOOOOL

86. min.

CO TO BYŁ ZA STRZAŁ! ALVES TRAFIŁ Z RZUTU WOLNEGO!

• GOOOOOOL

86. min.

GOOOOOOL! Parma wyrównała! Autorem trafienia weteran, Pan Bruno Alves!

• 79. min.

ZMiany Gattuso nieco ożywiły to spotkanie

• 76. min.

To Piątek był na pozycji spalonej

• 75. min.

A jednak nie! Był spalony!

• GOOOOOOL

73. min.

GOOOOOOL! Piątek w sytuacji sam na sam z bramkarzem zagrywa do niepilnowanego Cutrone, który strzela do pustej bramki!

• GOOOOOOL

70. min.

GOOOOOOOL! CASTILLEJO! WEJŚCIE SMOKA! HISZPAN WYKORZYSTAŁ ŚWIETNE PODANIE SUSO!

• 66. min.

Schodzi Conti, w jego miejsce wchodzi Castillejo

• 63. min.

Patrick Cutrone zmienia Tiemoue Bakayoko. Piątek lubi to.

• 59. min.

Zmiana taktyki nic nie daje

• 55. min.

Przytomna interwencja bramkarza Parmy. Sepe wyprzedził Piątka i złapał piłkę

• 52. min.

To są właśnie te detale

• 50. min.

Scozzarella strzelał z rzutu wolnego, ale może przemilczmy to uderzenie?

Ruszyła druga połowa

• przerwa
  • PRZERWA

Koniec pierwszej połowy. Milan, jak to Milan, nie zachwyca. Parma też nie potrafi zdominować rywala, ale stara się przynajmniej groźnie kontrować. Piątek liczy na to, że na boisku pojawi się Paqueta lub Cutrone, który pomogą Polakowi w walce z obrońcami.

• 44. min.

Brakuje Milanowi ofensywnego pomocnika, który dobrym podaniem będzie mógł obsłużyć Piątka. Ale Gattuso na szczęście takiego ma. Lucas Paqueta wrócił po kontuzji i być może w drugiej połowie pojawi się na boisku.

• 39. min.

Donnarumma! Co za refleks! Ale jest jeszcze Gervinho! I co? Fatalne pudło Iworyjczyka!

• 35. min.

Suso strzela z dystansu! I trafił w... plecy Calhanoglu

• 30. min.

Parma na razie nie daje sobie w kasze dmuchać, ale trzeba pamiętać, że to drużyna, która w okolicach 60. minuty zaczyna tracić siły. Wtedy Krzysztof Piątek powinien mieć więcej sytuacji strzeleckich.

• 26. min.

Milan, jak zwykle, nie ma kompletnie pomysłu jak zaatakować. Kreatywność równa zeru.

• 23. min.

Dłuuuga piłka w kierunku Boriniego, ale ten nie zdołał jej opanować.

• 20. min.

Rodriguez zdecydował się na wrzutkę w pole karne. Pomysł był dobry, ale wykonanie słabiutkie

• 20. min.
  • 18. min.

Bruno Alves uprzedził Piątka i wybił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie Suso było jednak niecelne.

• 14. min.

Pierwsza groźna akcja gości! Ceravolo otrzymał świetne podanie od Gervinho, ale przytomnie zachował się Donnarumma i uchronił Milan przed utratą bramką

• 11. min.

Calhanoglu zagrał do Piątka, ale przy Polaku znalazło się od razu kilku rywali i napastnik ostatecznie stracił piłkę

• 9. min.

Calhanoglu! Fatalny strzał Turka...

• 6. min.

Gervinho faulowany. Romagnoli kartki jednak nie zobaczy

• 4. min.

Pierwsze minuty były niemrawe, ale Milan powolutku się przebudza. Piątek zagrał na skrzydło do Suso, który celnie zacentrował, ale Borini strzelał niecelnie. Pierwsza niezła akcja Milanu w tym meczu

• 1. min.

GRAMY!

• - Czy podoba mi się Piątek? Jak mógłby nie podobać mi się piłkarz, który tak wchodzi do ligi? Ten facet ma zdobywanie bramek we krwi! - zachwycał się Crepo w rozmowie z La Gazetta dello Sport..

Legendarny napastnik chwali Krzysztofa Piątka. Ma jedną radę dla Polaka

Była legenda Serie A Hernan Crespo jest pod wrażeniem Krzysztofa Piątka. Argentyński napastnik przestrzega jednak przed porównywania Polaka do innych napastników i nakładania na niego dodatkowej presji.

• Dzień dobry! Do końca sezonu w Serie A zostało zaledwie sześć kolejek. Milan zajmuje czwarte miejsce, które gwarantuje mu grę w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, więc nie może sobie pozwolić na wpadkę. Podobnie jak Parma, która chce się utrzymać w bezpiecznej od spadku strefie.