Napoli - Juventus. Wielki hit, wielkie emocje, czerwone kartki i bramki [ZAPIS RELACJI]

1 : 2
Terminarz

• niedziela, 03 marca 2019
  • 90. min. + 5

KONIEC MECZU. Napoli przegrywa 1:2 z Juventusem, choć wcale przegrać nie musiało.

• 90. min. + 3

Ounas wrzuca w pole karne, ale źle - grę wznowi Szczęsny.

• 90. min. + 1

Pięć minut - tyle arbiter dorzuca do drugiej połowy.

• 88. min.

Dybala faulowany, na boisku przepychanki. Allan i Bentancur ukarani żółtymi kartkami.

• 86. min.

Żółta kartka: Koulibaly, za faul na Canie.

• 84. min.

Insigne nie trafia jedenastki - słupek!

• 83. min.

Jedenastkę wykonywać będzie Insignie.

• 83. min.

I tak - jest rzut karny, była ręka!

• 83. min.

Będzie VAR.

• 82. min.

Piłkarze Napoli domagają się odgwizdania ręki Alexandro Sandro we własnym polu karnym.

• 81. min.

nsigne strzela z dystansu - obrońcy Juventusu jednak skutecznie blokują piłkę, ta nie dociera do Szczęsnego.

• 79. min.

Zmiana w Napoli: Ounas za Callejona.

• 78. min.

Żółta kartka: Maksimović, za faul na Bernardeschim.

• 75. min.

Zieliński po raz kolejny decyduje się na strzał z dystansu - Bentancur dotyka piłki, Napoli ma rzut rożny.

• 74. min.

Zmiana w Juventusie: boisko opuszcza Mandzukić, w jego miejsce wchodzi Bentancur.

• 72. min.

Fabian Ruiz z dystansu - rykoszet i Napoli ma rzut rożny, kibice dopingują coraz głośniej!

• 70. min.

Znowu Zieliński, znowu górą Szczęsny. Ale gol dla Napoli wydaje się być bardzo blisko. Gospodarze non stop przy piłce.

• 69. min.

Zieliński z ostrego kąta, ale broni Szczęsny.

• 68. min.

Napoli przycisnęło, od kilku minut praktycznie nie pozbywa się piłki, do tego rozgrywa ją głównie na połowie Juve.

• 65. min.

Allan - mocno, ale minimalnie niecelnie. Gdyby trafił, z asysty cieszyłby się Zieliński.

• 63. min.

Zmiana w Juventusie: boisko opuszcza Cancelo, w jego miejsce wchodzi De Sciglio.

• 61. min.

Goooooooooool! Insigne zagrywa w pole karne do Callejona. Ten gubi Chielliniego i z bliska pokonuje Szczęsnego.

• 58. min.

Callejon złapany na spalonym.

• 56. min.

Żółta kartka: Cancelo, za faul na Koulibalym.

• 54. min.

Juventus po tej kartce wyraźnie cofnął się na własną połowę, i jak na razie dobrze broni dostępu do własnej bramki.

• 51. min.

Mertens dośrodkowuje, ale w polu karnym piłkę pewnie łapie Szczęsny.

• PILNE

48. min.

Czerwona kartka dla Pjanicia! Chorwat zatrzymuje prostopadłe podanie ręką i ogląda drugą żółtą kartkę. Siły wyrównane, obie drużyny w dziesiątkę!

• 47. min.

W Napoli od początku drugiej połowy jedna zmiana: Mertens za Malcuita.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 3

PRZERWA. Jedno złe podanie Malcuita i posypało się wszystko. Napoli gra w dziesiątkę i przegrywa z Juventusem do przerwy 0:2. Wracamy za kwadrans.

• 45. min.

Dwie minuty - tyle sędzia dolicza do pierwszej połowy.

• 44. min.
  • 43. min.
  • 40. min.

Piłka po dośrodkowaniu Pjanicia z rzutu rożnego spada na głowę Cana, który zupełnie niekryty pokonuje Mereta. Napoli - Juventus 0:2.

• 39. min.

Gooooooooool! Juventus! Can! 2:0!

• 38. min.
  • 37. min.

Insignie - bezpośrednio z rzutu wolnego. Celnie, ale w sam środek, akurat tam, gdzie stał Szczęsny.

• 35. min.

Żółta kartka: Pjanić, za faul na Callejonie.

• 32. min.

Callejon wrzuca, Bonucci wybija - Napoli ma rzut rożny.

• 29. min.

SŁUPEK!!!! Zieliński! Polak mógł doprowadzić do remisu, pomylił się minimalnie.

• 28. min.

Gooooooooool! Pjanić bezpośrednio z rzutu wolnego pokonuje Ospinę. Juventus prowadzi z Napoli 1:0!

• 27. min.

No i mamy zmianę w Napoli: do bramki wchodzi Ospina, który zmienia Milika.

• 26. min.

Malcuit źle podaje do bramkarza, który podcina Ronaldo i słusznie wylatuje z boiska.

• PILNE

25. min.

Czerwona kartka! Meret wybiega za pole karne i fauluje rozpędzonego z piłką Ronaldo. Napoli w dziesiątkę.

• 25. min.

Rzut rożny dla Napoli. Ale bez historii. Bez dośrodkowania, bez strzału. Kontra Juventusu.

• 22. min.

Ronaldo strzela, kibice gwiżdżą, Portugalczyk na spalonym. Mimo to i tak nie trafił w bramkę.

• 21. min.

Rzut wolny dla Juventusu - Insigne fauluje Bonucciego.

• 19. min.
  • 16. min.

Maksimović złapany na spalonym. Tak, Maksimović.

• 13. min.

Przerwa w grze - piłkarze przez kilkanaście sekund upamiętniają brawami zmarłego rok temu Davide Astoriego.

• 12. min.

Zieliński! Aaaj, blisko. Groźne i mocne uderzenie Polaka, ale piłka niestety leci obok słupka.

• 11. min.

Jeden rzut rożny dla Juventusu, po chwile drugi. I po drugim faul, bo zdaniem sędziego Can faulował wyskakującego do piłki Mereta.

• 8. min.

Za mocne podanie w kierunku Insigne - piłkę łapie Szczęsny.

• 6. min.

Rzut wolny dla Napoli z prawej strony pola karnego Juventusu - Alex Sandro faulował Malcuita.

• 5. min.

Strzał Bernardeschiego blokuje Zieliński.

• 4. min.

Rzut wolny dla Juventusu - Zieliński faulował Cancelo.

• 3. min.

Milik odwraca się z piłką i zagrywa na pamięć. Do nikogo.

• 1. min.

Zaczęli! Od środka Juventus.

• Jeśli Napoli myśli w ogóle jeszcze o zdobyciu scudetto, dziś powinno wygrać. Zacząć odrabiać starty do Juventusu, do którego po 25 kolejkach traci aż 13 punktów.

• Na koniec dnia zapraszamy Was na wielkie starcie w Serie A. Napoli (z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie) podejmie rozpędzony Juventus (z Wojciechem Szczęsnym w bramce). Początek spotkania o 20.30.

Napoli
Bramki: Callejon (61.) Kartki: Meret - czerwona. Maksimović, Koulibaly, Allan - żółta. Skład: Meret - Malcuit (46. Mertens), Maksimović, Koulibaly, Hysaj - Callejon (78. Ounas), Allan, Ruiz, Zieliński - Insigne, Milik (27. Ospina).
Juventus
Bramki: Pjanić (28.), Can (39.) Kartki: Pjanić - czerwona (dwie żółte). Cancelo, Alex Sandro, Bentancur, Dybala - żółta. Skład: Szczęsny - Cancelo (62. De Sciglio), Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Can, Pjanić, Matuidi - Bernardeschi (85. Dybala), Mandżukić (74. Bentancur), Ronaldo