Co za bramka Milika! Zapewnił zwycięstwo w ostatnich sekundach [ZAPIS RELACJI]

0 : 1
Terminarz

• niedziela, 16 grudnia 2018
  • Napoli wygrywa po fenomenalnym golu Arkadiusza Milika z rzutu wolnego w samej końcówce. Polak znowu daje wygraną Napoli.

• 94. min.

Koniec meczu!

• 94. min.

Faulowany Zieliński

• 94. min.

Napoli w pełni kontroluje mecz. Jak trzeba to wykopują w trybuny

Siedem minut doliczonych

• 91. min.

Ósma bramka Milika z rzutu wolnego! Fantastyczna bramka! Mamma miaaa! Czysta perfekcja, poezja i spaghetti carbonara!

MIIIIIIIIIILIIIIIIIIIIIIIIKK Z WOLLLLLLLLNEGGO!!! CO ZA GOL!

• 88. min.

Szansa dla Napoli. Rzut wolny

• 88. min.

Ciekawe zagranie Ruiza do Insigne, ale za mocno.

• 86. min.

Napoli stara się spokojnie konstruować ataki w końcówce meczu

• 83. min.

Aj fauluje Mertens w polu karnym Cagliari. To powinno się groźniej zakończyć

• 80. min.

Bardzo blisko gola Cagliari. Ale na raty broni Ospina.

• 78. min.

Wchodzi Callejon na boisko za Malcuita. Polacy zagrają do końca. Ancelotti stawia wszystko ja jedną kartę.

• 76. min.

Jak blisko gola był Milik! Chyba przeszkodzili sobie z Mertensem

• 74. min.

Zieliński kapitalnie wrócił za Barellą. Polak przerywa groźną kontrę.

• 71. min.

Maksimović ogląda żółtą kartkę... Na boisku były dwie piłki, więc jedną kopnął w stronę ławek rezerwowych. Sztab Cagliari od razu wyskoczył do sędziego.

• 71. min.

Insigne wchodzi na boisko. Polacy jednak zostają. Schodzi Ounas. Trener wrzuca wszystko co ma najlepsze

• 67. min.

Zieeeeeeeeeeeeeliiiński! Bardzo mocny strzał, ale Polak pomylił się o jakiś metr

• 67. min.

Ajjjj, nie było jednak gola. Piłka po strzale Milika odbija się od poprzeczki i spada na linię. Powtórki rozwiały wątpliwości. Polak coraz bliżej gola

• 65. min.

Miliiiiiiiiiiiik! Czy to był gol!? Polak główkuje, piłka spada na linie, ale czy był gol?

• 65. min.

Miliiiik ależ blisko gola! Bramkarz jednak wybija na rzut rożny

• 63. min.

Świetnie Milik, pędził lewą stroną, ale nie miał do kogo podać. Strzelił z dystansu i z największym trudem broni bramkarz

• 61. min.

Wchodzi na boiska Dries Mertens, ale nie ściąga Milika, tylko Diawarę

• 59. min.

To jest po prostu droga przez mękę dla zawodników Ancelottiego. Trener ma niewyraźną minę

• 56. min.

Kolejny raz próbował krótkiej gry Piotr Zieliński, ale kapitalnie przerywają to obrońcy Cagliari. No nie radzi sobie Piotr w wielu sytuacjach

• 53. min.

Złapał się za głowę Zieliński. Kapitalny strzał i rykoszet. Wydawało się, że będzie gol. Napoli naciska

• 48. min.

Kolejna świetna akcja Ounasa, ale Fabian Ruiz marnuje genialną okazję na gola. Strzał z 10 metrów, ale obok bramki

Ounas kapitalnie do Milika! Świetnie zagranie wzdłuż bramki, ale Polak nie trafia!

Zaczynamy!

• 45. min.

Już za kilka minut początek drugiej połowy na Sardynia Arena

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy spotkania! Napoli musi zapomnieć o tym co działo się przez pierwsze 45 minut

• 44. min.

Milik powalczył z obrońcą, no ale bez szczęścia. Stracił równowagę i piłkę też

• 44. min.

Według portalu WhoScored.com i algorytmów oceniających zawodników, Milik i Zieliński są najgorszymi piłkarzami na murawie

• 42. min.

Słabo grają dzisiaj Zieliński i Milik. Całe Napoli też nie funkcjonuje

• 40. min.

JAK TO OBRONIŁ OSPINA! To powinien być gol dla Cagliari! Ospina jednak łapie! Łooooo. Co za sytuacja

• 37. min.

Miliiiiiiiiiiiiiiiiiikk z 18 metrów, ale bardzo niecelnie! To było jego miejsca, to była szansa na gola lewą nogą zza pola karnego. Szkoda

• 36. min.

Zieliński znakomicie przyjął piłkę i pobiegł w stronę bramki, ale zamiast dośrodkowania mamy stratę, bo Polak za daleko wypuścił sobie futbolówkę

• 34. min.

Ale się wycinają po kolei. Tym razem faulowany Piotr Zieliński, który próbował zabrać się z piłką i pobiec na bramkę

• 28. min.

Aj mocno ucierpiał Barella. Piłkarz Cagliari łapie się za kolano i zwija z bólu. To się może skończyć bardzo groźną kontuzją

• 25. min.

Ajjj na spalonym Fabian Ruiz. Piłkarz Napoli mógł sam pobiec na bramkę, no ale spalił.

• 23. min.

Arkadiusz Milik składał się do strzału, ale nie miał czasu i miejsca. Natychmiastowa kontra Cagliari

• 20. min.

Ależ kręci obrońcami Ounas! Wkręcił w ziemię jednego, ale źle podał do Milika. Za mocno, za placy

• 18. min.

Świetne zagranie Zielińskiego z rzutu rożnego. Płaskie, mocne podanie w pole karne, ale strzał zablokowany przez... Milika

• 15. min.

Kapitalna akcja Ounasa prawym skrzydłem, świetnie zagrał do Ghoulama, ale jego strzał zablokowany przez obrońców

• 12. min.

Duże problemy ma stoper Napoli Maksimović. Opatrywany przez lekarzy klubu. Napoli przez moment gra w dziesiatkę

• 10. min.

Alez błąd Ounasa, który źle podawał do Ruiza. Cagliari rusza z kontrą i było bardzo groźnie! Kapitalnie broni jednak Ospina

• 7. min.

Skrzydłowy Adam Ounas decyduje się na strzał z dystansu! Broni jednak bramkarz

• 5. min.

Milik blisko oddania pierwszego strzału na bramkę, ale świetnie pilnowany przez obrońców

• 4. min.

Maksimowić dobrze interweniuje w linii obrony Napoli

• 2. min.

Napoli stara się przejąć piłkę, ale dobrze broni Cagliari. Napoli próbuje tylko długich piłek na Milika

• Rozpoczynamy mecz!

• Patrząc na skład Napoli trzeba powiedzieć - zamieszał potężnie Carlo Ancelotti! Wielu piłkarzy, którzy praktycznie nie grają pojawiło się dzisiaj na murawie w składzie Napoli

• Składy:

Cagliari Calcio: Cragno - Pisacane, Romagna, Klavan, Padoin - Ionita, Bradarić, Farag? - Barella (C) - Farias, Pedro.

Napoli: Ospina - Malcuit, Nikola Maksimović, Koulibaly, Ghoulam - Ounas, Allan (C), Diawara, P. Zieliński - Ruiz - Milik.

• Polak jest też najefektywniejszym piłkarzem Serie A. Strzela gola co 104 minuty. Niewiele gorszy jest Piątek, który zdobywa bramkę co 114 minut. Szósty w tym zestawieniu jest Dawid Kownacki - 125 minut. Dopiero dziewiąty jest Ronaldo, który strzela co 134 minuty.

• Milik ostatnio jest w dobrej formie. Po przeciętnym początku sezonu i zaledwie trzech golach w pierwszych 10 kolejkach zdobył cztery bramki w ostatnich starciach. Cenne były zwłaszcza trafienia z Atalantą w samej końcówce po wejściu z ławki rezerwowych i dwa trafienia z Frosinone

• Arkadiusz Milik mógł zagwarantować Napoli awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale w doliczonym czasie gry został zatrzymany przez Alissona w starciu z Liverpoolem (0:1). - "Zapomnieć Liverpool" to motto Napoli, które chce szybko zapomnieć o tym, co stało się na Anfield Road. W całym mieście mówi się tylko o tym, co wydarzyło się przy strzale Arkadiusza Milika - pisze "Gazzetta dello Sport":

• Zapraszamy na relację z meczu Cagliari Calcio - Napoli! W pierwszym składzie wystąpi dzisiaj dwóch Polaków. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński zagrają od pierwszej minuty

Cagliari
Kartki: Padoin, Sau - żółta Skład: Cragno - Pisacane (86. Cigarini), Romagna (80. Andreolli), Klavan, Padoin - Ionita, Bradarić, Farago - Barella - Farias (69. Sau), Pedro
Napoli
Bramki: Milik (90.) Kartki: Maksimović, Insigne - żółta Skład: Ospina - Malcuit (80. Callejon), Maksimović, Koulibaly, Ghoulam - Ounas (71. Insigne), Allan, Diawara (62. Mertens), Zieliński - Ruiz - Milik