Serie A. Wielki mecz Piotra Zielińskiego! Napoli pokonało Milan! [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 25 sierpnia 2018
  • 90. min. + 4

Milan prowadził 2:0 po gola Bonaventury i Calabrii. Potem sygnał dał jednak Piotr Zieliński, który strzelił dwa gole, a trzeciego dołożył Mertens i trzy punkty zostają w Neapolu!

KONIEC MECZU! Napoli 3:2 Milan!

• 90. min. + 3

Ostatnia minuta, a to Napoli atakuje. Tym razem zablokowany w polu karnym milanu został Mertens.

• 90. min. + 2

Ładna dwójkowa akcja Mertensa i Insigne zakończona uderzeniem tego drugiego i świetną interwencją Donnarummy.

• 90. min. + 1

Cztery minuty doliczone.

Ostatnie chwile spotkania i nie widać, by Milan miał pomysł na doprowadzenie do remisu.

• 88. min.

Niesamowite.

• 88. min.
  • 85. min.

Z bliska głową uderzał Mertens, ale spokojnie złapał piłkę Donnarumma.

• 82. min.

Cutrone w miejsce Bonaventury.

• 82. min.

Doskonała akcja gospodarzy prawą stroną, płaskie podanie wzdłuż bramki i Mertens z bliska daje prowadzenie Napoli!

• 80. min.

DRIES MERTENS! 3:2!

• 78. min.

Milan, który prowadził już 2:0, teraz zepchnięty do defensywy. Goście nie mogą się odnaleźć po drugiej bramce Zielińskiego. Napoli wywiera presję, ale z drugiej strony wiele z tego nie ma.

• 74. min.

Ajjjj, Milik już miał uderzać z piątego metra, ale nie dość, że uprzedził go Romagnoli, to jeszcze podający Callejon był na spalonym.

• 72. min.

Diawara zmienia Zielińskiego.

• 70. min.

Laxalt na boisku w miejsce Boriniego.

• 69. min.
  • 68. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę głową wybił Bakayoko, a Zieliński uderzył z pierwszej piłki w krótki róg i pokonał Donnarummę! 2:2!

• 67. min.

PIOTR ZIELIŃSKI! 2:2! CO ZA MECZ POLAKA!

• 66. min.

Kartka dla Rodrigueza za faul na Allanie w środku pola.

• 63. min.

Dries Mertens w miejsce Marka Hamsika.

• 62. min.

Piotr Zieliński powinien strzelić drugiego gola! Polak był sam na 16. metrze, jednak uderzył obok bramki!

• 59. min.

A tak gola strzelił Zieliński.

• 58. min.

Debiut w Milanie. Tiemoue Bakayoko w miejsce Lucasa Biglii.

• 57. min.

Callejon do Insigne, jednak uderzenie Włocha zostało zablokowane.

• 54. min.

Polak dostał ładne podanie z prawej strony i płaskim strzałem pokonał Donnarummę! Zieliński sprawia, że Napoli wraca do tego meczu!

• 53. min.

PIOTR ZIELIŃSKI! 1:2!

• 51. min.

Szansa na odpowiedź dla Napoli, uderzał Insigne, broni Donnarumma, ale zawodnik gospodarzy i tak był na spalonym.

• 50. min.

Kros do Suso, który wykłada piłkę Calabrii i po płaskim strzale z prawej strony Milan prowadzi już 2:0!

• 49. min.

DAVIDE CALABRIA! 2:0 DLA MILANU!

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 3

Przerwa. Napoli rozczarowuje i do przerwy przegrywa z Milanem 0:1 po golu Giacomo Bonaventury.

Mocne uderzenie Milika z dystansu, ale spokojnie interweniował Donnarumma.

• 45. min. + 2

Teraz problemy z kolanem ma Musacchio. Zawodnik Milanu bardzo nieszczęśliwie i bardzo boleśnie upadł na murawę. Wygląda jednak na to, że wszystko będzie okej.

• 45. min. + 1

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• 42. min.

Bolesne zderzenie Mario Ruia z Davide Calabrią, jednak na szczęście obaj zawodnicy wrócili do gry po pomocy medycznej.

• 40. min.

Kolejny niecelny strzał gospodarzy. Tym razem uderzał Zieliński.

• 39. min.

Wreszcie jakiś niezły strzał Napoli. Uderzał Callejon, ale pomylił się o centymetry.

• 37. min.

Powtórzymy się, ale zaskakująco bezradne jest Napoli. Gospodarze grają wszerz, do tyłu. Nie są w stanie zagrozić bramce Donnarummy.

• 34. min.

Dośrodkowanie Callejona w kierunku Milika, ale dobrze interweniował Romagnoli.

• 31. min.
  • 30. min.

Spięcie między zawodnikami obu drużyn. Kłótnia Suso z Insigne. Obaj ukarani kartkami. Zdaje się, że gospodarzom powoli puszczają nerwy. Na razie bezradni są gospodarze.

• 27. min.

Milan wymienił kilka podań w polu karnym Napoli, jednak zagrożenia nie było, bo przekombinował w tej sytuacji Higuain.

• 24. min.

Na strzał z dystansu zdecydował się Hamsik, ale uderzył baaardzo wysoko nad bramką. Napoli wyraźnie rozbite po stracie bramki.

• 20. min.

Tak padła bramka dla Milanu.

• 18. min.

Mogło być 2:0 dla Milanu! Bonaventura fantastycznie wywalczył piłkę i kopnął ją w stronę bramki Ospiny, jednak tam gościom zabrakło wykończenia.

• 16. min.

Świetne podanie Suso do Boriniego, który zgrał piłkę do środka pola karnego, a stamtąd perfekcyjnym uderzeniem popisał się Bonaventura! Niespodzianka!

• 15. min.

GIACOMO BONAVENTURA! MILAN PROWADZI!

• 13. min.

Kontratak Napoli. Długie podanie Koulibaly'ego do Insigne, jednak Włoch był osamotniony i nie był w stanie zagrozić bramce Donnarummy.

• 11. min.

Na razie nie ma tu tempa i okazji bramkowych. Spokojny początek spotkania.

• 8. min.

Ładna kombinacyjna akcja Napoli, jednak po podaniu Hysaja piłka nie dotarła do Zielińskiego. Nieźle spisała się defensywa Milanu.

• 5. min.

Pierwsza szansa dla gospodarzy. Dośrodkowanie z lewej strony, na prawej piłkę do środka zgrał Callejon, jednak Allan uderzył za lekko, by zaskoczyć Donnarummę.

• 2. min.

Ofensywna akcja Suso zatrzymana faulem przez Zielińskiego.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na boisku, za kilka chwil zaczynamy.

• Skład Milanu: Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Biglia, Bonaventura - Suso, Higuain, Borini.

• Skład Napoli: Ospina - Rui, Albiol, Koulibaly, Hysaj - Hamsik, Allan, Zieliński - Callejon, Milik, Insigne.

• Dzisiejszy mecz z Milanem będzie wyjątkowy dla trenera Napoli - Carlo Ancelottiego. Były reprezentant Włoch występował w tym klubie jako zawodnik w latach 1987-1992. W latach 2001-2009 pracował w Milanie jako trener pierwszej drużyny, z którą m.in. wygrywał Ligę Mistrzów.

• W pierwszym spotkaniu tego sezonu Napoli pokonało na wyjeździe Lazio 2:1. Mecz Milanu został zaś przełożony.

• Dobry wieczór państwu! Zapraszamy na relację na żywo z meczu 2. kolejki włoskiej Serie A. Napoli z dwoma Polakami w podstawowym składzie podejmie AC Milan.