Serie A. Ronaldo nie strzelił, ale Juventus wygrał z Lazio [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 25 sierpnia 2018

Koniec meczu. Juventus pokonał Lazio 2:0.

• 85. min.

Kartka dla Milinkovicia-Savicia. Obie drużyny zdają się już wyczekiwać końca meczu. Trudno wierzyć w to, by Lazio było w stanie podnieść się w pięć minut.

• 80. min.

Durmisi w miejsce Milinkovicia-Savicia.

• 78. min.

Wyższy poziom trollingu :P

• 76. min.

Doskonałe podanie z prawej strony w pole karne, Ronaldo był trzy metry przed pustą bramką, jednak piłka zaplątała mu się między nogami. Z kiksu kolegi skorzystał Mandżukić, który z bliska podwyższa na 2:0!

• 75. min.

MARIO MANDŻUKIĆ! 2:0!

• 73. min.

Rzut wolny dla Lazio. Jest dośrodkowanie w pole karne Juventusu, ale nie ma zagrożenia, bo w ofensywie faulował Radu.

• 71. min.

Kapitalne uderzenie Ronaldo sprzed pola karnego, ale jeszcze lepsza interwencja Strakoshy uchroniła Lazio od straty drugiego gola.

• 69. min.

Emre Can w miejsce Miralema Pjanicia, czyli druga zmiana w Juventusie.

• 66. min.

Kartka dla Milinkovicia-Savicia za dyskusje z arbitrem.

• 63. min.

Portugalczyk strzela, ale piłka odbija się od muru.

• 62. min.

Rzut wolny dla Juventusu. Szansa dla Ronaldo na bezpośrednie uderzenie.

• 60. min.

Douglas Costa w miejsce Bernardeschiego.

• 58. min.

Dużo niedokładności z obu stron. Większy zysk jednak dla Lazio, z dystansu strzelał Luis Alberto, jednak uderzył niecelnie.

• 54. min.

Mocne, ale niecelne uderzenie Matuidiego.

• 52. min.

Kartka dla Parolo za przypadkowe uderzenie Mandżukicia w pojedynku powietrznym.

• 50. min.

Indywidualna akcja Ronaldo na lewej stronie, podanie na środek pola karnego, jednak tam zablokowany został Mandżukić.

• 48. min.

Seria drobnych przewinień gości na początku drugiej połowy.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 2

Przerwa. Na razie 1:0 dla Juventusu po trafieniu Miralema Pjanicia.

Kolejne świetne podanie Milinkovicia-Savicia, ale w dogodnej sytuacji nad bramką uderzył Parolo.

• 45. min. + 1

Przeciętne dośrodkowanie i dobre wyjście oraz piąstkowanie Szczęsnego.

• 45. min.

Kartka dla Alexa Sandro i rzut wolny dla Lazio. Szansa na dokładne dośrodkowanie w pole karne.

• 43. min.

Znakomicie przed Cancelo wszedł Lulić, jednak zawodnikowi Lazio zabrakło miejsca na boisku, by podać piłkę na środek pola karnego.

• 40. min.

Z dystansu uderzał Ronaldo, ale spokojnie interweniował Strakosha.

• 38. min.

I znów akcja Lazio. W polu karnym gospodarzy znalazł się Immobile, jednak przegrał pojedynek z Bonuccim.

• 35. min.

Brawa dla Szczęsnego! Fenomenalnym prostopadłym podaniem popisał się Milinković-Savić, sam na sam z Polakiem wychodził Parolo, jednak doskonale zachował się nasz bramkarz, który uprzedził rywala.

• 33. min.

Ale goście potrafią też skontrować. Teraz niezłą okazję miał Immobile, jednak uderzył niecelnie. Na Włocha wściekł się Luis Alberto, który był niepilnowany po drugiej stronie pola karnego.

• 30. min.

Bernardeschi z prawej do lewej strony, piłkę głową zgrał Mandżukić, a Pjanić uderzeniem sprzed pola karnego nie dał szans Strakoshy! Juventus wreszcie przełamał twardą defensywę Lazio.

• 30. min.

MIRALEM PJANIĆ! 1:0!

• 25. min.

Juventus chce atakować, szuka okazji, ale na razie kompletnie nie radzi sobie z doskonale zorganizowaną obroną rywala.

• 22. min.

Kolejna szansa dla Juventusu, jednak do dobrego dośrodkowania z rzutu rożnego, jeszcze lepiej wyszedł Strakosha. Na razie Lazio doskonale prezentuje się w obronie.

• 17. min.

I doskonała akcja Bernardeschiego, uderzenie, ale minimalnie niecelne! Przycisnął Juventus!

• 17. min.

Słupek ratuje Lazio po uderzeniu Khediry!

• 12. min.

Ostre dośrodkowanie w pole karne Juventusu z rzutu rożnego. Wydawało się, że może to zaskoczyć Szczęsnego, jednak piłka nie dokręciła się do bramki i Polak wznowił gre.

• 11. min.

Fatalny błąd Pjanicia, który stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym. Na strzał zdecydował się Lulić, jednak na szczęście dla gospodarzy Szczęsny był czujny i dobrze interweniował.

• 9. min.

Kombinacyjna akcja Juventusu zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Bernardeschiego.

• 7. min.

Pierwsza szansa Ronaldo. Portugalczyk uderzał głową, jednak z bardzo trudnej pozycji i bez problemu interweniował Strakosha.

• 4. min.

Wysokim, agresywnym pressingiem gra Lazio. Rzymianie pokazują, że nie przyjechali do Turynu tylko po to, by bronić remisu.

• 2. min.

Leiva wrzuca piłkę w pole karne, ale spokojnie interweniował Szczęsny.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na murawie. Za kilka chwil zaczynamy spotkanie.

• Skład Lazio: Strakosha - Wallace, Acerbi, Radu - Marusić, Parolo, Leiva, Milinković-Savić, Lulić - Immobile, Alberto.

• Skład Juventusu: Szczęsny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanić, Matuidi - Bernardeschi, Mandżukić, Ronaldo.

• W pierwszej kolejce gola nie strzelił zaś Cristiano Ronaldo, który dziś, przed własną publicznością, będzie miał możliwość otwarcia bramkowego konta w Serie A.

• Lazio przegrało zaś u siebie 1:2 z Napoli, a jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik.

• W pierwszej kolejce Juventus ledwo, bo w ostatnich sekundach, wyszarpał wygraną z Chievo Werona. Mistrzowie Włoch triumfowali 3:2.

• Dzień dobry państwu! Zapraszamy na relację na żywo z 2. kolejki włoskiej Serie A. W Turynie Juventus podejmie Lazio Rzym.