Cristiano Ronaldo zadebiutował w Serie A. Stępiński strzelił gola Juventusowi [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 18 sierpnia 2018
  • KONIEC

Juventus pokonał na wyjeździe Chievo 3:2 w meczu 1. kolejki włoskiej Serie A. Debiut w barwach Starej Damy zaliczył Cristiano Ronaldo, który rozegrał poprawne zawody, ale nic ponadto. Turyńczycy jeszcze kwadrans przed końcem spotkania przegrywali 1:2 po trafieniach Stępińskiego i Giaccheriniego. W końcówce napór Juventusu przyniósł jednak bramki Baniego (samobójcza) i Bernardeschiego, które pozwoliły ostatecznie wywieźć mistrzom kraju trzy punkty z Werony.

• 90. min. + 5

Koniec meczu!

• 90. min. + 4

Wstrzelił piłkę w pole karne Sandro, Bernardeschi tylko dostawił stopę i mamy 3:2 dla Juventusu! Zabójcza końcówka w wykonaniu turyńczyków.

• GOOOOOOL

90. min. + 3

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Juventus prowadzi!!!

• 90. min. + 1

Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

• 89. min.

Zmiana w Chievo: Seculin za Sorrentino.

• 88. min.

Nie ma gola, zadecydował arbiter po skorzystaniu z VAR-u (Ronaldo przed faulem na Sorrentino dotknął jeszcze piłki ręką)! Od bramki zacznie bramkarz Chievo, ale nie Sorrentino, który na noszach opuszcza murawę.

• 87. min.

Gol czy nie gol? Okazuje się, że piłka minęła linię bramkową, ale pytanie, czy wcześniej Ronaldo nie faulował Sorrentino? Nie ma jeszcze decyzji arbitra, trwa analiza VAR.

• 86. min.

Zamieszanie w polu karnym Chievo. Ktoś wybija piłkę z linii bramkowej, a arbiter przerywa grę, bo leży na boisku Sorrentino, który zderzył się z Ronaldo.

• 85. min.

Kapitalna interwencja Sorrentino! Znowu golkiper Chievo ratuje swój zespół.

• 82. min.

Chievo prostymi środkami. Cacciatore strzelił z dystansu, nie bardzo mając z kim rozegrać piłkę. Od bramki zaczyna szybko Szczęsny. Juventus ma coraz mniej czasu, żeby wyjść na prowadzenie.

• 80. min.

Zmiana w Chievo: Obi za Hetemaja

• 78. min.

Ronaldo wywalczył rzut wolny blisko szesnastki Chievo. Sam poszkodowany podszedł do piłki, przeniósł ją nad murem, ale Sorrentino już nie pokonał.

• 76. min.

Samobójcze trafienie. W zamieszaniu w polu karnym Mattia Bani skierował piłkę głową do własnej bramki.

• GOOOOOOL

75. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Juventus doprowadza do remisu!!!

• 74. min.

Trwa napór Juve. Płaski strzał Dybali broni pewnie Sorrentino.

• 71. min.

Dośrodkowanie z lewego skrzydła Ronaldo, niepilnowany w polu karnym Mandżukić uderza głową i posyła piłkę obok bramki.

• 68. min.

Ronaldo strzela, po drodze jeszcze rykoszet i piłka spada na górną siatkę bramki. Portugalczyk szuka swojego pierwszego gola na boiskach Serie A.

• 67. min.

Zmiana w Chievo: Djordjević za Stępińskiego.

• 66. min.

Potężny strzał Ronaldo z dystansu, ale na posterunku Sorrentino!

• 65. min.

Zatrzymany Ronaldo, rusza z kontrą Chievo, ale zdążyli się wrócić piłkarze Juventusu.

• 63. min.

Kolejna zmiana w Juventusie: Mandżukić za Costę.

• 60. min.

Radovanović wyciął ostro Ronaldo w środkowej strefie boiska. Żółta kartka dla kapitana Chievo.

• 58. min.

Zmiana w Juventusie: Bernardeschi za Cuadrado.

• 57. min.

Strzał z karnego był drugim celnym w tym meczu w wykonaniu gospodarzy. Pechowy mecz Szczęsnego - wszystko, co idzie w światło bramki, wpada do siatki.

• GOOOOOOL

56. min.

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Giaccherini posłał piłkę w lewą stronę, Szczęsny pofrunął w prawą. Chievo prowadzi 2:1!

• 55. min.

Emanuele Giaccherini podchodzi do piłki. On czy Szczęsny?

• 54. min.

Karny dla Chievo! Cancelo faulował Giaccheriniego. Świetny mecz skrzydłowego - asysta przy bramce, teraz wywalczona jedenastka.

• 51. min.

Dobry fragment gry w wykonaniu Chievo. Podanie przed bramkę do Stępińskiego, ale Polaka uprzedził Bonucci. Nieporozumienie pomiędzy Szczęsnym a stoperem Juventusu - Polak krzyczał, że złapie piłkę, ale Bonucci uznał, że bezpieczniej będzie ją wybić na aut.

• 48. min.

Nieprzyjemny strzał Ronaldo z dystansu. Z problemami broni Sorrentino.

Zaczynamy drugą połowę!

• PRZERWA

Chievo Verona remisuje do przerwy z Juventusem Turyn 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył Mariusz Stępiński, natomiast w ekipie Starej Damy na listę strzelców wpisał się Sami Khedira.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 44. min.

Sporo walki w środku pola w końcówce.

• 41. min.

Zagranie przed bramkę do Ronaldo, ale zablokowany Portugalczyk.

• 38. min.

Mariusz Stępiński! Chievo wydawało się bezradne, a tu taka niespodzianka. Centra w szesnastkę Juve, tam wysoko w powietrze poszybował Stępiński i mocnym strzałem głową posłał piłkę w samo okienko. Wojciech Szczęsny nawet się nie ruszył.

• GOOOOOOL

37. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Chievo wyrównało!!!

• 34. min.

Stępiński szybko "skasowany" przez Chielliniego. Czysta interwencja Włocha i Juventus wraca do spokojnego budowania ataku.

• 32. min.

Ależ zakręcił piłkę Costa! Zewnętrzną częścią stopy strzelił Brazylijczyk, a futbolówka o centymetry minęła okienko bramki Chievo.

• 29. min.

Ronaldo nie czekał na kolegów, uderzył z ostrego kąta. Sorrentino spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

• 26. min.

80 proc. posiadania piłki po stronie Juventusu. Niewiele do powiedzenia mają Mariusz Stępiński i spółka.

• 23. min.

Chievo bezradne. Pełna kontrola mistrzów Włoch.

• 20. min.

Kontra Juventusu, Ronaldo do Cuadrado. Kolumbijczyk miał mnóstwo miejsca i czasu, ale akcję zakończył najgorzej, jak tylko się dało. Bomba wysoko nad poprzeczką. Lekko poirytowany Portugalczyk, który nie dostaje zbyt wielu podań od kolegów.

• 16. min.

Ronaldo! Z pierwszej piłki z szesnastego metra uderzył Portugalczyk i zabrakło do szczęścia naprawdę niewiele.

• 13. min.

Aktywny od początku Costa. Krótko rozegrany rzut rożny, piłka trafia do Brazylijczyka, a ten posyła ją nad poprzeczką.

• 10. min.

Płaskie dogranie Costy przed bramkę. Z najbliższej odległości nie trafia Cancelo, ale pretensje ma nie do siebie, a do arbitra. Portugalczyk uważa, że był faulowany. Innego zdania sędzia Fabrizio Pasqua.

• 7. min.

Trwa napór Starej Damy. Sorrentino dwoi się i troi w bramce. Wydawało się, że to się musi zakończyć golem, ale cuda wyczyniał golkiper Chievo.

• 4. min.

Stały fragment gry, rzut wolny dla Juventusu. Dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie piłkę do Khediry zgrał głową Chiellini. Niemiec rąbnął z półwoleja, nie zostawiając Sorrentino żadnych szans.

• GOOOOOOL

3. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Juve już prowadzi!!!

• 1. min.

Gramy!

• Stadio Bentegodi jest dzisiaj pełne antyterrorystów w związku z debiutem Cristiano Ronaldo

Serie A. Chievo Verona - Juventus. Stadio Bentegodi pełne antyterrorystów w związku z debiutem Cristiano Ronaldo

Włoskie "Corriere del Veneto" donosi, że stadion Stadio Bentegodi w Weronie będzie chroniony przez antyterrorystów podczas spotkania Chievo - Juventus. Ma to związek z wielkim debiutem Cristiano Ronaldo w Serie A.

• Skład Juventusu: Szczęsny, Cancelo, Bonucci, Chiellini, Sandro, Khedira, Pjanic, Cuadrado, Dybala, Costa, Cristiano Ronaldo

• Skład Chievo: Sorrentino; Cacciatore, Tomovic, Rossettini, Depaoli; Rigoni, Radovanovic, Hetemaj, Bani; Giaccherini; Stepiński

• Na szpicy w drużynie Chievo zagra Mariusz Stępiński. Niestety, drugi Polak Paweł Jaroszyński rozpoczyna mecz na ławce rezerwowych

• W bramce Juventusu zagra oczywiście Wojciech Szczęsny, który wchodzi w buty Gianluigiego Buffona.

• Już o godzinie 18 początek ważnego meczu w Serie A! Rozpoczyna się nowa historia, bo w Juventusie debiutuje Cristiano Ronaldo. Portugalczyk rozpoczyna mecz w podstawowym składzie.