Buffon rozegrał swój ostatni mecz w Juventusie [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 19 maja 2018

Koniec! Juventus wygrał siódme mistrzostwo Włoch. Nikt wcześniej tego nie osiągnął.

• 88. min.

Lichtsteiner, który rozgrywa swój ostatni mecz w Juve, mógł się godnie pożegnać z kibicami, ale bramkarz obronił jego rzut karny.

• 84. min.

Higuain znowu był bliski gola, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz.

• 82. min.

Piłka już praktycznie nie opuszcza środkowej strefy boiska, więc przeżyjmy to jeszcze raz:

• 78. min.

Mecz ma już atmosferę sparingu.

• GOOOOOOL

76. min.

GOOOOL! Cerci strzelił dla gości gola kontaktowego!

• 70. min.

Bliski gola był Higuain, który chwilę temu zmienił Costę

• 63. min.
  • 63. min.

Na boisku pojawił się Pinsoglio, czyli trzeci bramkarz mistrzów Włoch

• PILNE

61. min.

To koniec. Gianluigi Buffon schodzi z boiska. Jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu kończy swoją przygodę, wspaniałą przygodę z Juventusem.

• 52. min.

2:0! Pięknie z rzutu wolnego przymierzył Pjanić (nad murem). Nicolas nawet nie próbował interweniować.

• 49. min.

1:0, gol dla Juve - po krótko rozegranym rzucie rożnym w pole karne wbiegł Douglas Costa i strzelił płasko, a Nicolas odbił piłkę przed siebie, co spokojnie wykorzystał Rugani, trafiając do pustej bramki.

W ekipie z Werony doszło do jednej zmiany - wszedł Bearzotti, zszedł Caracciolo.

Drugą połowę zaczynają goście.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Bentancur dostał piłkę w polu karnym, ale źle ją przyjął i stracił szansę na zdobycie gola.

• 45. min.

Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.

• 44. min.

Mamy zmianę w Juventusie - kontuzjowany Sturaro schodzi, a wchodzi Bentancur.

• 43. min.

Mandzukić miał idealną sytuację, ale strzelając z około ośmiu metrów za bardzo się odchylił i piłka poleciała nad poprzeczką.

• 40. min.

Dybala kapitalną podcinką przelobował bramkarza. Strzelał z 13-14 metrów, zdobyłby przepiękną bramkę, gdyby był odrobinę bardziej precyzyjny. Niestety, piłka trafiła w poprzeczkę.

• 39. min.

Znów oglądamy fragment nudnej gry. Po przerwie Juve będzie musiało podkręcić tempo, jeśli chce, by Buffon pożegnał się z klubem wygrywając mecz.

• 32. min.

Dybala do Mandzukicia, ten ładnie strzela z półobrotu, ale Nicolas świetnie odbija piłkę ponad poprzeczkę własnej bramki.

• 31. min.

Buffon właśnie głęboko odetchnął, bo po wrzutce z rożnego Lichsteiner tak wybijał piłkę, że prawie władował ją do własnej bramki. Na szczęście dla Juve po "główce" obrońcy był tylko kolejny korner dla gości.

• 26. min.

Teraz powinno być 1:0. Dybala zagrał do stojącego tyłem do bramki Mandzukicia, ten z 16. metra błyskawicznie wycofał do nabiegającego na piłkę Dybali, a Argentyńczyk huknął, nieznacznie się myląc - piłka minęła prawy słupek, patrząc z perspektywy bramkarza.

• 23. min.

Lichsteiner strzelił z dystansu. Ale nie zagroził tym strzałem bramce gości.

• 19. min.

Juventus atakuje niemrawo. Douglas Costa dośrodkował z lewego skrzydła, ale piłka nie miała szans dojść do Mandżukicia - Nicolas pewnie ją złapał.

• 16. min.

Jest pierwsza owacja dla Buffona. Bramkarz Juve pewnie odbił piłkę płasko strzeloną przez Caracciolo.

• 11. min.

Juventus gra spokojnie, na razie jeszcze nie zagroził poważnie bramce gości. Buffon też nie miał okazji się wykazać.

• 4. min.

Sturaro strzela z dystansu. Bardzo mocno i bardzo niecelnie.

• 2. min.

Romulo fauluje w ataku. Gdyby sędzia nie przerwał gry, wyszedłby sam na sam z Buffonem.

• 1. min.

Zaczynamy.

• Mecz Juve - Verona to jedyne sobotnie spotkanie Serie A. W niedzielę najciekawsze będzie starcie Lazio - Inter, które zdecyduje o czwartym miejscu dającym prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

• Buffon żegna się z Juve, by zwolnić miejsce Szczęsnemu. Jaka będzie przyszłość Włocha?

Buffon zagra w Paris Saint Germain? Trwają zaawansowane rozmowy

Gianluigi Buffon w środowe popołudnie ogłosił, że po sezonie odchodzi z Juventusu FC. Golkiper cały czas zastanawia się jednak czy zakończyć karierę czy jeszcze kontynuować ją, ale w innym zespole. Włoch rozmawia z PSG, gdzie mógłby spełnić swoje marzenie i wygrać Ligę Mistrzów!

• Buffon gwiazdą popołudnia już od momentu wyjścia na rozgrzewkę.

• Pewny już mistrzostwa Włoch Juventus gra w ostatniej kolejce Serie A u siebie ze zdegradowaną już Hellas Veroną. Ten mecz będzie ostatnim w barwach "Juve" dla legendarnego bramkarza, Gianluigiego Buffona. Wojciech Szczęsny siedzi dziś na ławce rezerwowych.