0 : 1
Terminarz

• niedziela, 18 lutego 2018
  • PODSUMOWANIE

Juventus objął prowadzenie w 35. minucie i ta bramka "zabiła" mecz. Stara Dama nawet na chwilę nie przestała kontrolować spotkania. Wojciech Szczęsny zanotował poprawny występ, ale właściwie to nie miał za dużo roboty. Juve zostało liderem Serie A, ale Napoli swój mecz rozegra w niedzielę o 15:00. Torino jest dziewiąte.

• 90. min. + 2

Koniec

• 89. min.

Schodzi Bernardeschi, wchodzi Lichtsteiner

• 89. min.

Komentatorzy zaczęli już rozmawiać o zaroście Gonzalo Higuaina, a to dowód, że już naprawdę niewiele się dzieje...

• 85. min.

Dybala nieprzepisowo powstrzymany. Będzie rzut wolny, ale nie będzie zagrożenia, bo faul miał miejsce w środkowej strefie boiska

• 83. min.

Torino coraz częściej znajduje się na połowie Juve, ale Stara Dama się umiejętnie broni. Kolejna dobra interwencja Chielliniego

• 79. min.

Iago Falque strzela z dystansu! Ale dobra interwencja Szczęsnego! Wszystko wskazuje, że 9 raz w tym sezonie zachowa czyste konto

• 76. min.

Nie ma co się oszukiwać. Nie jest to zbyt ciekawy mecz.

• 74. min.

Molinaro strzela z dystansu! Ale były gracz Juve fatalnie się pomylił...

• 71. min.

Znowu Dybala! Ależ on jest głodny gry! Niestety nie ma jeszcze idealnego czucia piłki. Kontuzja daje o sobie znać. Tym razem kopnął celnie, ale bardzo słabiutko i wprost w bramkarza

• 68. min.

Alex Sandro dograł świetną piłkę do Dybali, ale ten potwornie spartaczył. Może przynajmniej jakiś kibic zgarnie piłkę za friko?

• 65. min.

Dybala! Argentyńczyk mógł już się wpisać na listę strzelców, ale zmarnował dogodną okazję. Sirigu wyszedł i skrócił kąt, a Dybala trafił w boczną siatkę

• 63. min.

Schodzi Douglas Costa, wchodzi Dybala

• 61. min.

Kontratak Torino! Ale zagrożenia nie będzie, bo De Sciglio popełnił faul taktyczny i przerwał akcję. Obejrzał za to żółtą kartką

• 56. min.

Wojciech Szczęsny mógłby zabrać ze sobą jakąś książkę, bo zaraz umrze z nudów. Piłka nie opuszcza środkowej trefy boiska...

• 52. min.

Faul Chielliniego, ale rzut wolny Torino nie przyniósł żadnego zagrożenia

• 49. min.

Juventus wciąż utrzymuje się przy piłce. Ale kolejne akcje rozgrywa w dość leniwym tempie

• PRZERWA

Juve gra bez Higuaina (zszedł z kontuzją), Dybali, Cuadrado i Mandzukicia, ale i tak zdołało strzelić gola i kontroluje spotkanie. Szczęsny nie miał zbyt wiele roboty, ale popisał się kilkoma dobrymi podaniami

• PRZERWA

Słabiutkie dośrodkowanie Rincona... I koniec pierwszej połowy

• 45. min.

Rzut wolny dla Torino z około 40. metra, ale niemal cała drużyna jest w szesnastce Juve

• 42. min.

Kolejna szarża Costy! Brazylijczyk zabawił się z obroną Torino, po czym podał do Asamoaha, ale ten stracił piłkę

• 41. min.

Piękna akcja Dogulasa Costy. Minął czterech rywali i zagrał "miękką" pilkę nad obroną do Alexa Sandro, ale Brazylijczyk był na minimalnym spalonym

• 38. min.

Juventus umiejętnie utrzymuje się przy piłce. Kilka razy zawodnicy Torino próbowali stosować wysoki pressing i naciskać na Szczęsnego, ale Polak bardzo sprawnie gra nogami i rozpoczyna długimi podaniami kolejne akcje Juve

• GOOOOOOL

34. min.

GOOOOOOOOL! Piękna akcja Bernardeschiego na prawym skrzydle! Włoch zagrał wzdłuż pola karnego, a Alex Sandro dopełnił formalności i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

• 32. min.

Groźny strzał Pjanicia i piękna interwencja Sirigu

• 30. min.

Szansa dla Juve. Rzut wolny z dogodnej pozycji

• 28. min.

Szczęsny pewnie złapał dośrodkowanie rywali

• 27. min.

Dłuuuuga piłka w kierunku Belottiego! Napastnik strzelił z pierwszej piłki na bliższy słupek, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

• 25. min.

Belotti staranował w środku pola Alexa Sandro

• 23. min.

Juve zaczęło dominować

• 21. min.

Costa wreszcie przypomniał o sobie kibicom i popisał się ładnym rajdem na lewym skrzydle. Dośrodkował w pole karne! Asamoah strzela! Ale dobrze broni Sirigu

• 19. min.

Pjanić minął efektownie dwóch rywali i został brutalnie sfaulowany, ale arbiter nie pokazał żadnej kartki

• 17. min.

Belotti naciskał na Szczęsnego, ale Polak popisał się celnym długim podaniem

• 15. min.

Schodzi z boiska Higuain, wchodzi Bernardeschi

• 13. min.

Higuain siedzi na murawie i nie chce wstać, a być może nie może. Na boisku pojawi się Bernardeschi. Czemu nie Dybala? On również jest świeżo po kontuzji i nie ma jeszcze sił na 85 miunt

• 13. min.

Riposta Torino! Ansaldi usiłował dośrodkować w pole karne, ale De Sciglio zdołał go zablokować

• 12. min.

Asamoah wrzuca w pole karne! Ale piłka nie dotarła do żadnego adresata

• 10. min.

Falque! I przytomna interwencja Szczęsnego

• 8. min.

Świetna szansa Torino! Kontra 2 na 1. Obi zagrał do Belottiego, ale Włoch fatalnie przyjął piłkę i obrona Starej Damy zdążyła już wrócić i oddalić zagrożenie.

• 7. min.

Higuain wrócił na murawę, ale grymas na jego twarzy wciąż jest.

• 5. min.

Higuain leży na murawie. Będzie potrzebna interwencja lekarzy. A Paulo Dybala już rozpoczął rozgrzewkę.

• 2. min.

Pierwsza szansa Juve. Pjanić zagrał na wolne pole do Higuaina, ale Argentyńczyka ubiegł Sirigu i zdołał wybić piłkę.

• 1. min.

GRAMY!

• Na trybunach siedzi Kamil Glik, były kapitan Torino.

• Szczęsny w szczególności musi uważać na Belottiego. Napastnik Torino w tym sezonie nie zachwyca, bo strzelił tylko 5 goli w 18 meczach. Jednak w poprzednich sezonach radził bardzo dobrze. W Serie A 24-latek uzbierał już 49 goli.

• Juventus: Szczęsny; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Asamoah; Khedira, Pjanic, Sturaro; Douglas Costa, Higuain, Alex Sandro

Alex Sandro został przesunięty z lewej obrony na lewe skrzydło. A na jego nominalnej pozycji wystąpił Asamoah.

Torino 1-4 Juventus (ostatni rezultat)

• Już o godz. 12:30 rozpoczną się derby Turynu. Po raz trzynasty w bramce Juventusu stanie Wojciech Szczęsny.

Torino
Kartki: Molinaro - żółta Skład: Sirigu - De Silvestri (80. Edera), N'Koulou, Burdisso, Molinaro - Baselli (55. Niang), Rincon, Obi (72. Acquah) - Falque, Belotti, Ansaldi
Juventus
Bramki: Alex Sandro (33.) Kartki: De Sciglio - żółta Skład: Szczęsny - De Sciglio, Rugani, Chiellini, Asamoah - Khedira, Pjanić, Sturaro - Costa (66. Dybala), Higuain (15. Bernardeschi (90. Lichtsteiner)), Alex Sandro