Serie A. Napoli pokonało Bolonię, gol Zielińskiego [ZAPIS RELACJI]

0 : 3
Terminarz

• niedziela, 10 września 2017
  • 90. min. + 3

Albiol oddał jeszcze niecelne uderzenie głową. To była ostatnia akcja meczu. 3-0 dla Napoli, gole Jose Callejona, Driesa Mertensa i Piotra Zielińskiego! To drugie trafienie Polaka w tym sezonie. Napoli ma komplet 9 pkt i jest wiceliderem - strzeliło o jednego gola mniej od Juventusu. Dziękujemy za śledzenie relacji i dobranoc.

• 90. min. + 1

Obie drużyny czekają już na koniec spotkania. Napoli spokojnie rozgrywa piłkę, a Bologna nawet nie stara się jej odebrać.

• 88. min.

Cudowna kombinacyjna akcja Napoli. Callejon wystawił piłkę Zielińskiemu jak na tacy, Polak musiał umieścić ją po prostu w bramce. 3-0!

• 88. min.

ZIELIŃSKI! 3-0 DLA NAPOLI!

• 86. min.

Bardzo niecelne uderzenie Insigne.

• 83. min.

Belg jest skuteczny po raz kolejny. Wykorzystał błąd obrońcy Bolonii i płaskim strzałem po ziemi pokonał Mirante, piłka przeszła między jego nogami. Mertens nie cieszył się jednak ze swojego gola.

• 83. min.

2-0 DLA NAPOLI, MERTENS!

• 82. min.

Zupełnie nieudany rzut wolny Bolonii. Coraz mniej czasu do końca.

• 78. min.

Dwie zmiany. W Napoli Amadou Diawara wchodzi za Jorginho, a w Bolonii zszedł Rodrigo Palacio, a zmienił go Bruno Petković.

• 73. min.

Ladislav Krejci wchodzi za nieskutecznego dziś Mattię Destro.

• 72. min.

Żółta kartka dla Verdiego po faulu na Callejonie.

• 69. min.

Mertens próbował oddać uderzenie z dystansu, ale zostało zablokowane - był otoczony przez trzech rywali.

• 67. min.

Znakomite dośrodkowanie Lorenzo Insigne, a akcję w swoim stylu z prawego skrzydła głową wykończył Jose Callejon.

• 66. min.

GOL NAPOLI! CALLEJON!

• 65. min.

Napoli nie przestaje bić głową w mur.

• PILNE

62. min.

I jest wyczekiwana zmiana. Piotr Zieliński zmienia Marka Hamsika!

• 60. min.

Koulibaly wybija piłkę tuż sprzed linii bramkowej po uderzeniu Destro! Napoli się zacięło, chyba niezbędne będą zmiany.

• 57. min.

Zmiana w ekipie gospodarzy, De Maio wchodzi za Maiettę.

• 53. min.

Destro zmarnował "setkę", trafił prosto w Reinę. Jak się jednak okazało i tak był na spalonym.

• 52. min.

Verdi znakomicie wyprowadził kontrę gospodarzy, ale Palacio był w stanie wywalczyć tylko aut.

• 49. min.

Dwa kolejne rzuty rożne dla Napoli, ale nic z nich nie wyszło.

Zaczynamy drugą połowę. Bez zmian w obu ekipach.

• 45. min. + 2

Przerwa! Napoli zawodzi po niezłym początku spotkania. Swoje okazje miała również Bologna. Czekamy na wejście Piotra Zielińskiego lub / oraz Arkadiusza Milika.

• 43. min.

Chiriches jednak nie był w stanie kontynuować gry, zastąpił go Albiol.

• 40. min.

Chiriches ma problemy ze zdrowiem, chyba zostanie zmieniony przez Raula Albiola.

• 38. min.

Żółta kartka dla Palacio po faulu na Insigne.

• 35. min.

Palacio atakował Koulibaly'ego, ale Senegalczyk znakomicie wyszedł spod jego pressingu.

• 34. min.

Mertens zatrzymany w polu karnym. Belg domagał się jedenastki, ale sędzia pozostał głuchy na jego protesty. Słuszna decyzja.

• 33. min.

Drugi celny strzał Napoli, ale Mirante nie dał się zaskoczyć Hamsikowi.

• 28. min.

Allan oddał strzał na bramkę Mirante, ale bardzo słaby.

• 26. min.

Obie drużyny nadal utrzymują szybkie tempo gry, ale brakuje dobrych okazji.

• 19. min.

Gol dla Bolonii, ale nieuznany. Adam Masina trafił z najbliższej odległości, ale był na ewidentnym spalonym. A żółtą kartkę za protesty dostał Mattia Destro.

• 17. min.

Żółta kartka dla Chirichesa.

• 12. min.

Dobre tempo spotkania, kibice nie mogą narzekać.

• 11. min.

Fenomenalne uderzenie Verdiego z wolnego! Reina sparował piłkę na poprzeczkę.

• 11. min.

Jorginho jednym wślizgiem sfaulował dwóch rywali i rzut wolny dla Bolonii z okolic pola karnego.

• 6. min.

Ależ okazja gospodarzy! Verdi wpadł w pole karne i oddał uderzenie z ostrego kąta. Piłka przeleciała tuż obok słupka.

• 5. min.

Insigne oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka wylądowała idealnie w rękach Mirante.

• 4. min.

Jorginho był bliski oddania uderzenia tuż sprzed pola karnego, ale w ostatniej chwili zabrano mu piłkę.

• 3. min.

Helander zatrzymał nieprzepisowo Mertensa na środku boiska i dostał żółtą kartkę. Gdyby Belg zdołał się urwać, Napoli mogłoby przeprowadzić bardzo groźną akcję.

• 2. min.

Chiriches wybija piłkę i rzut rożny dla Bolonii.

• 1. min.

Zaczyna Napoli!

• Skład Napoli: Reina - Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho, Hamsik - Callejon, Mertens, Insigne

• Skład Bolonii: Mirante - Krafth, Helander, Maietta, Masina - Pulgar, Poli - Palacio - Verdi, Destro, Di Francesco

• Napoli obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli, choć wygrało swoje dwa dotychczasowe spotkania. Za to Bologna ma o dwa punkty mniej.

• Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński znajdują się na ławce rezerwowych gości.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z meczu Bologna - Napoli w 3. kolejce Serie A.

Bologna
Kartki: Helander, Pulgar, Destro, Palacio, Verdi - żółta Skład: Mirante - Krafth, Helander, Maietta (58. De Maio), Masina - Pulgar, Poli - Palacio (77. Petković) - Verdi, Destro (73. Krejci), Di Francesco
Napoli
Bramki: Callejon (66.), Mertens (83.), Zieliński (88.) Kartki: Chiriches - żółta Skład: Reina - Hysaj, Chiriches (43. Albiol), Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho (77. Diawara), Hamsik (62. Zieliński) - Callejon, Mertens, Insigne