Juventus pokonał Napoli i jest liderem Serie A [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 13 lutego 2016
  • KONIEC MECZU

KONIEC

Po pierwszej połowie kibice mogli czuć niedosyt. Spotkanie było prowadzone w dobrym tempie, ale brakowało klarownych sytuacji bramkowych. W drugiej połowie Napoli miało przewagę i cisnęło swoich rywali. To jednak piłkarze "Starej Damy" cieszą się ze zwycięstwa dzięki trafieniu Zazy. Dzięki wygranej Juve rozsiada się w fotelu lidera Serie A, a Napoli spada na drugie miejsce.

90. min. + 3

Juventus pokonuje Napoli 1:0 po bramce Zazy! Dzięki temu zwycięstwu "Stara Dama" rozsiada się w fotelu lidera Serie A.

• 90. min. + 3

Koulibaly ukarany jeszcze żółtą kartką.

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• 89. min.

Z boiska schodzi Allan, a na boisku pojawia się Manolo Gabbiadini.

• 88. min.

Zaza dostał piłkę na 20. metrze. Uwolnił się spod opieki obrońcy i zdecydował na uderzeni. Piłka po jego strzale odbiła się od nogi jednego z obrońców Napoli i zmieniła swój tor lotu. To zmyliło Reinę, który nie zdołał tego obronić.

• GOOOOOOL

88. min.

GOOOOOL! ZAZA!

• 87. min.

Dybala opuszcza boisko. Zmienił go Alex Sandro.

• 86. min.

Marchisio został ukarany żółtą kartką za faul na Mertensie.

• 85. min.

Ależ rajd Pogby! Przedarł się z własnej połowy boiska pod pole karne rywali. Niestety zabrakło mu już sił na dokładne uderzenie, bo Reina złapał piłkę bez problemów.

• 81. min.

Indywidualna akcja Higuaina. Argentyńczyk przedarł się pod pole karne Juve, ale jego strzał mógłby - delikatnie mówiąc - być lepszy.

• 80. min.

Hamisk! Ależ uderzył zza pola karnego zawodnik Napoli. Niestety piłka przeleciała nad poprzeczką.

• 77. min.

Zmiana w Napoli. Mertens wchodzi za Insigne.

• 76. min.

Pogba zgubił piłkę przed własnym polem karnym i piłkarze Napoli natychmiast próbowali wykorzystać jego błąd. Allan wrzucił piłkę w szesnastkę Juventusu, ale za daleko był Higuain i Insigne.

• 74. min.

Kontra Napoli. Insigne - co dziwne - zwolnił akcję i dośrodkowuje w pole karne. Był tam Higuain, ale było też czterech obrońców Juventusu.

• 71. min.

Insigne szukał długim podaniem Higuaina w polu karnym, ale dobrze ustawili się defensorzy Juventusu i przecięli to podanie.

• 68. min.

Żółta kartka dla Pogby.

• 66. min.

Rzut wolny dla Napoli, ale nie będzie zagrożenia pod bramką Buffona, bo sędzia dopatrzył się faulu w ataku walczącego o wolną pozycję Higuaina.

• 64. min.

Callejon ukarany żółtą kartką.

• 62. min.

DYBALA! Pogba świetnie przyjął piłkę w okolicy pola karnego Napoli. Popatrzył i podał płasko do Dybali. Ten uderzył bez przyjęcia, ale minimalnie nad poprzeczką. Kibice Juve wstali z miejsc.

• 58. min.

Kolejna zmiana w Juve. Zaza wchodzi za Moratę.

• 56. min.

Allan dośrodkował w pole karne Juve, ale za głęboko. Piłkę pewnie chwycił Buffon uprzedzając Higuaina.

• 54. min.

Rzut rożny dla Napoli. Wrzutka w pole karne, ale pewnie wychodzi do niej Buffon.

• 52. min.

Potrzebna jest zmiana. Bonucci musi opuścić boisko. Wchodzi za niego Rugani.

• 51. min.

Zamieszanie w polu karnym Napoli. Wreszcie do piłki na 10. metrze dopada Evra, ale uderzył wysoko nad bramką.

• 49. min.

Napoli długo rozgrywa swoją akcję. Piłka trafiła wreszcie na prawą stronę gdzie był Hysaj. Ten trzyma futbolówkę, rozgląda się i podcina piłkę w pole karne. Fatalne rozwiązanie, bo nie było tam jego kolegów.

• 47. min.

Fatalny strzał Insigne zza pola karnego.

Początek drugiej połowy spotkania.

• PRZERWA

Koniec pierwszej połowy spotkania. 0:0 na Juventus Stadium.

• 45. min.

Fatalne dośrodkowanie Insigne. Zawiedziony Higuain.

• 44. min.

Prostopadłe podanie Dybali do Moraty, ale piłkę przechwytuje Albiol.

• 42. min.

Groźny strzał Pogby zza pola karnego, ale Reina nie musiał interweniować.

• 40. min.

Ależ rajd Cuadrado! Minął dwóch obrońców, wpadł w pole karne i nie wiedzieć czemu zawrócił. Chyba trochę się pogubił. Jeszcze akcja zakończona celnym strzałem Marchisio zza pola karnego, ale piłkę po jego uderzeniu pewnie złapał Reina.

• 38. min.

Callejon ładnie wrzucił piłkę w pole karne Juve, ale Higuainowi zabrakło kilku centymetrów...

• 37. min.

Rzut rożny dla Napoli, a Buffon broni strzał Albiola z kilku metrów! Było tam jednak przewinienie Hiszpana na obrońcy Juve, więc nawet gdyby trafił to gola by nie było.

• 35. min.

Uuuuu... Bonucci "ściągnął" piłkę z głowy Higuaina końcem buta. Gdyby tego nie zrobił zapewne Napoli by prowadziło.

• 34. min.

Bardzo ładne prostopadłe podanie Khediry do wybiegającego za obrońców Moraty. Hiszpan został jednak uprzedzony przez swojego byłego kolegę z Realu - Albiola.

• 32. min.

Zablokowany strzał Allana po ładnej, kombinacyjnej akcji Napoli.

• 31. min.

Mocny strzał Pogby ze znacznej odległości. Niecelny.

• 30. min.

Świetnie piłkę do Dybali odegrał Morata. Argentyńczyk ładnie się obrócił i oddał strzał. Został zablokowany. Jeszcze Juve miało rzut rożny, ale piłkarze z Turynu nie za bardzo wiedzieli jak go rozegrać. Tzn. może wiedzieli, ale nie potrafili tego zrobić. Zagrożenia pod bramką Reiny nie było i Napoli rusza z atakiem.

• 27. min.

Dybala dostał piłkę w pole karne od Evry. Zamiast strzelać próbował ją jeszcze przyjmować, ale piłka odskoczyła Argentyńczykowi i opuściła boisko.

• 25. min.

Teraz rzut wolny dla Napoli. Wrzutka w pole karne, ale również bez strzału na bramkę.

• 23. min.

Kolejny rzut wolny dla Juve. Tym razem spod linii bocznej boiska. Dybala wrzucił piłkę w pole karne, ale pod bramką Reiny najwyżej skakali obrońcy Napoli, którzy wybili piłkę. Ta szybko wraca w pole karne, małe zamieszanie, ale w końcu goście ekspediują futbolówkę z dala od własnej bramki.

• 21. min.

Atak pozycyjny Juve. Piłka krąży w okolicach pola karnego Napoli. W końcu na strzał zza pola karnego zdecydował się Marchisio. Kiks i piłka poleciała daleko od bramki.

• 19. min.

Rzut wolny dla Juve po faulu na Moracie. Na 29 metrze piłkę ustawił sobie Pogba. Uderzył mocno, ale piłka przeleciała obok bramki.

• 16. min.

Bonucci padł na murawę i długo się z niej nie podnosi. Zderzył się z Khedirą.

• 14. min.

Pierwszy celny strzał na bramkę gości. Uderzał Cuadrado, ale bez problemu broni Reina.

• 12. min.

Błyskawiczna kontra Napoli. Szarżują Higuain i Insigne, ale ten długi fatalnie rozwiązał ta akcję i grę wznowi Buffon.

• 10. min.

Dybala dostał piłkę od Khediry na skraj pola karnego. Argentyńczyk błyskawicznie obrócił się z piłką i oddał strzał, ale zablokowali go obrońcy Napoli.

• 8. min.

Piłka do Dybali na prawą flankę. Ten dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę szybko wybijają obrońcy Napoli.

• 6. min.

Koulibaly wpadł w pole karne Juve, ale Buffon łapie futbolówkę.

• 4. min.

Długa piłka do Moraty ale były piłkarz Realu nie zdołał jej przejąć.

• 2. min.

Hamsik rzucił piłkę na wolne pole do Insigne. Ten oczywiście do niej dobiegł, jest piekielnie szybki, ale zdołał zablokować go obrońca. Rzut rożny dla Napoli, ale bez strzału na bramkę Juve.

• 1. min.

Gramy!

• Wyjściowe składy obu drużyn:

Juventus Turyn: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra - Cuadrado, Khedira, Marchisio, Pogba - Dybala, Morata.

SSC Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho, Hamsik - Callejon, Higuain, Insigne.

• Jeśli nie możecie oglądać meczu, bo np. jesteście na imprezie to nadal możecie śledzić przebieg boiskowych wydarzeń dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest darmowa i strasznie fajna. I mamy nadzieję, że odporna na śnieg mrozy.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Hit Serie A. Wicelider podejmuje u siebie lidera, obie drużyny nie straciły punktów od pięciu kolejek. Turyńczycy mają dwa punkty mniej i jeśli w sobotę wygrają, wyprzedzą Napoli.