Mecz na szczycie Serie A: Juventus - Roma 3:2 [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 05 października 2014
  • 90. min. + 4

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

Starcie Teveza z rywalem, sędzia daje Argentyńczykowi kartkę, zawodnik Juventusu śmieje się z tej decyzji.

Sędzia dolicza cztery minuty.

• 89. min.

Morata długo nie pograł - on i Manolas dostali po czerwonej kartce. Tyle że sędzia popełnił beznadziejną decyzję - Manolas dwukrotnie popchnął Moratę i próbował uderzyć go głową. Morata nie dał się pobić i się zasłaniał - sędzia uznał, że to już agresja i wyrzucił z boiska obu zawodników.

• 88. min.

Od minuty wszystko na to wskazywało - wielka przepychanka przy linii bocznej.

• 86. min.

Mimo że rywal wchodził Bonucciemu nakładką, zawodnik Juventusu nie przestraszył się, cudem uniknął bolesnego uderzenia i ustrzelił fenomenalnego gola z woleja! Pirlo eksplodował radością.

• GOOOOOOL

86. min.

3:2! Bonucci!

• 86. min.

Vidal świetnie się zastawił, znakomicie podał Tevezowi, który jeszcze lepiej się zastawił... ale jego strzał został zablokowany.

• 85. min.

Ostatnia zmiana w Romie. Paredes za Pjanicia.

• 82. min.

Lichtsteiner dobrze wrzucił, Morata kapitalnie wyskoczył w powietrze i uderzył głową. Poprzeczka!

• 80. min.

Ostatnia zmiana w Juventusie - Pirlo zastąpiony przez Vidala.

• 79. min.

Po rykoszecie piłka minęła słupek bramki Buffona o centymetry. Włoch wie, że był w tej sytuacji zbyt pewny siebie.

• 78. min.

Gervinho przeprowadził fenomenalny rajd w polu karnym. Asamoah skupiał się głównie na tym, bo go nie sfaulować. Znakomity, ratunkowy wślizg sprawił, że będzie rzut rożny.

• 74. min.

Wycieńczony Totti żegnany gwizdami przez miejscowych kibiców. Zastąpił go Destro.

• 70. min.

Zdecydowanie za mocne, fatalne podanie Tottiego do Maicona. Brazylijczyk zaczął okazywać wściekłość, ale szybko ją stłumił. Uświadomił sobie, kto do niego podawał.

• 66. min.

Zmiana w Romie. Iturbe zastąpiony Florenzim.

• 61. min.

To jeszcze obrazek z leżącego Marchisia:

• 60. min.

Llorente zastąpiony Moratą.

• 59. min.

Gervinho wpada w pole karne od lewej strony, ośmiesza Ogbonnę, świetnie wycofuje a Pjanić pudłuje z kilku metrów! Tuż obok słupka.

• 58. min.

Niezła akcja gospodarzy, ale zostali zatrzymani w porę przez obrońców Romy.

• 53. min.

Ponieważ na boisku jest dużo złych emocji - dwa radosne zdjęcia:

• 49. min.

Bonucci świetnie podaje w pole karne Pogbie. Francuz potyka się chyba o własne nogi i ułatwia interwencję Skorupskiemu.

Ruszyła druga połowa.

• Druga połowa jeszcze się nie zaczęła a Totti już krzyczy na sędziego. Uśmiechnięty arbiter coś mu tłumaczy, sytuacji przysłuchuje się Tevez.

Tymczasem - Ogbonna za Caceresa.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

Argentyńczyk drugi raz pokonuje Skorupskiego z rzutu karnego. Znowu w prawo.

• GOOOOOOL

45. min. + 3

2:2! Tevez!

• 45. min. + 2

Rzut karny dla Juventusu! Pogba wpada w pole karne i jest zahaczony delikatnie przez Keitę. Ale czy na pewno? Jedna powtórka niczego nie wyjaśnia.

• 45. min.

Sędzia dolicza dwie minuty.

• 44. min.

Zupełnie pozostawiony przez rywali Iturbe dostaje cudowne podanie od Gervinha i pokonuje Buffona w sytuacji sam na sam.

• GOOOOOOL

44. min.

1:2! Iturbe!

• 42. min.

Naciskany obrońca wycofuje do Skorupskiego. Polak znowu panikuje, rozkłada ręce, ma ewidentne pretensje, choć czasu, by wybić, było sporo. Zamiast tego, podaje z powrotem po ziemi do kolegi i atakujący piłkarz Juve jest o centymetry od przecięcia tego zagrania.

• 40. min.

Gorąco pod bramką Romy po rzucie wolnym, ale jeden z obrońców kładzie się i blokuje ciałem mocny strzał.

• 39. min.

Gervinho równo z trawą wyciął uciekającego mu Chielliniego. Dobrze wie, że zasłużył na kartkę.

• 36. min.

Teraz piłkarze skupiają się głównie na faulowaniu i agresji, niż na grze.

• 33. min.

I znowu rękoczyny. Tym razem po starciu Cholevasa z Tevezem.

• 32. min.

Piłkarze Romy pobiegli cieszyć się pod sektor kibiców Juve, wściekli turyńczycy nie chcieli im na to pozwolić. Bonucci i Totti dostali po kartce.

• 32. min.

Buffon nie dał rady, Totti strzelił obok jego wyciągniętych rąk.

• GOOOOOOL

32. min.

1:1! Totti!

• 31. min.

Rzut karny dla Romy! Totti powalony na ziemię przez Lichtsteinera i jeszcze przytrzymany przez niego przy murawie. Co za głupie zachowanie obrońcy Juve!

• 30. min.

Żółta kartka dla Chielliniego za niebezpieczne wejście wślizgiem, ale prawda jest taka, że obrońca Juventusu nie miał dokąd uciekać z nogami. Było w tym sporo przypadku.

• 28. min.

Czerwona kartka, ale nie dla piłkarza - trener Romy Rudi Garcia wyrzucony z ławki.

• 27. min.

Skorupski rzuca się w lewo, Tevez uderza w prawo.

• GOOOOOOL

27. min.

1:0! Tevez!

• 26. min.

Pirlo uderza z rzutu wolnego. Maicon zatrzymuje piłkę ręką. Żółta kartka. Piłkarze Romy są wściekli, mają ochotę zlinczować sędziego. Miał być rzut wolny, ale arbiter szybko zmienił decyzję na rzut karny. Trudno powiedzieć, bo rzymski mur wyskakiwał z pola karnego, ale lądował już poza nim... Powtórka pokazuje, że decyzja sędziego prawdopodobnie była słuszna.

• 23. min.

Totti świetnie rozpoczął akcję Romy, Gervinho katastrofalnie ją zakończył. Fatalne podanie w pole karne.

• 16. min.

Pogba po ziemi z daleka i z ostrego kąta, Skorupski kładzie się, wyciąga rękę i łapie piłkę.

• 15. min.

Skorupski chyba lekko podenerwowany. Fatalne wybicie, napastnicy Juve przejmują piłkę i Polak ma szczęście, że obrońcy sobie z nimi radzą.

• 12. min.

Niezła piłka w pole karne Juve, ale Pjanić został znakomicie przyblokowany przez obrońców i Buffon mógł spokojnie łapać piłkę.

• 11. min.

Tevez fatalnie kiksuje, piłka zmierza do Marchisia, Włoch składa się do uderzenia i pada na murawę. Twierdzi, że był podcięty i gospodarzom należy się rzut karny. Bardzo marnie zaprezentowana powtórka niczego nie wyjaśnia.

• 9. min.

Roma zepchnięta pod własne pole karne, a nawet bramkę. Pressing Juventusu efektowny, ale, póki co, mało efektywny.

• 5. min.

Przypomnijmy, że w bramce Romy występuje dziś Łukasz Skorupski. Na razie nie musi się wysilać - Pogba próbował właśnie wrzucić w pole karne, ale mu się nie udało.

• 2. min.

Turyńczycy łatwo przedostali się w pole karne gości, ale zagranie przecinające strefę bramkową trafiło do obrońców.

• 1. min.

Zaczęli.

• Pewnie pamiętacie, gdzie możecie czytać relację, jeśli aktualnie macie dostęp tylko do komórki? Teraz możecie nam się odwdzięczyć i pomóc wygrać konkurs!

Aplikacja Sport.pl LIVE nominowana do Appaward 2014

To duma, satysfakcja i zobowiązanie - aplikacja Sport.pl LIVE na androida walczy o nagrodę w konkursie Appaward 2014. Prosimy - zagłosuj i pomóż nam wygrać.

• Mecz na szczycie! Dziś ktoś zepsuje sobie statystyki! Juventus i Roma to jedyne zespoły z kompletem punktów. Oba mają po 15 pkt, ale w tabeli prowadzi Juve, które może poszczycić się także tym, że nie straciło jeszcze w tym sezonie gola (bilans bramkowy: 10-0)! Jak sytuacja zmieni się po szóstej kolejce? Przekonamy się wkrótce.