Serie A. Juventus rozbił Napoli [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 10 listopada 2013
  • 90. min. + 4

KONIEC MECZU. Perfekcyjny mecz w wykonaniu podopiecznych Antonio Conte. Juventus wygrywa 3:0 i traci do prowadzącej w tabeli Romy już tylko jeden punkt. Neapolitańczycy spadają na trzecie miejsce w tabeli.

• 90. min. + 2

Buffon kolejny raz ratuje Juventus przed stratą gola. Napoli chyba znowu wyjedzie z Turynu bez strzelonej bramki.

4 minuty doliczył sędzia.

• 86. min.

Marchisio zmienił VIdala, a Quagliarella za Llorente.

• 82. min.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Ogbonny. Juventus skończy mecz w dziesiątkę.

• 84. min.

Peluso zmienia Teveza.

• 80. min.

OPIS BRAMKI: Kapitalna bramka - Pogba dostał podanie stojąc na 20 metrze, podbił sobie piłkę i z całej siły uderzył z powietrza - Reina znowu bez szans, pilka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

• GOOOOOOL

80. min.

Napoli na kolanach! 3:0, Pogba!

• 74. min.

OPIS BRAMKI: Rzut wolny z 25 metrów, do piłki podszedł Andrea Pirlo i w swoim stylu - strzałem bez rotacji i nad murem, pokonał Reinę. Kapitalne uderzenie.

• GOOOOOOL

74. min.

Gol dla Juventusu! Pirlo!

• 66. min.

Ależ szansa Juve - Vidal wyszedł sam na sam z Reiną i chciał go pokonać sprytnym strzałem. Pomylił się o pół metra, Conte nie może uwierzyć jak można było zmarnować taką sytuację.

• 64. min.

Obrona Juve przysnęła, piłka trafiła do Hamsika, który w polu karnym momentalnie zdecydował się na strzał. Boczna siatka, Buffon miał sporo szczęścia.

• 60. min.

Goście nadal nie mają pomysłu na grę. Atak pozycyjny na połowie Juve, ale pod bramką Buffona niewiele się dzieje.

• 57. min.

Żółta kartka dla Ogbonny za przeszkadzanie w wybiciu piłki Reinie. Dwaj obrońcy Juve muszą uważać.

• 52. min.

Buffon broni strzał Insigne i paruje piłkę na rzut rożny. Świetna interwencja.

• 51. min.

Insigne faulowany tuż przed polem karnym przez Bonucciego. Włoski obrońca dostaje żółtą kartkę, a Insigne zaraz będzie miał okazję do strzału.

• 49. min.

Juventus podobnie jak w pierwszej połowie - świetnie ustawiony i agresywnie nastawiony. Piłkarze Napoli mają duże problemy z konstruowaniem ataków.

Na stadionie w Turynie zaczęła się druga połowa. Przy piłce gospodarze.

• 45. min.

Koniec pierwsze połowy. Juventus prowadzi od 2 minuty po golu Llorente, Napoli jeśli myśli o wywiezieniu z Turynu choćby punktu, musi po przerwie coś zmienić. Wracamy za 15 minut.

• 45. min.

Minutę dolicza arbiter.

• 42. min.

Bardzo dobry strzał Insigne z narożnika pola karnego. Buffon miał dużo szczęścia, piłka przeszła pół metra nad poprzeczką.

• 39. min.

Niedokładne dośrodkowanie Asamoahy z lewej strony. Po kilku minutach przestoju, 'Stara Dama' wraca do ataku.

• 38. min.

Llorente z bliska uderzał głową, ale Reina kapitalnie broni.

• 31. min.

Pół godziny gry za nami, Napoli wciąż nie może przejąć inicjatywy.

• 27. min.

Znowu świetna akcja Juve, która powinna zakończyć się golem. Asamoah dostał piłkę z lewej strony pola karnego i zdecydował się na strzał. Uderzył z całej siły, ale piłka zeszła mu z nogi. Tylko boczna siatka.

• 25. min.

Tevez zdecydował się na strzał z 25 metrów, Reina miał problemy, ale ostatecznie sparował piłkę do boku.

• 22. min.

Napoli się rozkręca. Higuain idealnie przyjął piłkę na 14. metrze, obrócił się z obrońcą na plecach i uderzył w kierunku bramki. Nie trafił w bramkę, Buffon odetchnął z ulgą. Świetna akcja Argentyńczyka.

• 21. min.

Próba strzału Insigne z trudnej pozycji, z narożnika pola karnego. W bramkę trafił, ale Buffon nie miał problemów ze złapaniem piłki.

• 20. min.

Kontra Juve, Tevez próbował ładnym prostopadłym podaniem uruchomić Llorente, ale ten był wolniejszy od obrońcy.

• 17. min.

Pirlo dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale sędzia odgwizdał faul na obrońcy Napoli.

• 13. min.

Buffon rzucił się pod nogi Higuaina i wygarnął mu piłkę. Pierwsza, ważna interwencja włoskiego bramkarza.

• 11. min.

Juventus nadal w natarciu, podopieczni Conte nie zamierzają się bronić, chociaż prowadzą od drugiej minuty. Napoli jeszcze nie otrząsnęło się po szybko straconej bramce.

• 8. min.

Ależ oblężenie pod bramką Reiny. Powinno być 2:0: Bonucci miał przed sobą tylko bramkarza, ale trafił prosto w niego. Za chwilę znowu zrobiło się groźnie, ale obrońcy w błękitnych strojach wybili piłkę. Juventus dużo lepszy w pierwszych minutach.

• 8. min.

Dośrodkowanie z prawej strony prawie wpadło Reinie za kołnierz. Tylko rzut rożny.

• 5. min.

Szybko strzelona bramka z pewnością burzy ustalenia taktyczne przygotowane przez Beniteza. Napoli mu się otworzyć, liczymy na ciekawy mecz.

• 2. min.

OPIS BRAMKI: Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne, Pogba mocno zacentrował w pole karne, Tevez przepchnął obrońcę, a Llorente z bliska pokonał Reinę. Powtórki pokazały jednak, że Hiszpan był na minimalnym spalonym.

• GOOOOOOL

1. min.

Juventus prowadzi 1:0!

• 1. min.

I już pierwsza szansa Juventusu - w polu karnym uderzał Pogba, ale Reina paruje piłkę na rzut rożny.

• Od środka boiska zaczęło Napoli.

• Spotkanie rozpocznie się o 20.45.

• Roma zremisowała dziś z Sassuolo (1:1) i ma na koncie 32 punkty. Dla Juventusu i Napoli, które zgromadziły 28 oczek dzisiejszy mecz jest szansą, na zbliżenie się do liderów z Rzymu.