Serie A. Inter pokonał Milan i dał mistrzostwo Juventusowi!

Od?wie?
null
43
Zobacz festiwal goli w derbach Mediolanu - na Z Czuba.tv »

Kibice zgromadzeni na San Siro przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Prowadzenie zmieniało się aż trzy razy, tyle samo też zostało podyktowanych rzutów karnych. Wynik otworzył już w 14. minucie Diego Milito, który z woleja wbił do bramki piłkę zgrywaną w polu karnym przez Samuela.

Obie bramki dla Milanu zdobył Zlatan Ibrahimović - najpierw tuż przed przerwą wykorzystał wątpliwy rzut karny podyktowany po faulu Julio Cesara na Kevinie-Prince Boatengu. Na początku drugiej połowy Szwed wykorzystał gapiostwo obrońców Interu i wyprowadził Milan na prowadzenie.

Nadzieje Milanu zabił jednak Milito, który skompletował hat-tricka wykorzystując dwa rzuty karne podyktowane za faul Abate na nim samym i za rękę Alessandro Nesty. Wynik meczu ustalił fantastycznym strzałem z prawego skrzydła Maicon, który trafiając pod poprzeczkę nie dał szans Marco Amelii.

Z wyniku 4:2 na San Siro cieszyli się nie tylko fani Interu, ale również kibice Juventusu Turyn zgromadzeni na stadionie w Trieście. "Stara Dama" wygrała tam 2:0 z Cagliari zdobywając swoje pierwsze od dziewięciu lat mistrzostwo kraju. Mimo, że do końca sezonu pozostał jeszcze jeden mecz, to Milan traci już cztery punkty i nie zdoła obronić scudetto.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +4 Koniec niesamowitego spotkania na San Siro - wielki triumf Interu, który odebrał mistrzostwo Milanowi!

90. min. +3 Ostatnie minuty dogrywane na San Siro, tymczasem w Trieście już koniec meczu i szalona radość na boisku. Kibice wbiegają na murawę i próbują zedrzeć koszulki ze swoich bohaterów, którzy uciekają do szatni

90. min. +1 Rzut wolny dla Interu, mocno strzela Lucio, a piłka odbita od muru przechodzi tuż obok słupka

87. min. Pięęęęęęękny gol Maicona!!!!!! Piłkarz Interu dobija Milan uderzając piekielnie mocno z prawego skrzydła pod samą poprzeczkę. Niesamowity mecz na San Siro...

81. min. Ibrahimovic zagrywał w polu karnym i można się było doszukiwać ręki Cambiasso, ale sędzia nie gwiżdże. Po chwili fantastyczny rajd Zanettiego, który biegnie prawie od połowy pod samą linię końcową uciekając obrońcy.

80. min. Diego Milito pewnie strzela pod poprzeczkę i Milan coraz dalej od obrony mistrzowskiego tytułu!!!

78. min. Trzeci karny w tym meczu!!! Dośrodkowanie z prawego skrzydła, a Nesta próbujący powstrzymać Pazziniego zagrywa przypadkowo piłkę ręką!!

74. min.

74. min. Znów Sneijder decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale dobrze ustawiony Amelia nie musiał się nawet przemieścić by chwycić piłkę

72. min. Piłkarze Interu wymieniają piłkę przed polem karnym, aż trafia ona do Sneijdera, a ten uderza technicznie na bramkę Milanu. Amelia pewnie chwyta jednak futbolówkę

70. min. Ładna kombinacyjna akcja Milanu, aż ostatecznie piłka trafia do Nocerino w polu karnym, który błyskawicznie obraca się w kierunku bramki i strzela. Na szczęście dla Julio Cesara piłka nie była trudna i z łatwością wybił ja nad poprzeczkę

63. min. Kolejna okazja dla Milanu, ale po dośrodkowaniu z prawego skrzydła nad poprzeczką uderza Mario Yepes

61. min. Robinho ucieka prawą stroną pola karnego, ale jego strzał z ostrego kąta broni Julio Cesar. Piłka wraca do Brazylijczyka, ale jego dośrodkowanie wybite przez obrońcę

59. min. Po rzucie rożnym na strzał dystansu decyduje się Maicon, ale piłka przechodzi obok słupka bramki Amelii

55. min. Milan o włos od zdobycia bramki!! Po rzucie rożnym strzela głowa Ibrahimović, a piłkę zmierzającą do bramki musnął Muntari, przez co futbolówka o centymetry mija słupek!!!

52. min. Milito pewnie wykorzystuje "jedenastkę" nie dając szans Amelii!!! Jak w kalejdoskopie zmienia się sytuacja na San Siro!!!

52. min. Rzut karny dla Interu!! Abate kładzie Milito rękę na plecach, a ten pada na murawę!! Żółta kartka dla piłkarza Milanu

48. min. Z czterdziestu metrów fantastycznie z woleja uderza Sneijder, a wracający Amelia w ostatniej chwili broni piłkę zmierzającą do bramki! Niesamowite emocje na San Siro

46. min. Wejście smoka Milanu na początku drugiej połowy!! Obrońcy Interu zasnęli i zostawili Ibrahimovicia niepilnowanego, który dostał piłkę w polu karnym i pewnie pokonuje Julio Cesara!!

I połowa:

45. min. +3 Bardzo nerwowa atmosfera w doliczonym czasie gry. Żółte kartki dla Zanettiego i Nocerino, a po chwili Samuel brutalnie kopie Robinho

44. min. Ibrahimović zachował zimną krew i pewnie pokonuje Julio Cesara płaskim strzałem tuż przy słupku! Brazylijczyk wyczuł intencję napastnika Milanu, ale nie zdołał sięgnąć piłki

42. min. Kontrowersyjny karny dla Milanu!!! Boateng wypuszczony w pole karne, a Julio Cesar rzuca się mu pod nogi i Boateng pada na ziemię. Z powtórek ciężko stwierdzić, czy Brazylijczyk najpierw dotknął piłki, czy nóg piłkarza Milanu

36. min. Strzelał Ibrahimovic, ale Julio Cesar znów nie dał się pokonać!

35. min. Abbiati podczas tej interwencji ucierpiał i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Marco Amelia

33. min. Dwie wymarzone szanse dla Interu w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund. Najpierw Abbiati wyciąga piłkę po strzale Cambiasso praktycznie z linii bramkowej, a po chwili z ostrego kąta uderzał Sneijder, ale bramkarz Milanu znów nie dał się pokonać!

30. min. Okazja dla Milanu, ale Van Bommel strzela zbyt słabo, by zaskoczyć Julio Cesara. Brazylijski bramkarz pewnie broni strzał rywala

22. min. Z boiska schodzi tymczasem Daniele Bonera. Kontuzjowanego piłkarza Milanu zastępuje Mattia De Sciglio

20. min. Fantastyczny gol Interu, ale nieuznany z powodu spalonego! Sneijder pięknie uderza z dystansu, Abbiati odbija piłkę przed siebie, a do bramki dobija Lucio. Brazylijczyk był jednak na spalonym i sędzia słusznie podnosi chorągiewkę

18. min. Nerwowo przy linii bocznej boiska, gdzie Robinho wykłóca się z członkami sztabu szkoleniowego Interu. Sytuację wyjaśnia Maicon, który odpycha Brazylijczyka i ucisza swoich kolegów z ławki

15. min. Guarin decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale nie zdołał podwyższyć wyniku, gdyż piłka przechodzi obok słupka

14. min. Inter na prowadzeniu!!! Rzut wolny z dalszej odległości bity przez Sneijdera w pole karne, gdzie piłkę delikatnie zagrywa Samuel, a Diego Milito z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki strzałem z pierwszej piłki

12. min. Boateng szarżuje przed polem karnym, ale jego strzał zablokowany ofiarnie przez obrońcę. Po chwili Robinho wrzuca z lewego skrzydła, a z najbliższej odległości pudłuje Ibrahimović! Piłka po jego strzale z pierwszej piłki przechodzi nad poprzeczką

6. min.

5. min. Na strzał z dystansu decyduje się Fredy Guarin, ale piłka przelatuje obok słupka! Nawet gdyby uderzenie było celne, to i tak był on na spalonym

4. min. Inter przejmuje inicjatywę konstruując kolejne ataki na połowie Milanu i wysoko odbierając piłkę rywalom

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami - rozpoczął Inter, który szybko jednak stracił piłkę

20:43 Na San Siro wspaniała i bardzo efektowna oprawa w wykonaniu kibiców obu drużyn siedzących na przeciwległych łukach za bramkami

Przed meczem:

Aby Milan mógł obronić mistrzostwo Włoch, musi liczyć na potknięcie Juventusu w jednym z dwóch ostatnich meczów. Z kolei drugi w ubiegłym sezonie Inter wciąż walczy o udział w przyszłorocznej Lidze Europy. Do piątego Napoli traci obecnie trzy punkty.