Serie A. Cztery gole Juventusu, cztery gole Milanu. 'Stara dama' nadal liderem

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
44
Najlepsze drużyny sezonu rozpoczęły spotkania o tej samej porze i obie urządziły sobie wielkie strzelanie. Po pierwszych połowach na obu stadionach, i w Sienie, i w Novarze, był ten sam wynik 2:0. Ale zwycięstwo Starej Damy ani przez moment nie było zagrożone, a piłkarze Milanu zaserwowali trochę nerwów swoim kibicom. W 82. minucie bramkę na 1:2 strzeliła Siena. To jednak tylko zmobilizowało rossonerich do lepszej gry. W końcówce dołożyli dwa gole i dogonili przynajmniej w liczbie strzelonych bramek w kolejce Juventus, który ustalił wynik meczu już w 64. minucie.

Po dwa gole w sobotę zdobyli Ibrahimović (Milan) i Vucinić (Juventus). Ten pierwszy z 26 golami na koncie pozostaje najlepszym strzelcem rozgrywek.

Tak relacjonowaliśmy mecze na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu w Sienie.

90. min. +4 GOL dla Milanu! 4:1. Kapitalna akcja Cassano, który przedryblował obrońców i wyłożył piłkę Ibrahimoviciowi. Ten uderzył pewnie po długim rogu. Milan strzelił więc dziś tyle samo bramek co Juve.

90. min. +2 Koniec meczu w Novarze.

90. min. +1 Tymczasem Juventus bliski strzelenia piątej bramki. Pirlo z rzutu wolnego trafia w słupek.

90. min. GOL dla Milanu! 3:1. Świetnym technicznym uderzeniem popisuje się Nocerino. Koniec nerwów Milanu.

86. min. Milan zamienił się w Barcelonę i wymienia setki podań.

82. min. GOL dla Sieny! 2:1. No to zrobiło się nerwowo wśród kibiców Milanu! Bogdani wślizgiem umieszcza piłkę w siatce. Czy Sienę stać na jeszcze jedno trafienie?

67. min. Koronkowa akcja Milanu, ale strzał Aquilaniego zablokowany przez bramkarza. Trzecia bramka dla mediolańczyków wisi w powietrzu.

64. min. GOL dla Juventusu! 4:0. Niemal kopia trzeciej bramki. Do odbitej przez Fontanę piłki podbiega tym razem Vucinić i z bliskiej odległości pakuje futbolówkę do siatki.

57. min. Juventus próbuje strzelić czwartą bramkę. Piłka po uderzeniu Pirlo ląduje jednak na trybunach.

56. min. Dobra akcja na prawym skrzydle Boatenga (Milan) zakończona celnym, ale zbyt lekkim strzałem.

55. min. Tymczasem piłkarze Sieny i Milanu zajęci są wzajemnym faulowaniem się.

50. min. GOL dla Juventusu! 3:0. Vucinić uderza z prawej strony bramki, golkiper Novary odbija piłkę, ale przy dobitce Vidala jest już bezradny.

49. min Ależ okazja Juventusu! Marco Boriello dostaje piłkę na piątym metrze od bramki i nie trafia czysto w futbolówkę. Straszny kiks.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

I połowa:

45. min. Przerwa w obu spotkaniach.

42. min. Znakomita okazja, by zmniejszyć prowadzenie Milanu. Siena wpada głęboko w pole karne gości, ale jeden z zawodników Sieny, który powinien oddać strzał, nie trafia w piłkę! Do bramki miał trzy metry.

40. min. GOL DLA JUVENTUSU! 2:0 w meczu z Novarą! Borriello! Śliczna akcja gości, na koniec której piłka zostaje na powrót wrzucona w pole karne, gdzie Borriello z bliska uderza szczupakiem. A więc obaj faworyci wygrają raczej dzisiaj swoje mecze i sytuacja w czołówce tabeli się nie zmieni.

39. min. Zaskakujące uderzenie na bramkę Juventusu. Piłka ociera się o górną część poprzeczki.

38. min. Tymczasem faulem przed kontrą ratuje się Siena, ale Cassano marnuje rzut wolny.

37. min. Mazzarani zafundował graczowi Juventusu Lichtsteinerowi bardzo brzydki faul. Zawodnik "Starej Damy" wróci chyba jednak do gry.

35. min. Nudniejszy fragment obu spotkań. Teraz jednak to Milan ma nieco widoczniejszą przewagę nad rywalem, niż Juventus.

32. min. Zamieszanie w polu karnym Juventusu, po którym bliscy zdobycia bramki byli gospodarze. Piłka wylądowała jednak na górnej siatce.

31. min. Boateng też chce strzelić dla Milanu. Bramkarz broni jednak potężne uderzenie i wybija na rzut rożny.

30. min. Pirlo chce podwyższyć prowadzenie Juventusu ładnym strzałem z dystansu. Fontana paruje piłkę na rzut rożny.

29. min. GOL DLA MILANU! 2:0 w meczu ze Sieną! Ibrahimović! Szwed dostał piłkę w polu karnym i z całej siły uderzył. Juventus nie będzie miał więc dzisiaj żadnych powodów do radości. Musi po prostu utrzymać trzy punkty przewagi.

27. min. Tymczasem Giaccherini próbuje zdobyć bramkę dla Juventusu, uderzając niekonwencjonalnie. Dwie próby z ostatnich minut - nieudane.

26. min. GOL DLA MILANU! 1:0 w meczu ze Sieną! Cassano! Akcja prawym skrzydłem, zagranie w pole karne do Cassana, który z bliska uderza. Bramkarz nie łapie piłki, tylko zatrzymuje gdzieś obok siebie. A tam przecież był Cassano, który po prostu dobił. Różnica między Milanem a Juventusem to znów trzy punkty.

23. min. Tymczasem Milan nie potrafi przycisnąć Sieny. Od kilku minut to gospodarze częściej atakują.

21. min. Juventus jeszcze próbuje, ale obrońcy Novary wybijają piłkę z własnego pola karnego po małym zamieszaniu.

20. min. Juventus przed szansą. Kapitalna, prostopadła piłka do Marchisia, ale Fontana nie daje się pokonać z ostrego kąta.

19. min. Tymczasem Milan nadal remisuje ze Sieną, która również przeprowadza teraz solidną porcję ataków.

16. min. GOL DLA JUVENTUSU! 1:0 w meczu z Novarą! Vucinić! Pirlo zagrywa krosa z rzutu wolnego, a Vucinić dostawia nogę i technicznym uderzeniem z ok. 10 m trafia do bramki. Piłka odbija się jeszcze od poprzeczki. Juventus ma w tej chwili sześć punktów przewagi nad Milanem.

16. min. Giaccherini skoszony przed polem karnym. Będzie rzut wolny.

15. min. Tymczasem w meczu Milanu opatrywany jest jeden z graczy gospodarzy. Podobnie, jak dokładnie w tej chwili zawodnik Novary.

13. min. Akcja przerwana na chwilę przed tym, jak jeden z graczy Juventusu oddał przepiękny strzał z ok. 25 m, po którym piłka wpadła do siatki tuż pod poprzeczkę. Opatrywany jest Lichtsteiner.

12. min. Sędzia nie zauważył, że Juventusowi należał się rzut wolny tuż sprzed pola karnego. Zagranie ręką jednego z rywali umknęło arbitrowi.

10. min. Akcja pod bramką Milanu. Obrońcy gości łatwo radzą sobie jednak z wybiciem piłki.

7. min. Juventus atakuje, ale od jakiegoś czasu dość niezgrabnie, posyłając niecelne piłki w pole karne. Drugi mecz może nieco bardziej wyrównany, ale któraś z dynamicznych kontr Milanu może w końcu okazać się zabójcza.

4. min. W obu meczach goście od razu rzucili się do ataku. Faworyci zagrażają bramkom rywali, ale goli jeszcze nie ma.

1. min. Ruszyli.

14:55 Za pięć minut swoje mecze rozpoczną jednocześnie lider i wicelider. Po 34 kolejkach Juventus ma 74 pkt, a Milan trzy punkty mniej. "Stara Dama" wciąż nie przegrała w tym sezonie meczu. Nadal musi jednak obawiać się o tytuł mistrzowski. Przeprowadzamy łączoną relację na żywo ze spotkań pretendentów do tytułu.