Terminarz
Od?wie?
40
Po meczu:

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie po strzale głową Joveticia. Kolejne minuty to nadal przewaga Fiorentiny, która raz po raz kontrowała słabą w pierwszej połowie Romę.

W drugiej połowie sytuacja na boisku się zmieniła. Roma przycisnęła i Boruc miał coraz więcej pracy. Gospodarze doprowadzili do remisu w 21. minucie. Gago uderzył z 25 metrów, tor lotu sprytnie zmienił jeszcze Totti i zaskoczony Boruc nie miał szans na skuteczną interwencję. Po bramce obraz gry się nie zmienił. Nadal przeważali gospodarze. Polski bramkarz musiał m.in. popisać się świetną interwencją po strzale z woleja Tottiego w 82. minucie. Wszystko zmieniło się w doliczonym czasie gry. Z dystansu uderzył Ljalić, Curci wybił przed siebie, a przy dobitce Lazzariego nie miał szans. Fiorentina zdobyła trzy punkty.

Tak relacjonowaliśmy spotkanie:

90. min. +5 Koniec meczu!

90. min. +4 I jeszcze czerwona kartka dla Osvaldo za protesty.

90. min. +2 1:2! Uderzenie z dystansu Ljalicia, Curci wybija przed siebie, ale przy dobitce Lazzariego był bez szans!

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

87. min. Olivera zmienia kontuzjowanego Amauriego.

84. min. Żółta kartka dla De Silvestriego za grę na czas.

82. min. Totti z woleja z 12 metrów, Boruc świetnie broni!

78. min. Nieudane dośrodkowanie Taddei'ego mogło okazać się bardzo groźne. Piłka spadła tuż za poprzeczką.

75. min. Świetne podanie Tottiego do Osvaldo, ten wychodzi sam na sam, mija Boruca, ale wyrzuca piłkę za bardzo do boku i nie trafia do siatki z ostrego kąta.

71. min. 1:1! Uderzenie Gago z 25 metrów, tor lotu sprytnie zmienił jeszcze Totti i zaskoczony Boruc nie miał szans na skuteczną interwencję.

70. min. Dośrodkowanie Amauriego, które minimalnie minęło bramkę Romy.

68. min. Fiorentina opanowała sytuację. Roma już nie atakuje tak groźnie.

65. min. Kolejne dośrodkowanie wyłapane przez polskiego bramkarza.

61. min. Żółta kartka dla Boruca za opóźnianie wznowienia gry. To oznacza, że nie będzie mógł zagrać w kolejnym meczu.

60. min. Dośrodkowanie De Rossiego, Boruc pewnie łapie piłkę.

58. min. Boruc wściekły. Jego obrońcy pozwalają na coraz więcej piłkarzom Romy. Teraz po błędzie defensywy w doskonałej sytuacji przestrzelił Osvaldo.

55. min. Zmiana w ataku Fiorentiny. Za Cerciego na boisku pojawia się Amauri.

53. min. Ataki Romy coraz groźniejsze. Teraz z 16. metrów uderzał Gago. Minimalnie niecelnie.

50. min. Po dośrodkowaniu w pole karne, piłka została wybita tuż przed nie, Heinze zdecydował się na uderzenie z powietrza. Boruc nie musiał interweniować.

48. min. Starcie De Rossiego i Cassanie. Sędzia uznał, że ten pierwszy faulował.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Kolejna kontra Fiorentiny. Jovetić i Cerci mieli przed sobą tylko jednego obrońcę, ten pierwszy zdecydował się na indywidualną akcję, uderzył lewą nogą i Curci popisuje się znakomitą paradą.

42. min. Żółta kartka dla Tottiego za faul na Behramim.

39. min. Roma na razie nie ma pomysłu na dobrze grającą defensywę Fiorentiny. Boruc praktycznie bezrobotny.

35. min. Długie wybicie Boruca, jeden z piłkarzy zgrał piłkę głową do Joveticia, który wpadł w pole karne, uderzył po ziemi, Curci broni, ale ze sporymi problemami.

31. min. Doskonała okazja Cerciego! Wychodził sam na sam, ale uderzył z całej siły wprost w Curciego!

28. min. Rzut wolny dla Fiorentiny z 30 metrów. Jovetić uderza po ziemi, bramkarz broni.

24. min. Piłkarze Romy domagają się rzutu karnego. Według nich Nastasić zagrał piłkę ręką. Sędzia nie reaguje.

22. min. Żółta kartka dla Angela za faul na Behramim.

18. min. Indywidualna akcja Cerciego, powstrzymany przez defensorów Romy.

16. min. Strzał Tottiego z rzutu wolnego z 35 metrów, piłka o metr mija bramkę Boruca.

13. min. Świetne podanie De Silvestriego do Joveticia, ten dośrodkował z prawej strony, ale Curci skutecznie interweniuje.

9. min. Strzał Greco z 20 metrów. Boruc pewnie broni.

5. min. Kolejna okazja Joveticia. Tym razem uderzył jednak w boczną siatkę.

3. min. Gol dla Fiorentiny! Dokładne dośrodkowanie Lazzariego, wprost na głowę Joveticia, który strzałem przelobował Curciego.

1. min. Początek meczu.