Komentarze
Terminarz
Od?wie?
47
Po pierwszej połowie Milan prowadził 1:0 i wydawało się, że piłkarze Fiorentiny obudzą się w niedzielę jeszcze bliżej strefy spadkowej. Zlatan Ibrahimović pokonał Boruca z kontrowersyjnego rzutu karnego podyktowanego za faul Nastasicia na Maxim Lopezie.

W drugiej połowie Milan miał ogromną przewagę, ale gole strzelali tylko goście. Na 1:1 wyrównał tuż po przerwie Stefan Jovetić.

Mediolańczycy byli w szoku i od razu ruszyli z odsieczą. Gigantyczne posiadanie piłki i znajdowanie dziur w obronie Fiorentiny na niewiele się jednak zdało - gospodarze wypracowali sobie tylko jedną dobrą okazję, ale pojedynek z Maxim Lopezem fantastycznie wygrał Artur Boruc.

W samej końcówce, gdy Milan rzucił wszystkie siły do ataku, Philippe Mexes podarował piłkę Amauriemu, który rozegrał akcję dwójkową z Joveticiem i zdobył bramkę na 2:1. W doliczonym czasie Milan mógł mieć jeszcze rzut karny, ale arbiter nie dopatrzył się faulu w starciu De Silvestriego z Antonio Cassano, który zagrał swój pierwszy mecz od czasu utraty przytomności.

Dzięki trzem punktom Fiorentina może być spokojniejsza o utrzymanie. Dla Milanu porażka oznacza coraz większą presję w wyścigu o mistrzostwo z Juventusem.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

II połowa:

90. min. +6 Koniec meczu! Sensacyjne zwycięstwo Fiorentiny!

90. min. +5 Ibrahimović sam na sam, ale jest na spalonym.

90. min. +3 Milan domaga się rzutu karnego, De Silvestri przepchnął Cassano, niektórzy sędziowie wskazaliby pewnie na jedenasty metr.

90. min. +1 Pięć minut doliczonego czasu.

90. min. Boruc ukarany żółtą kartką za grę na czas.

89. min. Błąd Mexesa, który podał głową do Amauriego, ten rozegrał klepkę z Joveticiem i pokonał Abbiatiego w sytuacji sam na sam! Nic nie zapowiadało tej bramki, Milan daje prezent drużynie Boruca!

89. min. GOL! Fiorentina na prowadzeniu!

84. min. Antonio Cassano wchodzi z ławki rezerwowych, Włoch zmienia Zambrottę. To jego pierwszy mecz od czasu stracenia przytomności.

82. min. Żółta kartka dla Aquilaniego za bardzo spóźnione wejście w Behramiego.

81. min. Boruc dobrze broni uderzenie Robinho.

79. min. Coraz większy chaos w obronie Fiorentiny, Jovetić musiał ratować sytuację brzydkim faulem. Chwilę później Boruc spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Ibrahimovicia z rzutu wolnego.

76. min. Boruc wypuszcza piłkę z rąk po zderzeniu z Maxim Lopezem, sędzia odgwizduje oczywiście faul, ale trybuny San Siro niepocieszone.

69. min. Świetna interwencja Boruca! Polak broni strzał Maxiego Lopeza z najbliższej odległości.

67. min. Kontra Fiorentiny: De Silvestri pomknął prawym skrzydłem i zagrał przed pole karne do Joveticia, który uderzył mocno, ale prawie w sam środek bramki Abbiatiego.

65. min. Ibrahimović dośrodkowuje jak w grze komputerowej, krzyżakiem, a Muntari zgrywa piłkę do Maxi Lopeza, który trafia do siatki! Sędzia odgwizuje jednak aut bramkowy, bo Muntari wygarnął piłkę zza linii końcowej.

62. min. Zmiana w Milanie, Robinho za Emanuelsona.

60. min. Nieporozumienie między Borucem a obrońcą, nikt nie przejął dośrodkowania i Fiorentina miała szczęście, że żaden gracz Milanu nie zamykał akcji na długim słupku.

58. min. Aquilani zalicza jeden z pierwszych kontaktów z piłką i strzela bardzo wysoko nad bramką.

53. min. Zmiana w Milanie - Alberto Aquilani za Ambrosiniego.

52. min. Groźnie w polu karnym Fiorentiny! Ibra zgrał piłkę głową do Emanuelsona na piątym metrze, ale ten miał piłkę na słabszej nodze, zbyt długo zwlekał i został w ostatniej chwili zablokowany.

47. min. GOL dla Fiorentiny! 1:1! Jovetić wyszedł sam na sam i strzelił między nogami Abbiatiego. Ależ początek!

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Po pierwszej połowie AC Milan prowadzi z Fiorentiną 1:0. Artura Boruca pokonał z wydaje się, że niesprawiedliwie podyktowanego rzutu karnego Zlatan Ibrahimović. Wcześniej Polak efektowną paradą zatrzymał strzał Szweda z rzutu wolnego.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy!

44. min. Ibrahimović przedarł się przez zasieki obronne Fiorentiny, ale uderzył niecelnie.

41. min. Po bramce gra się przeniosła do środkowej części boiska.

31. min. GOL dla Milanu! 1:0. Boruc rzucił się w lewą stronę, Ibrahimović uderzył w prawo. Pewnie wykonany karny przez reprezentanta Szwecji.

30. min. Karny dla Milanu! W polu karnym przewraca się Maxi Lopez. Sędzia uznaje, że pilnujący go Nastasić faulował, choć można mieć wątpliwości.

25. min. Kolejna próba Ibrahimovicia z wolnego. Tym razem uderzył w mur.

22. min. Fiorentina próbuje atakować. Strzał Behramiego z dystansu jednak niecelny.

19. min. Kapitalna parada Boruca! Ibrahimović kropnął z rzutu wolnego, a Polak rzucił się efektownie i odbił piłkę. Futbolówkę próbował jeszcze dobijać Muntari, ale zrobił to bardzo niecelnie.

17. min. Milan wyraźnie się rozkręca. Ale na razie nic z ataków gospodarzy nie wynika. Boruc na razie się nudzi.

14. min. Groźny atak Milanu, ale Nocerino na spalonym.

12. min. Uderzenie Ljalicia z rzutu wolnego mocno niecelne.

11. min. Bonera sfaulował Joveticia tuż przed polem karnym i otrzymał żółtą kartkę.

9. min. Niespodziewanie Fiorentina jest na razie lepsza. Kharja groźnie uderzył z dystansu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

6. min. Bijatyka na boisku! Pasqual wymienił razy z Ambrosinim. Sędzia ukarał obu żółtą kartką.

4. min. Fiorentina w natarciu, ale strzał Joveticia po długim rogu o pół metra minął słupek strzeżonej przez Abbiatiego bramki.

3. min. Pierwszy kontakt z piłką Boruca. Spokojnie złapał źle dośrodkowaną futbolówkę.

2. min. Spokojny początek meczu. Piłkarze Milanu wymieniają podania na swojej połowie.

Gramy!

Mecz rozpocznie się o godzinie 15.

Przed meczem:
Fiorentina po kilku słabszych meczach, w tym m.in. porażce 0:5 z Juventusem Turyn, niebezpiecznie zbliżyła się do strefy spadkowej. Nad trzecim od końca Lecce ma tylko pięć punktów przewagi. Tymczasem Milan kroczy po kolejny mistrzowski tytuł, ale po piętach depcze mu Juve, które traci do 'Rossonerich' zaledwie dwa 'oczka'. Artura Boruca czeka więc arcytrudne zadanie, bo Milan na pewno nie może stracić punktów. W poprzedniej rundzie Polakowi udało się jednak powstrzymać Zlatana Ibrahimovicia i spółkę. Mecz zakończył się remisem 0:0, a Boruc był jednym z najlepszych na boisku. Czy dziś to powtórzy?