Puchar Włoch. Juventus w finale po dramatycznym i pięknym meczu z Milanem

2 : 2
Komentarze
Od?wie?
69
Koniec meczu. Klasyk włoskiej piłki, czyli półfinałowe spotkanie Coppa Italia pomiędzy Juventusem a Milanem był widowiskiem godnym miana szlagieru. Obie drużyny grały widowiskowo, szybko i stwarzały sobie wiele okazji bramkowych. Od gola zaczął Juventus - strzelił go idol kibiców Stare j Damy - Alessandro Del Piero. Przeppięknym "szczupakiem" po podaniu z rzutu wolnego wyrównał w drugiej połowie Mesbah, a bramkę na wagę dogrywki zdobył w 81. minucie Maxi Lopez.

Juventus rozpoczął dogrywkę od intensywnych ataków, które w końcu przyniosły efekt - z rzutu wolnego do siatki trafił świetnie spisujący się w całym meczu Mirko Vucinić. Juventus nie oddał już prowadzenia, i to właśnie bianconeri zagrają w finale Pucharu Włoch.

120. min. +1 Koniec! Juventus awansuje do finału Pucharu Włoch po wspaniałym, wyrównanym widowisku i dogrywce, której bohaterem był Mirko Vucinić.

120. min. Giaccherini biegnie lewym skrzydłem, pada w polu karnym, ale z bólu skeca się też Emanuelson. Nie ma karnego dla Juve.

119. min. Thiago Silva i rzut wolny dla Milanu. Juve jest jednak bardzo zdeterminowane w obronie.

118. min. Ostra walka w rogu boiska pomiędzy Mesbahem a Giaccherinim - sędzia odgwizduje faul na tym drugim.

116. min. Rzut rożny dla Juve. Pirlo króciutko do Vucinica, ten do tyłu, znów do Pirlo, który podcięty przez Noccerino pada na ziemię.

115. min. Gra się jeszcze ożywia: Milan desperacko próbuje odwrócić losy spotkania, wiedząc, że nie ma już nic do stracenia.

112. min. Milan staje przed szansą. Rzut wolny, rozegrany błyskawicznie, jednak po wrzutce w pole karne piłkę wyłapuje Storari. Vucinić biegnie z kontrą, podaje przed bramką Milanu do Boriello, ten strzela, Amelia broni.

110. min. Żółta kartka dla Mexesa. Smoatna akcja Emanuelsona, powstrzymanego przez Vidala, który również ogląda żółty kartonik.

109. min. Milan przejął piłkę i próbuje konstruować ataki, jednak Juve broni się bardzo wysoko.

108. min. Juve zbliżyło się do pola karnego rywala, jednak bardzo ostrożnie, nie chcąc nadziać się na kontrę Milanu.

107. min. Po wznowieniu gra straciła na płynności - jest teraz bardzo szarpana, pełna fauli i przerw. Widać, że obie drużyny są już zmęczone.

Koniec pierwszej połowy dogrywki.

105. min. Po strzelonej przez Juve bramce gra wyraźnie się uspokoiła.

103. min. Mexes faulował Boriello.

101. min. Żółta kartka dla Thiago Silvy.

100. min. Juventus rozgrywa teraz spokojnie piłkę na połowie Milanu.

97. min. Gol. I w końcu się udało! Mirko Vucinić z rzutu wolnego strzela gola dla Juventusu! 2:2

97. min. Borielo w pojedynku z Antoninim - górą obrońca Milanu.

96. min. I jeszcze jeden atak Juve, tym razem Giaccherinie pudłował. A chwilę później Caceres. To prawdziwe oblężenie bramki rossonerich.

95. min. Rozpoczyna się dogrywka. Zaczyna Juventus, który stara się skonstruować atak pozycyjny, wchodzi w pole karne, gdzie przed świetną szansą był Marchisio, który jednak nie trafił w bramkę Amelii. Chwilę później jednak był znów pod bramką rodaka, tym razem dośrodkowywał do Boriello, ale ten nie miał dobrej pozycji do oddania strzału.

92. min. Strzał rozpaczy Vucinica - wyciągnięty przez Amelię na rzut rożny, po którym następuję niemal identyczna sytuacja, a sędzia kończy drugą połowę.

91. min. Inzaghi wraca do siebie, Juve atakuje - Caceres podcina piłkę w kierunku bramki Amelii gdzie Włoch nie ma problemu z jej wyłapaniem. Emanuelson biegnie z kontrą, Inzaghi staje przed wspaniałą szansą, ale gola nie ma!

89. min. Martin Caceres zmienia Lichsteinera, tymczasem Inzaghi siedzi na murawie.

88. min. Emanuelson prowadzi piłkę pod pole karne, tam podaje do Maxi Lopeza, który mu ją odgrywa, po czym kontrolę przejmuje Juventus, ale tylko na chwilę. Po czym następuje szybka kontra w wykonaiu De Cegliego.

87. min. Lichsteiner dośrodkowuje - to bardzo łatwa piłka dla Amelii do wyłapania.

85. min. Ale szansa dla Juve! Vidal holował piłkę przez pół boiska po to, by w końcowym momencie nie wytrzymać pojedynku nerwów z Amelią.

83. min. Juventus jeszcze próbuje wyrównać. Pirlo w pojedynku z Inzaghim.

80. min. Gol! W zamieszaniu w polu karnym Maxi Lopez poradził sobie z Chielinim, którego miał na plecach i huknął w bramkę Storariego. Będzie dogrywka na Juventus Stadium.

78. min. Storari ukarany żółtą kartką za grę na czas.

77. min. El Sharaawy schodzi z murawy, a pojawia się na niej legenda Milanu - Pippo Inzaghi.

75. min. Rzut rożny dla Milanu. Emanuelson dośrodkowuje bardzo niedbale.

73. min. Alessandro Del Piero schodzi z boiska zastąpiony przez Marco Boriello. Opaskę kapitańską przekazuje Chieliniemu.

71. min. Emanuelson przedziera się przez obronę Juve, posyła prostopadłą piłkę do El Sharaavy'ego, obok którego jest Maxi Lopez, ale sędzia odgwizduje faul na Chielinim.

69. min. Marchisio próbuje strzału głową po wrzutce Pirla, ale niecelnie.

68. min. Vucinic skrzydłem, przyspiesza przed polem karnym, gdzie piłkę odbiera mu Antonini. Będzie rzut rożny.

66. min. Del Piero przedarł się lewym skrzydłem w pole karne Milanu, zacentrował, jednak na miejscu byli obrońcy Milanu. Chwilę potem Vucicnić, z ostrego kąta, strzela w boczną siatkę.

64. min. Mecz się trochę uspokoił - Juve bardzo nie chce stracić drugiego gola.

61. min. Mesbah szarżuje skrzydłem i wrzuca piłkę w pole karne, ta trafia jednak w ręce Amelii.

56. min. Żółta kartka dla Seedorfa za faul na Vucinicu.

45. min. Rozpoczyna się druga połowa na stadionie w Turynie. I od razu okazja i gol dla Milanu! . Po doskonałym przerzucie po przekątnej Antoniniego Mesbah rzucił się przepięknym szczupakiem i skierował piłkę do bramki Amelii.

Przerwa Po bardzo ciekawej, żywej pierwszej połowie, w której oba zespoły miały sporo okazji bramkowych, Juventus prowadzi na własnym stadionie 1:0 z Milanem bo bramce Alessandro Del Piero.

45. min. Vidal przez środek do Vucinica, który nagle znalazł się na prawej stronie, przerzucił znów na główkę do Vidala, którego strzał chciał przedłużyć Del Piero, zabrakło mu jednak centymetrów.

45. min. Pirlo próbuje strzału z dystansu, piłka trafia w ręce Marco Amelii,

45. min. Rzut rożny dla Juve, krótko rozegrany przez Pirla.

43. min. El Shaaravy urywa się Chieliniemu, strzela mocno i prostopadle w kierunku bramki Storariego, ten jednak broni strzał.

43. min. Festiwal podań po ziemi kończy wrzutka w pole karne, która pada łupem obrońców Juve. Gra opuszcza okolice pola karnego Juve i przyspiesza.

41. min. Milan od dłuższej chwili szanuje piłkę na połowie Juventusu - nie może jednak zbliżyć się do pola karnego gospodarzy.

40. min. Szybki kontratak Juve zainicjowany przez Vidala i Pepego zwolnił nieco w środku pola - Antonini powstrzymywał Vucinica, ale to Czarnogórzec dostał żółtą kartkę.

35. min. Aquilani podciął strzelającego Vucinica i obejrzał żółtą kartkę, ale gracze Juve, z Pirlem na czele, jeszcze wykłócają się o coś z sędzią.

31. min. Zdobyta bramka jeszcze ożywiła ataki Juventusu. Przed utratą drugiej bramki ratował teraz gości Mexes, później zaś Amelia.

28. min. Mogło być 2:0! Zaccherini przedarł się środkiem, podał do Vucinica, który dodryblował się w pole karne, strzelił jednak prosto w bramkarza.

28. min. Gol! Alessandro Del Piero zdobywa bramkę dla Juventusu. Liechsteiner urwał się Mesbahowi i podał do nadbiegającego w pole karne kapitana bianconerich.

25. min. Seedorf próbował strzału z bardzo dużego dystansu. Prawie mu się udało, od bramki jednak zaczyna Storari.

24. min. Zaccherini przedziera się środkiem, podaje do Vucinica, ten oddaje piłkę Del Piero - ten poprzez Chieliniego znów do Vucinica, którego strzał blokują obrońcy Milanu. Chwilę później znów próbuje Vucinic, ale piłka trafia do Amelii.

22. min. Najlepsza jak dotąd szansa dla Milanu! Ibrahimović strzelał, Storari sparował strzał, El Shaarawy próbował dobijać - nieskutecznie. Jeszcze rzut wolny dla Milanu, z którego również nic nie wynikło.

19. min. Juventus na połowie rywala. Spokojne, prostopadłe podania rozprowadzane głównie przez Vidala. Pepe faulowany przez Mesbaha.

18. min. Milan ożywił nieco swoje ataki, ale mnożą się też faule i przerwy w grze. Teraz Seedorf położył Pirla na murawie.

16. min. Aquiliani przerzuca piłkę na prawą stronę. Jest tam Ibrahimović, ale jest też Muntari, który fauluje Liechsteinera.

13. min. Nie był to najlepszy rzut wolny w wykonaniu Ibrahimovicia.

12. min. Ibrahomović walczy o karnego - wpada z piłką w pole karne, chce strzelać, ale pada widząc koło siebie Chieliniego. Sędzia dyktuje rzut wolny.

10. min. Aquiliani podawał do Antoniniego przed polem karnym Juventusu, ale sytuację wyjaśnił Chielini.

8. min. Del Piero na skrzydle rozgrywa piłkę z Zacherrinim, ale interweniuje Mexes. Lichsteiner próbuje przedrzeć się prawą stroną, ale mu się to nie udaje - przed szansą Milan.

5. min. I kolejny kontratak Juve. Skryzdłem pobiegł Giaccherini, przerzucił na prawo do Vucinica, ten próbował okiwać Mesbaha, ale nie udało mu się - przed szansą na atak stanęli rossoneri.

4. min. Kontra Juventusu. Vucinić podaje do Vidal, ten strzela niecelnie.

3. min. Zawodnicy Milanu wymieniają długie podania po ziemi próbując zbliżyć się do bramki Juventusu, ale na razie udaremnia im to obrona bianconerich.

1. min. Rozpoczyna się spotkanie w Turynie. milan rozgrywa piłkę, po czym próbuje strzału z dystansu na bramkę Juventusu.

"Ja, Ibra" - autobiografia gwiazdy Milanu nareszcie po polsku! »