Kartki, karny, awantury na boisku i parady Boruca. Parma remisuje z Fiorentiną

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
53
Koniec meczu Mimo pewnych przestojów w grze, spotkanie na Stadio Ennio Tardini było pasjonującym widowiskiem: Parma od pierwszych minut atakowała, co przyniosło jej (mimo kilku świetnych interwencji Boruca) otwierającego gola już w w 28. minucie. Po bramce Okaki Fiorentina się ożywiła i zaczęła szukać szans na wyrównanie nieuchronnie się otwierając i stwarzając gospodarzom szansę do kontrataków - to były najbardziej pasjonujące fragmenty meczu. Na wyrównanie Fiorentina musiała czekać do 61. minuty, kiedy po rzucie wolnym Vargasa piłkę do bramki wbił Nastasić. 10 minut później prowadzenie gościom dał od niedawna przebywający na boisku Alessio Cerci.
Parma nie ustawała w atakach i w ostatnich 20 minutach dosłownie oblegała bramkę Boruca, który popisał się kilkoma wybitnymi interwencjami. Kiedy jednak sędzia w 87. minucie meczu podyktował kontrowersyjny rzut karny - był bezradny wobec atomowego strzału Giovinco.
Gracze Fiorentiny nie mogli się pogodzić z decyzją sędziego i gorąco się z nim wykłócali - w efekcie żółtą kartkę obejrzał Behrami i Nastasić. Rozgoryczony Szwajcar chwilę później faulował w środku pola i zarobił drugi żółty kartonik, nie zamierzał jednak opuścić boiska, argumentując, że to on był faulowany.
W samej końcówce doskonałe okazje na zwycięskiego gola zmarnował Lazzari dwukrotnie pudłując z bliskiej odległości. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 w bardzo burzliwej atmosferze.
Tak relacjonowaliśmy na żywo:

95. min. I jeszcze kontratak Fiorentiny. Znów piękna szarża cerciego, który podaje do Lazarriego, a ten znowu pudłuje z bliskiej odległości!

93. min. Żółta kartka dla Artura Boruca za, zdaniem sędziego, grę na czas.

92. min. Ta sytuacja będzie się śniła Cerciemu i Lazarriemu po nocach! Położył na trawie Moroniego (który domagał się faulu), pomknął z szarżą na bramkę Mirantego, okiwał go, podał do Lazarriego, a ten spudłował! A to była wyśmienita okazja na objęcie prowadzenia i trzy punkty dla Fiorentiny!

91. min. W efekcie Nastasić ogląda żółty kartonik, a Giovinco może wykonać kolejny stały fragment gry - tym razem rzut wolny z dystansu. Niecelny.

90. min. Na boisku panuje ?ogólne zamieszanie?. Zawodnicy obu drużyn przepychają się i gorąco dyskutują z sędzią. A Valon Behrami jeszcze nie opuścił boiska.

89. min. Druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Behramiego. Szwajcar ledwo skończył się wykłócać z sędzią faulował zawodnika Parmy w środku pola. Ale Behrami jeszcze protestuje.

87. min. I jeszcze jedna żółta kartka dla Pasquala. A karnego wykonuje oczywiście Giovinco.

86. min. Gracze Fiorentiny jeszcze spierają się z arbitrem - ich zdaniem faulu nie było, ale Behrami za dyskusje zarabia jeszcze zółtą kartkę.

85. min. Zdaniem sędziego Cassani faulował Giovinco - będzie rzut karny. W 86. minucie!

82. min. Zmiana w drużynie Fiorentiny. Marchionni za Amauriego.

80. min. Tym razem Cerci ofiarnie w obronie - zresztą, całą prawie jedenastką bronią się teraz gracze Violi.

79. min. Parma zdwaja wysiłki w celu uratowania choćby punktu. Zaczyna się prawdziwe oblężenie bramki Boruca.

77. min. Mariga strzela z dystansu... potężny i celny strzał, który Boruc wyciąga nad poprzeczkę!

73. min. Rzut wolny dla gospodarzy - znów wykonuje go Giovinco, dośrodkowuje na Biabiany'ego, ten zaś strzela minimalnie nad poprzeczką. Jeszcze rzut rożny, piłka sparowana przez Boruca i Fiorentina odsuwa piłkę od sowejgo pola karnego. Zmiana w Parmie: Valiani wchodzi za Ferrario.

70. min. Goooool Alessio Cerci wykorzystuje piękne podanie z lewej strony od Pasquala! Fiorentina obejmuje prowadzenie!

70. min. Valdes próbuje strzału zza pola karnego - mocno niecelnie.

68. min. Cudowna interwencja Boruca! Ponownie, dużo ryzykując, wyszedł naprzeciw szybkiego kontrataku Giovinco, ale okazał się lepszy od Włocha. Po chwili jeszcze rzut rożny, ale Biabiany pudłuje, Boruc zaczyna od bramki.

64. min. Parma wzięła się za atakowanie, ale Fiorentina ma Boruca, który pewnie broni w sekwencji, niezbyt zresztą groźnych, sytuacji podbramkowych.

61. min. Z boiska schodzi strzelec gola dla Parmy - Okaka. Zmienia go Jonathan Biabiany.

58. min. GooolRzut wolny dla Fiorentiny. Vargas dośrodkowuje w kierunku kolegó ustawionych koło dalszego słupka, a tam jest przytomny Nastasić, który kieruje piłkę do bramki.

57. min. Szansa dla Fiorentiny po niedokładnym dośrodkowaniu Cassaniego - rzut rożny. Ale wcześniej zmiana - Alesso Cerci wchodzi za Camporese.

55. min. Rzut rożny dla Parmy. Egzekutorem znów Giovinco - dośrodkowuje niebezpiecznie, do piłki dopada Ferrario, ale strzela tuż obok słupka.

53. min. Giovinco bije prosto w mur. A dokładniej w pierś Amauriego, który pada na murawę. A po chwili, utykając, opuszcza boisko.

51. min. Giovinco faulowany przez Cassaniego. Będzie niebezpieczny rzut wolny.

50. min. Dokładne wybicie Boruca rozpoczyna akcję ofensywną Fiorentiny, która gubi się w ataku pozycyjnym, potem gubi piłkę i daje Parmie okazję do świetnej, szybkiej kontry, w której prym wiedzie Giovinco.

47. min. Fiorentina zaczyna drugą połowę od ataków, które jednak nie kończą się klarownymi sytuacjami podbramkowymi.

46. min. Rozpoczyna się druga połowa spotkania.

koniec pierwszej połowy Artur Boruc spisywał się bardzo dobrze, w decydującej sytuacji jednak wyszedł sam na sam do ataku Okaki, co skończyło się golem dla Parmy. Po bramce gospodarzy mecz wyraźnie ożył - atakować zaczęła również Fiorentina i spotkanie zaczęło obfitować w ataki i kontrataki. Czy w drugiej połowie Fiorentina pokusi się o wyrównanie?

46. min. Valdes ogląda pierwszą żółtą kartkę meczu.

45. min. Tempo meczu trochę siadło w ostatnich minutach pierwszej połowy. A szkoda, wcześniej mieliśmy prawdziwy festiwal kontrataków.

41. min. Pasqual wylądował nogami na twarzy Johnatana. Przerwa w grze, BRazylijczyk opuszcza boisko...

38. min. Rzut wolny Vargasa - piłka ląduje na dachu bramki Mirantego.

37. min. Szybka kontra Fiorentiny, ale Vargas źle przyjął piłkę i jeszcze gorzej strzelił w kierunku zupełnie przeciwnym od bramki Mirante, gdzieś wysoko na trybuny.

35. min. Mariga powstrzymany przez Behramiego, ale piłka dostaje się pod nogi Giovinco, który odgrywa do Galloppy, ten zaś strzela niecelnie - piłka ląduje w rękach Boruca.

33. min. Vargas dośrodkowuje z lewego skrzydła na Amauriego, ale za daleko dla Włocha, z prawej strony do piłki dobiega Cassani i uderza potężnie na dalszy słupek... i minimalnie niecelnie. To była wyśmienita szansa na wyrównanie, Cassani chybił o milimetry.

30. min. Fiorentina tuż po wznowieniu gry miała szansę na wyrównanie - niewykorzystaną. Chwilę później w stronę bramki Boruca znów pomknął Giovinco, ale tym razem Polak górą.

30. min. Gol W końcu Okace udało się pokonać Boruca, który wyszedł daleko z bramki, przegrał pojedynek jeden na jeden z napastnikiem Parmy i otworzył mu drogę do bramki.

28. min. Kontra Parmy: ładna, idywidualna akcja Giovinco, który podawał do Okaki, ten zaś znów musiał uznać wyższość Boruca.

26. min. Fiorentina wzięła się za ataki - skuteczność w ofensywie jest piętą achillesową ekipy Delio Rossiego, co widać także w tym meczu, ale przynajmniej goście przetrzymują trochę piłkę.

23. min. Rzut wolny dla Fiorentiny był okazją dla bramkarza Parmy do zaprezentowania przytomności.

21. min. Rzadka, w tej połowie, akcja ofensywna Fiorentiny. Rozegrana bez pomysłu i przekonania kończy się wybiciem Mirante od własnej bramki.

20. min. Boruc po raz kolejny ratuje Fiorentinę! Tym razem z Galloppa i Okaka przedarli się w pole karne - Galloppa pod naporem dwóch obrońców Violi podał piłkę Okace, ten zaś próbował strzelić Borucowi w krótki róg - nic z tego. Polski golkiper przechwycił piłkę.

18. min. Rzut rożny dla Parmy, ale Behrami i Vargas wyjaśniają sytuację i próbują skonstruować kontrę, która... kończy się faulem Vargasa na Giovinco.

14. min. Ależ wspaniała interwencja Boruca! Wydawało się, że piłka po idealnym dośrodkowaniu Marigi i strzale Galoppy musi znaleźć się w siatce, jednak Boruc genialnie wyciągnął się i zablokował strzał. Niesamowita parada!

13. min. Po pierwszych 10 - 12 minutach gry Parma prezentuje się znacznie lepiej od gości. Więcej atakuje, ma przewagę w posiadaniu piłki, nie dochodzi jednak do klarownych sytuacji strzeleckich.

12. min. Kontratak Fiorentiny: Lazzari podaje do Amauriego, ten jednak jest uwięziony pomiędzy dwójką obrońców Parmy i nie dochodzi do piłki. Parma rusza z kontrą.

11. min. Mecz nabrał tempa: gracze Parmy chcą rozgrzać Boruca i obrońców Fiorentiny.

8. min. Zamieszanie pod bramką Boruca, ale polski bramkarz nie musiał interweniować - sytuację wyjaśnili za niego koledzy z obrony.

6. min. Boruc nie dał się zaskoczyć niemrawym atakom rywali i rozpoczyna od własnej bramki.

5. min. Valon Behrami próbował zaskoczyć bramkarza Parmy Mirante strzałem z dystansu, ale strzał był bardzo niecelny.

2. min. Pierwsze minuty meczu zwiastują przewagę Fiorentiny.