Serie A. Fiorentina przegrała w Bolonii. Boruc puścił dwie

Terminarz
Od?wie?
29
Zobacz jak Boruc puścił dwie bramki - na Z Czuba.tv »

Obie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie - mimo, że początkowo przewagę miała Fiorentina, to nie potrafiła wykończyć akcji, a Bologna wręcz przeciwnie. W 30. minucie wynik otworzył Alessandro Diamanti, po którego strzale Boruc wypuścił piłkę z rąk, jednak przy dobitce był już bezradny. Większa winą za utratę bramki ponoszą jednak obrońcy.

Wynik spotkania został ustalony już 13 minut później, gdy fantastycznym golem popisał się Gaston Ramirez. Z prawego skrzydła podawał mu Marco Di Vaio, a napastnik gospodarzy strzałem pietą z najbliższej odległości nie dał najmniejszych szans polskiemu bramkarzowi.

Na początku drugiej połowy Fiorentina straciła zawodnika po bezmyślnym faulu Rubena Olivery, za który zobaczył czerwoną kartkę. Goście stracili motywację do ataków i do ostatniego gwizdka z boiska zionęło nudą.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

93. min. Koniec meczu! Fiorentina próbowała jeszcze strzelać z dystansu, ale piłka wysoko nad poprzeczką

92. min. Fiorentina miała szansę na gola honorowego, ale strzał Joveticia fantastycznie wybroniony przez Gilleta

89. min. Ostatnie minuty dłużą się niemiłosiernie dla graczy obu zespołów. Ataki bardzo chaotyczne i bez przekonania

75. min. Tylko gospodarze starają się jeszcze konstruować jakieś ataki, lecz nie wychodzi to zbyt dokładnie. Na tle Fiorentiny Bologna jest jednak wybitnie zmotywowana

68. min. Bologna mogła podwyższyć, ale strzał głową z najbliższej odległości bardzo niecelny

66. min. Z boiska zionie nudą. Fiorentina chyba pogodziła się już z utratą gola. Choć na zryw zdecydowała się jeszcze Bolonia, ale strzał Pulzettiego ładnie broni Boruc

59. min. Zmiana w drużynie gości - Amidu Salifu wchodzi w miejsce Juana Manuela Vargasa

50. min. Fiorentina resztę spotkania zagra w dziesiątkę! Ruben Olivera nokautuje Diamantiego ciosem z łokcia w twarz i w ten sposób zakończył swój udział w spotkaniu. Piłkarzowi Bolonii musiała zostać udzielona pomoc medyczna

48. min. Bolonia próbuje zaskoczyć Boruca strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego, ale polski bramkarz był na posterunku i łapie piłkę

46. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania. Zobaczymy czy drużynę Boruca stać na odrobienie strat

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy

43. min. Fantastyczne trafienie Gastona Ramireza!!! Dośrodkowanie z prawej strony w wykonaniu Di Vaio, a Ramirez piętą pokonuje bezradnego Boruca z najbliższej odległości. Znów zawalili obrońcy

42. min. Di Vaio szarżuje na prawym skrzydle, ale jego uderzenie baaardzo niecelne, gdyż przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką Boruca

40. min. Cóż za okazja dla Fiorentiny! Wycofanie przed pole karne, gdzie do piłki dopada Montolivo, ale jego płaski strzał o centymetry mija słupek gospodarzy

32. min. Fiorentina rzuciła się do odrabiania strat, ale w dwóch sytuacjach wspaniałym refleksem wykazuje się Gillet, który za drugim razem broni strzał głową Amauriego z najbliższej odległości. Po chwili kartka dla Vargasa

30. min. Gol dla Bolonii!! Boruc wypuszcza piłkę z rąk po strzale Diamantiego, a ten po chwili dobija już skutecznie. Polski bramkarz mógł się zachować lepiej, choć większą winę za utratę bramki ponoszą obrońcy

28. min. Fiorentina wciąż ciśnie! Tym razem przed szansą znów był Jovetic po fantastycznym podaniu piętą od partnera, ale jego płaski strzał po ziemi wybronił Gillet

25. min. Groźna wrzutka z prawego skrzydła w wykonaniu Fiorentiny - głową uderza Jovetic, ale bardzo niecelnie

21. min. Fauluje Gamberini - w efekcie żółta kartka. Rzut wolny z daleka gospodarze rozgrywają podobnie jak poprzednio. Znów piłka w pole karne, a tam Gaston Ramirez z najbliższej odległości nie trafia w piłkę. Boruc miał szczęście

19. min. Juan Manuel Vargas ucieka obrońcom Bolonii lewym skrzydłem, ale jego strzał z ostrego kąta baaardzo niecelny

16. min. Mecz stracił na tempie, brak sytuacji podbramkowych, a wszystkie ataki obu drużyn rozbijane są na przedpolu

9. min. Rzut wolny dla Fiorentiny z prawego skrzydła, a jeden z obrońców Bolonii blokuje piłkę w polu karnym. Goście reklamują rękę i domagają się karnego, ale sędzia nie podziela ich zdania.

5. min. Fiorentina o krok od objęcia prowadzenia! Zza pola karnego mocno uderza Stevan Jovetic, a piłka o centymetry mija bramkę gospodarzy!

3. min. Bologna próbuje szczęścia z rzutu wolnego bitego z daleka. Głową strzela Mikael Antonsson, ale piłka przechodzi obok słupka, a Boruc odprowadza ją wzrokiem

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami! Przy piłce goście, którzy konstruują akcję na połowie rywala