Terminarz
Od?wie?
42
Po meczu:
Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Fiorentiny. W 4. minucie Jovetic dostał podanie po wyrzucie z autu, balansem ciała minął jednego z obrońców i uderzył z 15 metrów po ziemi w kierunku krótszego słupka. Bramkarz zareagował za późno. Potem na boisku działo się niewiele. Ciekawiej zrobiło się dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 42. minucie Z prawej strony dośrodkował Cassani, podanie głową przedłużył Jovetić, a Lazzari uderzył z pięciu metrów. Pegolo świetnie obronił!

W 64. minucie było już 2:0. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Amauri wygrał walkę o górną piłkę , uderzył na bramkę, piłkę musnął jeszcze Natali i to jemu zaliczono trafienie. W 70. po raz pierwszy wykazać się musiał Boruc. Świetne, mocne uderzenie z pierwszej piłki Del Grosso z narożnika pola karnego, polski bramkarz wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny. W 82. minucie doskonałą okazję zmarnował Amauri. Po raz kolejny skutecznie interweniował Pegolo. W 89. minucie goście strzelili honorowego gola. Boruca z rzutu karnego pokonał Calaio.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

89. min. 2:1! Calaio uderzył tuż przy lewym słupku, Boruc rzucił się w dobrą stronę, niewiele zabrakło, ale piłka wpadła do siatki.

89. min. Karny dla Sieny za zagranie piłki ręką.

88. min. Schodzi Amauri, za niego Ljalić.

85. min. Siena już nie wierzy w zdobycie jakichkolwiek punktów w tym meczu.

82. min. Amauri marnuje doskonałą sytuację! Był sam w polu karnym, uderzył z siedmiu metrów, wprost w Pegolo!

78. min. Drugą bramkę dla Fiorentiny przyznano Nataliemu, który musnął piłkę po strzale Amauriego.

74. min. Zmarnowana okazja Fiorentiny. Cassani pomknął lewą stroną, ale niecelnie podał do Joveticia.

70. min. Boruc! Świetne, mocne uderzenie z pierwszej piłki Del Grosso z narożnika pola karnego, polski bramkarz wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny.

68. min. Lazzari z 17 metrów, ale bardzo niecelnie.

64. min. 2:0! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Amauri wygrywa walkę o górną piłkę , uderza na bramkę, piłkę musnął jeszcze Natali i to on zdobywa bramkę.

62. min. Jovetić do Amauriego, ten ładnie zastawił się w polu karnym, odegrał z powrotem do Joveticia, obrońca jednak wybija piłkę.

58. min. Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowuje Behrami, piłka w rękach Pegolo.

56. min. Znowu refleksem popisał się Pegolo. Głową uderzał Amauri, bramkarz Sieny interweniuje naprawdę imponująco.

53. min. Zamieszanie w polu karnym Fiorentiny, czterech obrońców nie było w stanie trafić w piłkę i jej wybić, musiał to zrobić piąty zawodnik, który w porę nadbiegł.

51. min. Niski poziom spotkania. Co chwilę kiksy i niedokładne zagrania z obu stron.

48. min. Żółta kartka dla Brienzy za próbę wymuszenia rzutu karnego.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

43. min. Amauri w polu karnym przyjął piłkę na klatkę piersiową, próbował uderzyć z przewrotki, ale Pegolo wybija piłkę na rzut rożny.

42. min. Dobra okazja Fiorentiny. Z prawej strony dośrodkowuje Cassani, podanie głową przedłuża Jovetić, a Lazzari uderza z pięciu metrów. Pegolo świetnie broni!

40. min. W ataku gospodarzy cały czas próbuje szarpać Amauri. Zwykle jednak traci piłkę.

37. min. Pasqual imponuje dzisiaj grą w defensywie. Kolejny skuteczny odbiór.

34. min. Jedynym pomysłem obu drużyn na ataki są dośrodkowania z głębi pola. Na razie nie przynosi to rezultatów.

30. min. Pegolo wyłapuje dośrodkowanie Pasquala.

27. min. Dynamiczne wejście Amauriego z lewej strony, minął jednego z obrońców, próbował podać po ziemi, ale piłkę przechwycił Pegolo.

25. min. Teraz z kolei swoich sił spróbował D'Agostino. Pomocnik Sieny uderzył celnie, ale Boruc był na posterunku.

23. min. Uderzenie z dystansu Lazzariego. Piłka poszybowała kilka metrów obok bramki.

20. min. Posiadanie piłki 53% do 47% dla Sieny.

18. min. Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, piłkę przejął Amauri, znalazł się w dobrej sytuacji, ale sędzia słusznie odgwizduje spalonego.

16. min. Siena przejęła inicjatywę. Fiorentina od strzelenia bramki zupełnie niewidoczna w ataku.

12. min. I znowu piłka w rękach polskiego bramkarza. Siena nie ma pomysłu na grę w ofensywie. Kolejne wrzutki nie przynoszą rezultatu.

10. min. Dośrodkowanie w pole karne Fiorentiny, Boruc bez problemów wyłapuje piłkę.

7. min. Destro urwał się obrońcom, ale nie dogonił piłki. Grę rozpocznie Boruc.

4. min. Gol dla Fiorentiny! Jovetic dostał podanie po wyrzucie z autu, balansem ciała minął jednego z obrońców i uderzył z 15 metrów po ziemi w kierunku krótszego słupka. Bramkarz zareagował za późno.

3. min. Nudny początek meczu, Fiorentina wywalczyła rzut rożny. Nic z niego nie wynikło.

1. min. Początek meczu!