Serie A. Pewne zwycięstwo Fiorentiny, czyste konto Boruca

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
41
Artur Boruc nie miał zbyt dużo pracy. Dobrze spisywali się jego koledzy z obrony, którzy rzadko dopuszczali rywali do klarownych sytuacji pod bramką Polaka.

Goście objęli prowadzenie w 20. minucie meczu. Po faulu w polu karnym na Joveticiu, do jedenastki podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem nie dał szans Ujkaniemu.

Wynik podwyższył Montolivo, który trzy minuty przed przerwą umieścił piłkę w siatce sprytnym lobem.

Novara straciła nadzieję na odrobienie strat tuż po przerwie. W 49. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu, a dziesiątą w sezonie zdobył Jovetić. Mimo straty kolejnego gola gospodarze starali się zmniejszyć rozmiary porażki. Ich ataki były jednak nieudolne i niemal każda akcja kończyła się na skutecznych interwencjach obrońców Fiorentiny.

Po efektownej wygranej drużyna Boruca ma 21 punktów i po 17. kolejce zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli.

90. min. +4 Koniec spotkania. Pewne zwycięstwo Fiorentiny

90. min. +4 Jovetić zmarnował dobrą szansę na hat-tricka. Ładnie minął obrońcę, ale będąc już na jedenastym metrze przeniósł piłkę nad bramką

90. min. +2 Fiorentina pokusiłą się o jeszcze jedną akcję. Po składnej wymianie podań na bramkę zza pola karnego uderzył Montolivo, ale trafił w środek

90. min. +1 Arbiter doliczył cztery minuty

90. min. Mogło być w końcu groźnie pod bramką Boruca, ale Rubino po przyjęciu piłki zagrał ją ręką. Nic nie wskazuje na to, aby wynik miał ulec zmianie

88. min. Mamy dłuższą przerwę w grze. Z powodu razu murawę musi na chwilę opuścić Nastatić

84. min. Wciąż oglądamy głównie nieudolne ataki gospodarzy. W ekipie Fiorentiny najczęściej w posiadaniu piłki są środkowi obrońcy, którzy główkując, lub wybijając piłkę jak najdalej od własnej bramki, kasują wszystkie akcje Novary

80. min. W końcu strzał na bramkę Polaka. Rubino uderzał głową daleko obok słupka

79. min. Dwa rzuty rożne dla Novary po tym, jak strzały zawodników gospodarzy blokowali goście. Jak na razie Boruc zajmuje się tylko tym, co dzieje się pod jego polem karnym, okazji do interwencji nie miał

78. min. Pinardi ostro potraktował Behramiego. Piłkarz Fiorentiny leżał na murawie, ale po chwili wrócił do gry

76. min. Obraz gry się nie zmienia. Fiorentina sporadycznie przedostaje się z piłką na połowę rywali. Novara atakuje, ale cały czas bije głową w mur

70. min. Ostatnie minuty do ambitne ataki gospodarzy. Fiorentina broni się niemal całym zespołem, ale pod bramką Boruca i tak nie próżno szukać zagrożenia

68. min. Paci w doskonałej sytuacji nie trafił w piłkę stojąc trzy metry przed bramką. Polski bramkarz i jego koledzy mieli sporo szczęścia

65. min. Efektowna akcja gości. Behrami rozrzucił na skrzydło Cassaniego, ten dośrodkował przed bramkę do Joveticia, ale Czarnogórzec przekombinował i chciał strzelac przewrotką, co kompletnie mu nie wyszło. W odpowiedzi porcari po chwili huknął zza pola karnego, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny i Boruc nie musiał interweniować.

62. min. Gdzieś tam przy okazji w zabawny sposób rozerwana została koszulka Natalego, który musi teraz opuścić boisko i się przebrać.

61. min. Nieprawdopodobne pudło zawodnika Novary! Doskonałe zagranie na sam na sam z Borucem, piłka wystawiona wprost na potężnego woleja z kilku metrów, a gracz gospodarzy fatalnie spudłował!

59. min. Od kilku minut atakują gospodarze. Goście nie wydają się tym jednak specjalnie przejęci. Przy ich prowadzeniu - nic dziwnego.

56. min. Sprytne zagranie Joveticia. Zawodnik Fiorentiny podał piętką w pole karne, ale do piłki nie zdołał dojść jego kolega z zespołu

55. min. Fiorentina mimo bezpiecznego prowadzenia szuka kolejnej bramki

49. min. Fiorentina podwyższa prowadzenie. Jest już 3:0 Do siatki trafił Jovetić!

46. min. Druga połowa. Gramy!

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Fiorentina pewnie prowadzi 2:0 po bramkach Jovetica i Montolivo. Boruc nie miał zbyt wiele pracy. Wracamy po przerwie.

45. min. Novara próbuje atakować, ale wciąż nie oddaje strzałów. Kolejny rzut rożny, a którego nic nie wynikło.

42. min. Fiorentina prowadzi 2:0! Montolivo dostał świetne prostopadłe podanie ze swojej połowy, ograł obrońcę i kapitalnym lobem przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Ujkanim. Lekko pomógł rykoszet, ale to wciąż piękna bramka i już dwubramkowa zaliczka gości.

39. min. Dość niepewna interwencja Boruca na przedpolu, ale sędzia podniósł chorągiewkę i gospodarze nie mogli kontynuować akcji.

37. min. Teraz Cassani próbował strzelać z dystansu. Wysoko nad bramką.

34. min. Rzut wolny dla Fiorentiny sprzed pola karnego. Jovetić postawił na siłę, ale nie trafił w bramkę.

29. min. Znowu było gorąco w polu karnym Boruca, znowu obrońcy w ostatniej chwili zablokowali dośrodkowanie. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

23. min. Pewna interwencja Boruca po rzucie rożnym i szybkie wznowienie gry. Polski bramkarz na razie nie ma za dużo pracy, ale jeśli trzeba, spisuje się bez zarzutu.

20. min. Sam poszkodowany pewnym strzałem wykorzystał jedenastkę. Bramkarz wyczuł intencje, ale piłka została dobrze uplasowana tuż obok prawego słupka. Fiorentina prowadzi 1:0!

19. min. Jovetić faulowany w polu karnym!

18. min. Gra ofensywna obu drużyn na razie nie wygląda najlepiej. Kolejne niedokładne podanie w pole karne, tym razem podawał Montolivo.

14. min. Tym razem akcja lewą stroną i rzut rożny dla Novary. Fiorentina popełniła błąd w kryciu, ale Boruc nie musiał interweniować. Niecelny strzał głową.

10. min. Gospodarze próbują atakować flankami. Z prawej strony się nie udało. Boruc od bramki.

6. min. Znowu w polu karnym gospodarzy szalał Vargas. Obrońca zagrał piłkę ręka, ale sędzia uznał to za przypadkowe zagranie. Nie ma rzutu karnego.

5. min. Na razie bardzo spokojne tempo meczu. Obie drużyny rozgrywają piłkę w środku pola. Ze sporą ilością niedokładności.

2. min. Pierwsza akcja Fiorentiny. Niecelnie strzelał Varga.

1. min. Początek meczu.