Komentarze
Terminarz
Od?wie?
28
W pierwszej połowie Roma oddała jeden celny strzał, ale to wystarczyło, by prowadzić z faworyzowanymi gośćmi 1:0. A w zasadzie rzymianie oddali pół strzału. W szóstej minucie doszło bowiem do kuriozalnej sytuacji - Roma krótko rozegrała rzut rożny, Totti dośrodkował w pole karne, do piłki doszedł De Rossi i lekko prawą nogą uderzył w długi róg. Vidal chciał wybić zmierzającą powoli do bramki piłkę, ale nie trafił w nią, zmylił tym samym bramkarza, który nie rzucił się do strzału i pozwolił futbolówce wtoczyć się za linię bramkową.

Juventus broni jednak nie złożył, w drugiej połowie zaciekle atakował i dopiął swego w 61. minucie - Estigarribia chciał uderzyć w trudnej sytuacji, nie trafił czysto i wyszło mu z tego dośrodkowanie, które na bramkę strzałem głową ponad rozpaczliwie interweniującym bramkarzem zamienił Chiellini.

Chwilę później Totti zmarnował karnego, ale remis to wynik sprawiedliwy, bo w końcówce przewagę znów miał Juventus, ale na drodze do trzech punktów gościom stanął bardzo dobrze dysponowany Stekelenburg.

Remis wystarczył jednak, by Juventus wyprzedził w tabeli Udinese. Roma jest dziewiąta.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Koniec meczu, Juventus naciskał do końca, ale gola nie strzelił.

88. min. W ciągu trzech minut Stekelenburg dwukrotnie uratował Romę przed utratą bramki.

78. min. Juventus gra piłką, dobrze radzi sobie do szesnastego metra przed bramką rywali, ale dalej brakuje mu pomysłu.

72. min. Roma nie podłamała się straconym golem i zmarnowanym karnym - odgryza się Juventusowi, próbuje zaskoczyć rywali kontratakiem.

67. min. Wzrasta tempo gry, rywalizacja się zaostrza.

64. min. Buffon obronił strzał Tottiego! Nie ma gola z karnego!

63. min. Pierwsza akcja po wznowieniu gry i karny dla Romy!

61. min. GOL dla Juventusu! Vidal trochę się zrekompensował za kiks przy pierwszym golu. Zagrał bardzo dobrą piłkę za plecy obrońców w pole karne, gdzie Estigarribia chciał uderzyć ją z pierwszej piłki - nie trafił czysto i wyszło mu z tego dośrodkowanie, które na bramkę strzałem głową ponad rozpaczliwie interweniującym bramkarzem zamienił Chiellini!

57. min. Juventus przeważa, wciąż jest na połowie Romy, ale nie potrafi wypracować dogodnej sytuacji strzeleckiej.

53. min. Juventus przez moment w dziesiątkę.

52. min. Przerwa w grze, kontuzjowany Marchisio.

48. min. Juventus rusza do ataku.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Roma oddała tylko jeden celny strzał i zdobyła bramkę, Juventus miał trzy takie próby, ale za każdym razem górą był Stekelenburg. Do przerwy 1:0 dla Romy.

38. min. Mniej teraz wirtuozerskich zagrać, a więcej twardej walki. Juventus już trochę poddenerwowany.

31. min. Nudno wciąż nie jest! Przez ostatnie kilka minut więcej gry w środku pola, ale zawodnicy walczą o każdą piłkę.

27. min. Ciekawy mecz, akcja za akcję, teraz głową próbował Totti.

24. min. Estigarribia zmarnował dogodną sytuację - trafił wprost w bramkarza Romy z linii pola karnego. Wcześniej okropny błąd popełnił Taddei, który machnął się i dopuścił do tego strzału.

20. min. De Rossi znów próbował szczęścia po rzucie rożnym, ale chybił. Roma już opanowała sytuację, trzyma Juventus na dystans.

15. min. Roma dopiero wyszła z własnej połowy. Przetrzymała napór rywali i po kwadransie gry prowadzi 1:0.

8. min. Podrażniony Juventus rusza do ataku, Stekelenburg w opałach.

6. min. GOL dla Romy! Ależ kuriozalna sytuacja... Roma krótko rozegrała rzut rożny, Totti dośrodkował w pole karne, do piłki doszedł De Rossi i lekko prawą nogą uderzył w długi róg bramki rywali. Vidal chciał wybić zmierzającą powoli do bramki piłkę, ale nie trafił w nią, zmylił tym samym bramkarza, który nie rzucił się do strzału i pozwolił futbolówce wtoczyć się do bramki.

4. min. Wyrównany początek.

Roma
Bramki: De Rossi (6.) Karki: De Rossi, Greco, Pjanic - żółta Skład: Stekelenburg - Taddei, De Rossi, Heinze, José Angel - Greco, Viviani (58. Simplicio), Pjanic (74. Perrotta) - Totti - Osvaldo (86. Borriello), Lamela