Od?wie?
40
Zobacz bramkę z meczu na Z Czuba.tv »

Po meczu:

Trwa słaba passa Fiorentiny. Drużyna Sinisy Mihailovicia przegrała kolejny mecz, tym razem z Chievo, które zrównało się z drużyną z Florencji punktami. Oba zespoły po 10. kolejkach mają na koncie po 12. punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od lekkiej przewagi gospodarzy, choć trzeba przyznać, że i tak nie obfitowała w sytuacje podbramkowe. Boruc musiał interweniować m.in. po strzale Bradleya.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Konsekwentna gra Chievo przyniosła rezultat w 66. minucie. Wtedy Boruca zdołał pokonać Rigoni. Na kilkanaście minut goście zdołali przejąć inicjatywę, ale wyrównać już nie dali rady. A mogli przegrać jeszcze wyżej. Piłka po uderzeniu Hetemaja trafiła w poprzeczkę.

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +3 Na koniec jeszcze rzut rożny dla Fiorentiny, w polu karnym znalazł się Artur Boruc, ale nic z tego.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

88. min. I znowu Chievo. Hetemaj trafia w poprzeczkę!

86. min. Mogło być 2:0! Dośrodkowanie z lewej strony prosto na głowę Thereau, ten uderza minimalnie obok słupka. Boruc odprowadza piłkę wzrokiem.

84. min. Od kilku minut ataki gości osłabły.

79. min. Fiorentina nie schodzi z połowy Chievo. Teraz groźnie dośrodkowywał Jovetić, w ostatniej chwili Mandelli wybił piłkę głową na rzut rożny.

76. min. Jovetic ładnie podaje do Gilardino, ale ten nie zdołał opanować piłki.

74. min. Jovetić próbuje wziąć ciężar gry na siebie. Mija zwodem jednego z rywali i kąśliwie uderza z 23 metrów. Piłka kozłuje i przelatuje centymetry obok lewego słupka bramki. Było blisko.

70. min. Goście rzucili się do odrabiania strat. Dośrodkowanie z lewej strony Lazzariego, uderza Munari, ale świetnie broni Sorrentino!

68. min. Kibice Fiorentiny niezadowoleni z wyniki, śpiewają piosenki przeciwko trenerowi drużyny Mihailoviciowi.

66. min. Gol dla Chievo! Długa piłka Mandelli do Rigoniego, ten uderza i nie daje szans Borucowi.

63. min. Chievo nadal przeważa, ale Boruc nie był jeszcze zmuszony do interwencji. Strzał Bradleya niecelny.

61. min. Znowu próbował Moscardelii, tym razem był bliżej szczęścia, ale nadal nie może trafić w światło bramki.

58. min. Żółta kartka dla Drame za dyskusje z sędzią.

56. min. Świetna okazja Fiorentiny! Z lewej strony dośrodkowywał Lazzari, ale głową niecelnie uderzył Gamberini! Miał czystą sytuację.

52. min. Moscardelli uderza z narożnika pola karnego, ale piłka przelatuje wysoko nad bramką strzeżoną przez Boruca.

50. min. Groźna kontra Chievo, ale Sammarco został sfaulowany przez Lazzariego. Żółta kartka dla piłkarza gości.

47. min. Montolivo próbował zagrać w pole karne do Gilardino, ale napastnika Fiorentiny uprzedził Sorrentino.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. Ostatnia okazja dla Fiorentiny. Rigoni fauluje Jovetica. Rzut wolny z 20 metrów. Jovetic uderza niezwykle mocno, ale w reklamy za bramką.

44. min. Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry

41. min. Żółta kartka dla Natali. Obrońca Fiorentiny fauluje wychodzącego sam na sam Sammarcano. Rzut wolny niemalże z linii pola karnego. Boruc ustawia mur. Piłka opadająca, bita nad murem. Polak piąstkuje na rzut rożny.

38. min. Jovetic z 20 metrów. Piłka odbija się od nóg obrońcy. Chociaż piłkarz Fiorentiny uderzył mocno i niewielka zmiana toru lotu futbolówki mogła zmylić bramkarza, to Sorrentino zachował się bezbłędnie.

30. min. Fiorentina o krok od zdobycia bramki Lorenco di Silvestri. Uderzenie jednak przelatuje wpoprzek linii bramkowej i ląduje za linią końcową. W odpowiedzi Luciano. Piłkarz Chievo udaje, że chce podać do środka, wyprzedza o krok oborńcę i strzela mocno w boczną siatkę

26. min. Pierwsza interwencja Boruca dzisiaj. Strzela Bradley. Piłka trafia wprost w ręce polskiego bramkarza.

24. min. Kontra Fiorentiny, zatrzymana prze obrońców, Pasqual włącza się lewą stroną w akcję. Oddaje piłkę, wyprzedza obrońcę i czeka na podanie. Pass bardzo niecelny, ląduje za bramką. Wznawia golkpier Chievo.

22. min. Dwójkowa akcja piłkarzy Chievo. Podanie, obiegnięcie i oddanie, piłkę wybija na aut Natali.

18. min. Rzut rożny dla Chievo. Piłka wędruje w pole karne, wybija ją Gamberini.

14. min. Gilardino oddaje strzał, piłka opuszcza boisko obok bramki. Sędzia odgwizduje spalony.

12. min. Rzut rożny dla Fiorentiny Piłka bita od bramki, przelatuje nad polem karnym, zawodnicy Violi tęsknie odprowadzają ją wzrokiem, a on ląduje pod nogami zawodników Chievo.

9. min. Akcja Chievo. Sammarco wpada w pole karne, ale bark w bark biegnie z nim Gamberini. Kapitan Fiorentiny nie pozwala przeciwnikowi opanować piłki, ciągnie go za koszulkę, ale faulu nie ma.

6. min. Pasqual dośrodkowuje w pole karne, jednak obrońcy Chievo są szybsi niż Gilardino. Piłka wybita poza pole karne.

3. min. Pierwsza akcja ofensywna gospodarzy. Sędzia odgwizduje spalony. Artur Boruc wznawia grę z rzutu wolnego.

1. min. Zaczęli!

Piłkarze minutą ciszy uczcili tragicznie zmarłych w powodzi mieszkańców Włochów.

Przed meczem:
Fiorentina zajmuje 11. miejsce i do lidera traci punktów 7. Chievo znajduje się pięć pozycji niżej niż Viola.

Z powodu załamania pogody odwołano niedzielny mecz 10. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej - Napoli - Juventus Turyn. Wcześniej z powodu powodzi w Ligurii przełożono spotkanie Genua - Inter Mediolan.