Komentarze
Terminarz
Od?wie?
43
Giganci ligi włoskiej wyszli na szlagierowe spotkanie z mocnym postanowieniem strzelenia rywalowi bramki, ale od chęci do ich realizacji droga daleka. Mecz był szybki, nie brakowało walki, ale groźnych strzałów obejrzeliśmy przez 90 minut ledwie kilka. I to głównie ze strony Interu, który optycznej przewagi nie miał, wręcz przeciwnie - oddawał pola Romie, ale akcje ofensywne konstruował z większą swobodą. Z takim samym jednak, zerowym, skutkiem.

Najgoręcej na boisku zrobiło się w 16. minucie, kiedy to Stekelenburg rzucił się pod nogi Lucio, a ten czubkiem buta kopnął bramkarza Romy w głowę. Holender stracił przytomność i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce wszedł Lobont, który w końcówce meczu obronił dwa uderzenia Sneijdera.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +4 Sneijder wprost w bramkarza z narożnika pola karnego!

90. min. +4 Inter przycisnął pod koniec.

90. min. Sędzia dolicza 4 minuty.

85. min. Świetna akcja Zarate, ograł rywala, zagrał wzdłuż linii, piłka odbiła się od obrońców, trafiła do Sneijdera, a ten z kilku metrów nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

80. min. Roma ma przewagę optyczną, jest częściej przy piłce, ale to Inter konstruuje groźniejsze akcje.

77. min. Forlan zdecydował się na strzał lewą nogą z dystansu - piłka kręciła się, kręciła i zabrakło jej metra, by wkręcić się w okienko bramki.

75. min. Kolejna akcja Zarate, ale tym razem był dobrze wypychany i nie miał szans trafić w bramkę.

73. min. Zła decyzja Sneijdera - w dobrej pozycji mógł strzelać, ale zdecydował się na podanie do Forlana. Podanie niecelne.

67. min. Dwójkowa akcja Forlan - Sneijder zakończona strzałem tego drugiego w środek bramki.

65. min. Ciekawe ostatnie kilka minut, dobre akcje z obu stron.

64. min. Kapitalna akcja Zarate, ograł na linii pola karnego obrońcę i uderzył lewą nogą tuż obok bramki Romy.

60. min. Godzina gry za nami, wynik wciąż 0:0.

56. min. Pjanic fatalnie przestrzelił.

55. min. Faul na Pizarro tuż przed polem karnym.

54. min. Cambiasso z wielkim spokojem zastopował akcję Romy.

50. min. Szybki początek drugiej połowy.

46. min. Zaczęli.

Pierwsza połowa:

45. min. +3 Totti z wolnego wysoko ponad bramką.

45. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

44. min. Groźna akcja Romy, ale Borini znów zablokowany.

41. min. Nieprzepisowo powstrzymywana przed polem karnym szarża Pizarro, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

37. min. Coraz groźniejszy Inter.

36. min. Kapitalna akcja Interu, piłka krążyła płynnie między Milito, Forlanem i Sneijderem, wreszcie ten ostatni wyłożył ją Nagatomo, który minimalnie przestrzelił z linii pola karnego.

33. min. Aktywny ten Borini, co chwila urywa się obrońcom, ale brakuje mu celnego ostatniego podania.

30. min. Borini zmarnował dobrą sytuację - źle trafił w piłkę.

25. min. Kilka minut przewagi Interu, ale nie została ona udokumentowana groźną akcją.

21. min. 20 minut za nami - dobry, żywy mecz, ale brakuje strzałów na bramkę.

18. min. Zmiana w Interze - Stekelenburga zastępuje go Lobont.

17. min. Stekelenburg opatrywany przez medyków. Chyba mecz się dla niego skończył.

16. min. Stekelenburg odważnie wyszedł do piłki i zderzył się z Lucio - bramkarz stracił chyba przytomność.

15. min. Z rzutu rożnego bliżej było kontry Romy niż zagrożenia pod bramką gości.

14. min. Strzał Holendra zablokowany - będzie rzut rożny.

13. min. Sneijder faulowany przed polem karnym - będzie rzut wolny.

12. min. Szansa dla Romy, podanie De Rossiego, strzał Osvaldo, ale dobrze ustawiony Cesar.

9. min. Nagatomo wpada w pole karne, ale łatwo powstrzymują go obrońcy Romy. To była najciekawsze jak na razie akcje Interu...

5. min. Pierwszy stały fragment gry dla Romy, ale Totti dośrodkował zbyt głęboko.

3. min. Roma zaczęła bardzo odważnie.