Komentarze
Od?wie?
48
Zwycięstwo Milanu na ZCzuba.tv

Mecz świetnie zaczął się dla Interu. To zdobywcy pucharu Włoch dominowali w pierwszych 20 minutach, czego zwieńczeniem był piękny gol Wesleya Sneijdera z rzutu wolnego w 21. minucie. Od tej pory ofensywnie nastawieni podopieczni trenera Gasperiniego cofnęli się pod własne pole karne i czekali na kontrataki. Do końca połowy taktyka zdała egzamin, dużo gorzej było w drugiej.

Milan atakował, ale Robinho i Ibrahimović a ataku byli bardzo nieporadni. W 60. minucie świete podanie ze środka pola otrzymał Seedorf, przerzucił piłkę nad Julio Cesarem, a ta trafiła do Zlatana, który z metra dopełnił formalności. Dziewięć minut później Milan już prowadził. Po uderzeniu Pato piłka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Boategna, który wślizgiem wepchnął ją do siatki.

Nerazzurri próbowali odpowiedzieć, ale na wyrównującą bramkę nie starczyło czasu. To szósty Superpuchar Włoch w historii AC Milanu, który tym samym wyprzedził odwiecznych rywali zza miedzy (Inter ma ich na koncie pięć).

Koniec meczu! AC Milan zdobywa Superpuchar Włoch.

90. min. +4 Eto'o strzela wyrównującego gola, ale arbiter podnosi w górę chorągiewkę!

90. min. +1 Ibrahimović miał szansę na podwyższenie wyniku ale z rzutu wolnego z 30 metrów trafił w mur.

90. min. 5 minut dolicza arbiter.

88. min. Teraz to ataki Interu wyglądają tak bezradnie, jak te Milanu z pierwszej połowy...

83. min. Eto'o próbował z powietrza, ale do trafienia w światło bramki dużo mu zabrakło.

82. min. Emannuelson wszedł za Boatenga, w drużynie Interu Castaignos zastąpił Obiego.

76. min. Pierwsza próba Pazziniego z dystansu. Wysoko nad bramką.

75. min. ...a Ambrossini Genaro Gattuso.

74. min. Pazzini zmienia Stankovica...

69. min. Milan prowadzi 2:1! Boateng! Z niby niegroźnej akcji piłka trafiła na prawą stronę do Pato, który świetnie uderzył w kierunku długiego rogu. Julio Cesar wyciągnął się jak struna i zdołał jeszcze sparować piłkę na słupek. Niestety dla piłkarzy Interu przed bramką był Boateng, który wślizgiem zapakował ją do siatki.

67. min. Gorąca atmosfera w Pekinie. Zawodnicy obu drużyn prowokują się na wzajem i nie pierwszy raz dochodzi do przepychanek.

64. min. Żółta kartka dla Zambrotty.

63. min. Pato zastąpił Robinho, a Faraoni Alvareza.

60. min. Gol dla Milanu! Ibrahimović! Seedorf dostał dokładną piłkę z środka pola, przyjął ją na klatkę piersiową i dokładnie dograł na Julio Cesarem do Zlatana, który nie mógł nie trafić głową z odległości 1 metra.

60. min. Do wejścia na boisko przygotowuje się Pato.

56. min. Zlatan leży w polu karnym i zwija się z bólu, ale to ona faulował obrońcę. Od bramki zacznie Julio Cesar.

53. min. Momentalnie tym samym próbował odpowiedzieć Sneijder. Holender ma świadomość, że może to być jego ostatni mecz w barwach Interu (podobno jest bliski przejścia do Manchesteru United).

52. min. Seedorf miał miejsce w środku pola by przymierzyć - huknął mocno, ale tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką.

48. min. Milan zaczyna od ataków, ale nadal nie może się przebić w pole karne.

46. min. Gramy.

Wracamy na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. +1 Złe dośrodkowanie Seedorfa. Koniec pierwszej połowy. Inter prowadzi 1:0 po golu Wesleya Sneijdera. Wracamy po przerwie.

45. min. Rzut wolny dla Milanu tuż sprzed pola karnego. To ostatnia szansa w tej połowie.

44. min. Coraz ciekawiej robi się na stadionie olimpijskim w Pekinie. Teraz to Milan okupuje połowę Interu. Ibrahimović niedokładnie podawał.

39. min. Ibrahimović trafia w słupek! Dośrodkowanie Abate z lewej strony, Robinho minął się z piłką, ale za nim był Zlatan, który lekko ją musnął i trafił w słupek. Julio Cesar odetchnął z ulgą.

36. min. Próbował Eto'o, ale za lekko. Abbiati na posterunku.

32. min. Tak jak można było się spodziewać - Inter zaczyna oddawać pole Milanowi. Rossoneri są na razie bardzo niedokładni. Przed chwilą nie popisał się Robinho.

25. min. Trener Gasperini świetnie ustawił w tym meczu swój zespół. Na razie to zdobywcy pucharu Włoch rządzą w środku pola, a osamotnieni z przodu Ibra i Robinho nie są w stanie nic zrobić.

21. min. Kapitalna bramka Holendra! Inter prowadzi 1:0! Piłkarz Interu przymierzył co do centymetra. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki Abbiatiego.

20. min. Kolejny ostry faul Gattuso, tym razem tuż przed linią pola karnego. Znowu faulowany był Alvarez. Przed kolejną szansą stanie Sneijder.

19. min. Pierwszą żółtą kartkę w meczu otrzymuje oczywiście... Genaro Gattuso. Włoch ostro sfaulował Alvareza.

18. min. Stanković ładnie szarpnął przed polem karnym, zwodem "na zamach" przeszedł rywala, ale podobnie jak Sneijder uderzył wysoko nad bramką.

16. min. Seedorf za mocno dośrodkowuje z rzutu wolnego. Na razie Inter wygląda lepiej, ale to piłkarze Milanu powinni prowadzić.

13. min. Tym razem Samuel Eto'o próbował indywidualnej akcji. W ostatniej chwili zatrzymał go Alessandro Nesta.

10. min. Kapitalna akcja Obiego lewym skrzydłem, błyskotliwy drybling, ale jego podanie nie dotarło do partnerów.

6. min. Stuprocentowa sytuacja Robinho! Po zamieszaniu na 18 metrze piłkę przejął Ibrahimović i jednym muśnięciem piłki kapitalnie uruchomił Brazylijczyka. Ten, będąc sam przed bramkarzem, nie trafił jednak w bramkę.

5. min. Piłkarze w niebiesko-czarnych strojach bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Z dystansu próbował Sneijder - wysoko nad bramką.

3. min. Inter w natarciu od początku meczu...

2. min. Od początku meczu bardzo agresywni są piłkarze Milanu. Drugi faul na Thiago Mottcie. Tym razem przewinił Van Bommel.

1. min. Pierwszy gwizdek arbitra. Gramy!

Piłkarze są już na boisku. Za chwilę zaczynamy relację.

Rok temu piłkarze Interu Mediolan pokonali na San Siro AS Romę 3:1. Dwie bramki dla mediolańczyków zdobył Samuel Eto'o. Był to pierwszy sukces z nowym klubem trenera Nerrazzurrich - Rafaela Beniteza.

Mecz rozpocznie się o 14.

Przed meczem: Mecz o superpuchar Włoch już drugi raz jest rozgrywany w Chinach - wszystko to by promowac włoską piłkę w azjatyckim kraju. Kontrakt z Chińczykami obejmuje także dwa kolejne sezony.

Co ciekawe, w historii Superpucharu Włoch (liczy 24 lata) oba kluby nigdy ze sobą nie rywalizowały.