Primera Division. Mistrzowska Barcelona kończy sezon zwycięstwem

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
25

Największe gwiazdy Barcelony nie traciły sił na spotkanie z drużyną środka tabeli. Messi, Puyol, Xavi i jeszcze wielu innych zbiera siły na finałowe spotkanie Ligi Mistrzów, które już za tydzień obędzie się na Wembley.

Przed mistrzami kraju Malaga nie czuła respektu. Z rezerwami Barcelony gospodarze walczyli jak równy z równym. Piłkarze Malagi bardzo zagęścili grę w środku pola i Katalończycy z trudem dochodzili pod bramkę Pinto. Dopiero po 30. minutach zobaczyliśmy pierwszy celny strzał, ale w wykonaniu Sebastia Fernandeza. Gdy w końcówce pierwszej połowy po niesłusznie podyktowanym karnym Bojan zdołał wyrównać na 1:1, otworzył drogę do zwycięstwa.

W drugiej połowie obrona Malagi nie radziła sobie już tak dobrze z coraz bardziej ambitnymi pomysłami graczy Barcy. Gdyby wykorzystali wszystkie, mecz zakończyłby się znacznie wyższa przewagą Barcelony. Gospodarze przy każdym kolejnym ciosie nie zwieszali głów i konsekwentnie szukali swojej szansy. Ostatecznie - gdy do bramki trafili Afellay i Barta - było po meczu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. Barcelona miała jeszcze jedną okazję, ale wynik nie uległ już zmianie. Mistrz Hiszpanii wygrał 3:1!

85. min. Bartra trafia z główki i Barcelona prowadzi już 3:1.

84. min. Osaczony przez obrońców Malagi Bojan desperacko oddaje strzał - jak się okazuje groźny. Z trudem Caballero wybija piłkę czubkami palców ponad bramkę.

76. min. Afellay rehabilituje się za zmarnowaną szansę sprzed kilku minut. Nieupilnowany przez obrońców trafia po ziemi trafia w długi róg. Barcelona prowadzi 2:1.

68. min. Afellay marnuje sytuację sam na sam! Pędząc w pojedynkę na kontrę z kilkunastu metrów strzela, ale prosto w golkipera Malagi.

65. min. Coraz więcej akcji pod bramką Caballero. Najpierw Jeffren, potem Alves męczą defensorów gospodarzy.

60. min. Na boisku w miejsce Adriano pojawia się Dani Alves.

59. min. Maresca bliski zdobycia gola. Świetne podanie z prawej strony w środek pola karnego, Włoch wykończył strzałem głową. Trafił jednak obok bramki Barcelony.

55. min. Dotkliwy faul na Dudzie. Abidal zahaczył stopą o łydkę piłkarza Malagi i ten zwijał się z bólu na murawie. Obyło się jednak bez zmian.

52. min. Groźny kontratak Barcelony. Katalończycy napierali na bramkę rywali w przewadze 4 do 3. Bojan nie zdecydował się jednak na podanie i sam oddał strzał ani celny, ani mocny.

46. min. Barcelona mocno zaczyna drugą połowę. Jerrfen przeszedł na prawym skrzydle Stadsgaarda i oddal strzał. Niecelny - w boczną siatkę.

45. min. Do przerwy wynik już się nie zmienia.

44. min. Karny dla Barcelony! Eliseu fauluje Bojana i tylko dlatego, że faul był w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę. To zbulwersowało piłkarzy Malagi. Mocne dyskusje zamieniły się w kartki, a karny w gol dla Barcelony. Już 1:1.

36. min. Juanmi nie wykorzystuje świetnej okazji na strzelenie gola. Po błędzie Fontasa piłka źle odbita od uda trafia prosto pod nogi pędzącego na bramkę Hiszpana. Strzał jednak za słaby jak na Pinto.

33. min. Niewiele zabrakło, a już chwilę później byłoby 2:0. W zamieszaniu w polu karnym z główki uderzył Fernandez. Piłka nie trafiła jednak w bramkę a żaden z piłkarzy Malagi nie dołożył nogi, by wykończyć strzał.

31. min. GOOOOLLLL dla Malagi! Sebastian Fernandez stojąc twarzą w twarz z Pinto trafia do bramki Barcelony. Seria dobrych podań, niezakłóconych przez obrońców dała Urugwajczykowi świetną sytuację do strzelenia. Sam na sam kilka metrów od bramki nie mógł się pomylić. Malaga prowadzi 1:0.

30. min. I kolejny stały fragmenty gry - po żółtej kartce dla Apono Jeffren uderza z wolnego prosto na bramkę. Tym razem próba nieudana.

27. min. Kolejny rzut wolny dla Barcelony - tym razem faulowany był Thiago. Kataloński pomocnik trafia w mur piłkarzy Malagi. Barcelona ma więc rzut rożny, ale również niewykorzystany - gospodarze wybijają futbolówkę daleko od swojej połowy.

22. min. Faulowany Jeffren strzela z rzutu wolnego. I o mały włos nie zdobywa bramki. Caballero oburącz zdołał przenieść piłkę ponad poprzeczkę.

17. min. Piłkarze Barcelony mają problemy ze stworzeniem sobie dogodnej pozycji do zdobycia bramki. Jedną z nielicznych szans marnuje Afellay, strzelając ponad poprzeczką.

12. min. Rzut wolny dla Malagi. Obrońcy Barcelony źle ustawieni w obronie pozwalają piłce przedostać się w głąb pola karnego. Na szczęście dla nich sami ratują sobie akcje - jeden z Katalończyków wybija piłkę poza boisko.

8. min. Pierwszy groźny strzał dla Barcelony. Thiago nie trafia jednak do bramki Caballera.

5. min. Skład Barcelony rezerwowy. Na boisku nie ma Messiego, Valdesa, Puyola, Xaviego, Pedra, Villi, Iniesty, Alvesa...