FC Barcelona - Deportivo 0:0. Villarreal - Real Madryt 1:3. C. Ronaldo wyrównał rekord!

1 : 3
Komentarze
Terminarz
Od?wie?
44
O meczu Barcelony wiele pisać nie trzeba, bo był okropnie nudny. Zmiennicy podstawowych zawodników za wszelką cenę chcieli się pokazać, ale chyba za bardzo im to nie wyszło. W ostatniej minucie, po kolejnym katastrofalnym błędzie obrony - w poprzedniej kolejce mistrzowie stracili gola po nieporozumieniu Pique i Valdesa - mogli nawet przegrać.

Real grał ze świetnym Villarrealem i choćby dlatego ten mecz zapowiadał się ciekawiej. I był ciekawszy, ale gospodarze nie postawili wicemistrzom wyjątkowo trudnych warunków.

Najpierw Marcelo przebiegł pół boiska i bardzo ładnie przelobował bramkarza. Później Cristiano Ronaldo strzelił z rzutu wolnego. Kolejną bramkę z rzutu wolnego Ronaldo zdobył w 93 min., dzięki czemu wyrównał rekord wszech czasów - 38 goli Sancheza i Zarry. Wszystko wskazuje na to, że go pobije, bo czeka go jeszcze jednak kolejka. Bramkę dla Villarrealu zdobył Cani.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +3 GOL DLA REALU! 1:3! W ostatniej akcji meczu Cristiano Ronaldo ponownie trafia z rzutu wolnego i wyrównuje rekord wszech czasów! Bramkarz nawet nie drgnął!

90. min. +2 Koniec meczu. Barcelona zremisowała bezbramkowo.

90. min. +1 Prostopadła piłka, Xisco wbiega między trzech obrońców, którzy popełniają fatalny błąd i pozwalają mu dojść do piłki sam na sam z Valdesem, ale napastnik musiał zagarniać piłkę już niemal zza siebie i trafił w Valdesa!

89. min. Proszę się rozejść, tu naprawdę nie ma co oglądać.

86. min. W meczu Realu też jednak jest już dość spokojnie, wynik także nie ulega zmianie.

83. min. Dla tzw. widowiska bardzo źle się stało, że Barcelona ma już zapewniony tytuł mistrzowski.

80. min. Tymczasem Cristiano Ronaldo poluje na bramkę wyrównującą rekord, ale świetną interwencją popisuje się bramkarz.

78. min. Dani Alves uderza z rzutu wolnego, a biedny Aranzubia chyba aż lekko uderzył się w słupek podczas interwencji.

75. min. Jest tak ostro, że aż musi zostać wymieniona piłka. brzydki faul Jeffrena.

72. min. Na Camp Nou naprawdę kompletnie nic nie wskazuje, że mogłaby paść bramka. Jeszcze okaże się, że Real skończy sezon tuż, tuż za Barceloną.

69. min. Bojan wyruszył na rajd w pole karne gości. Zatrzymał się bodajże dopiero na piątej przeszkodzie.

67. min. Rezerwowi Barcelony niby chcieliby się pokazać, ale mecz jest naprawdę szalenie nieciekawy.

64. min. Szykuje się zmiana w Deportivo. Guardado za Lassada.

61. min. Uspokaja się też trochę mecz na El Madrigal, choć wciąż dzieje się tam znacznie więcej, niż na Camp Nou.

58. min. I jeszcze żółta kartka dla Marcheny.

57. min. Marchena i Cazorla rzucają się na liniowego, z pomocą przybiega im Cani i go popycha. Sędzia główny daje za to tylko żółtą kartkę.

56. min. Długa piłka do Benzemy, od którego minimalnie szybszy jest bramkarz. Piłka trafia jednak na środek boiska do Xabiego Alonsa, który natychmiast uderza na pustą bramkę, ale nad poprzeczką.

53. min. Kolejna świetna piłka do Caniego, za którym Marcelo trochę nie nadążył, zaspał i wychodził sam na sam z Casillasem, ale bramkarz świetnie skrócił kąt i Cani uderzył z ostrego kąta wysoko nad poprzeczką.

51. min. GOL DLA VILLARREALU! 1:2! Akcja na prawej stronie boiska, piłka w końcu zgrana do środka pola karnego, gdzie Cani miał przed sobą tylko Casillasa i bez problemu wpakował piłkę do siatki.

49. min. A w Barcelonie początek znowu niezwykle spokojny.

46. min. Rozpoczęły się drugie połowy spotkań.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy Barcelona - Deportivo.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy Villarreal - Real.

44. min. Pierwsze połowy zbliżają się do końca, Barcelona będzie do przerwy bezbramkowo remisować, Real prowadzi 2:0.

41. min. Cristiano Ronaldo próbuje kiwać czterech i odbija się od muru zawodników, którzy go otoczyli.

38. min. Bardzo ładnie teraz kiwają rywali gracze Villarreal, ale w polu karnym zostają zatrzymani.

36. min. A na El Madrigal nieudany rzut wolny Valera i nieudany kontratak Realu.

33. min. Teraz była szansa, Jeffrenowi mógł pomóc rykoszet, ale na Camp Nou wciąż bezbramkowo.

31. min. Goście starają się teraz tylko bronić przed atakami Barcelony, ale robią to bardzo skutecznie, a gdy trzeba, nie do końca zgodnie z przepisami.

28. min. A w Barcelonie znowu kilka spokojniejszych minut, choć widać, że zastępcy pierwszoplanowych postaci starają się narzucać taki sam styl, jak ich starsi koledzy.

25. min. Rossi w kolejnym ataku, ale za długo bawi się w polu karnym. Razem z nieobecnym dziś Nilmarem tworzy zresztą parę świetnych, zwinnych ale zdecydowanie za dużo bezsensownie kiwających graczy.

22. min. GOL DLA REALU! 0:2! Cristiano Ronaldo ładnie uderza z rzutu wolnego! 37 goli na koncie - jeszcze jeden do wyrównania rekordu Sancheza i Zarry.

20. min. Villarreal znowu atakuje, ale Rossi uderza bardzo wysoko w trybuny.

17. min. GOL DLA REALU! 0:1! Zabójczy kontratak, długa piłka do Marcelo, który od połowy boiska pędzi już niemal sam, wbiega w pole karne i pięknie podcina piłkę, przenosząc ją tym samym nad bramkarzem.

16. min. Villarreal nie wypuszcza się specjalnie na połowę Realu, ale właśnie świetnie rozegrali Ruben i Rossi, który przebiegł też obok Casillasa - źle ocenił odległość - ale musiał zagrywać wzdłuż pola karnego, a tam w ostatniej chwili znalazł się i wybił piłkę Pepe.

14. min. Na Camp Nou od paru minut trochę gry w środku pola. Właśnie faulowany został Affelay, który ma okazję się dziś pokazać od pierwszej minuty.

11. min. Pod nieobecność Messiego - Barcelona w niemal rezerwowym składzie - podobnych kiwek próbuje Fontas. W końcu wrzuca, ale żaden z kolegów nie przejmuje piłki w zamieszaniu.

8. min. A na El Madrigal Cristiano Ronaldo świetnie ucieka obrońcom, wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale sędzia mylnie odgwizduje spalonego.

6. min. Deportivo pokazuje Barcelonie, że wcale nie zamierza się bronić. Kolejny atak gości, uderzenie mocno nad poprzeczką.

2. min. Valdes wychodzi z bramki bardzo daleko, ale rywale nie korzystają z pustej bramki. Wręcz przeciwnie, ratuje zespół.

1. min. Zaczęła się równolegle rozgrywana, przedostatnia kolejka.

21:00 Cristiano Ronaldo ma szansę na pobicia rekordu wszech czasów - 38. goli strzelonych w jednym sezonie. Za chwilę początek obu spotkań.