Primera Division. Barcelona przegrywa po raz drugi w sezonie

Terminarz
Od?wie?
25
Zobacz bramki na Zczuba.tv

FC Barcelona nie sprostała słabeuszowi, który walczy o pozostanie w lidze Realem Sociedad. Piłkarzy z San Sabastian od strefy spadkowej przed meczem z liderem Primera Division dzieliło trzy punkty. Gdyby Barcelona wygrała miałaby 11 punktów przewagi nad Realem Madryt, który przegrał 2:3 z Saragossą i tylko punkt dzieliłby ich od mistrzostwa.

Wynik w meczu w San Sebastian otworzył 20-letni Thiago. W 29. minucie Brazylijczyk rozgrywający w barwach Barcelony zaledwie 13 mecz przechytrzył bramkarza Sociedadu przerzucając nad nim piłkę po podaniu Xaviego. W drugiej połowie Diego Ifran wyrównał tuż po wyjściu na murawę, a o zwycięstwie przesądził gol Prieto z rzutu karnego w 82. minucie.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

Koniec meczu

86. min. Mnożą się ataki Barcelony. Pikarze jeden po drugi próbują wepchnąć piłkę do bramki Bravo. Bezskutecznie...

81. min. Rzut karny dla Realu Sociedad Mascherano ukarany żółtą kartką. Xabi Prieto wykonał karnego fatalnie strzelając w środek bramki, ale Pinto w bramce zachował się jeszcze gorzej, bo odskoczył w stronę i nie zdążył zareagować. Piłka po rękach trafiła do siatki.

77. min. Gabi Milito strzela pięknego gola głową, ale, jak się okazało, ze spalonego... próbę przypłacił kontuzją i opuścił murawę. W jego miejsce pojawił się Busquets

71. min. 1:1 Wyrównanie dla Realu Sociedad Diego Ifran strzela gola tuż po wyjściu boisko. Obrona Barcelony zaspała i nie złapała pomocnika Sociedadu na spalonym. To była druga bramka w sezonie Ifrana.

65. min. Już druga błędna decyzja arbitra bocznego na niekorzyść gospodarzy. Dwa razy zasygnalizował niesłusznie spalonego.

61. min. Dani Alves jak w ostatnim meczu w Lidze Mistrzów znów zwija się z bólu. Tym razem musnęła go dłoń pomocnika gospodarzy po twarzy.

60. min. Tamudo sam na sam z rezerwowym bramkarzem Barcelony, Pinto broni jednak strzał snajpera Realu Sociedad

51. min. Leo Messi potężnie strzela płasko z rzutu wolnego, prosto w bramkarza.

50. min. Daniel Estrada może się cieszyć, że za faul na Jeffrenie nie obejrzał czerwonej kartki. Wenezuelczyk świetnie wychodził na wolną pozycję zanim nie został zatrzymany przez piłkarza Realu ukaranego żółtą kartką.

49. min. Strzał Dani Alvesa z 30 metrów broni Bravo.

Początek drugiej połowy

Barcelona niesiona akcjami Messiego i Xaviego dyktuje warunki na boisku. kluczowa okazała się być 29 minuta, gdy na listę strzelców wpisał się Thiago rozgrywający w barwach Barcelony zaledwie 13 mecz. 20-latek brazylijskiego pochodzenie przechytrzył bramkarza Sociedadu przerzucając nad nim piłkę.

Przerwa w spotkaniu

44. min. Gracze z San Sabastian protestują, bo ich piłkarz znalazł się na murawie po interwencji Milito. Gwizdek arbitra jednak milczy, bo faulu nie było.

36. min. Messi strzela na bramkę Bravo. Piłka po rykoszecie trafia na róg.

29. min. 0:1 Gol dla Barcelony Bramka padła po prostopadłym podaniu Xaviego (trudne do określenia do kogo). Messi chciał wziąć tę piłkę na siebie, ale za nim biegł już Thiago, który przejął piłkę i przerzucił ją nad wychodzącym bramkarzem.

17. min. Świetna akcja Barcelony. Messi do Affelaya, który zgrywa do Keity, ten jednak się myli. Oba podania na granicy spalonego.

12. min. Martin Montoya, który dał odpocząć w Dani Alvesowi po wyczerpujących pojedynkach z Realem, opuszcza murawę w asyście lekarza po poważnym faulu. W jego miejsce pojawia się Brazylijczyk, który miał odpoczywać.

7. min. Trzecia obiecująca akcja Messiego w ciągu kolejnych trzech minut. Barcelona pokazuje, że nie zamierza zwalniać tempa nawet w końcówce sezonu, gdy tytuł ma prawie w kieszeni. Zwłaszcza biorąc pod uwagę sobotnią porażkę Realu Madryt 2:3 z Realem Saragossą.

4. min. Już cztery minuty za nami, a Barcelona nie oddała piłki rywalowi. Pique podaje w pole karne, zła interwencja obrońców i szansa Messiego, Argentyńczyk strzela jednak obok bramki.

Początek meczu

Podopieczni Pepa Guardioli pewnie prowadzą w tabeli ligi hiszpańskiej, ale trener nie może pozwolić sobie na wiele przetasowań w wyjściowym składzie - z powodu kontuzji nie zagrają Adriano, Maxwell, Eric Abidal, Bojan Krkic oraz Andreas Iniesta. Jeśli Barcelona wygra z walczącymi o utrzymanie piłkarzami z San Sebastian, od mistrzostwa będzie ją dzielił tylko punkt cztery kolejki przed końcem. Katalończycy mają obecnie 8 punktów przewagi na "Królewskimi".

Sociedad gra bez większych kontuzji. W ubiegłym meczu w derbach Real przegrał z Atleticiem Bilbao bez Joseba Llorente, który tym razem może wzmocnić swój zespół. After coming on to great effect in midweek, it is likely that Ibrahim Afellay will be given a significant chance to impress once more.