Pucharu Króla dla Realu. FC Barcelona - Real Madryt 0:1 (relacja kibica Realu)

Komentarze
Od?wie?
93
Zobacz decydującą bramkę Ronaldo na ZCzuba.tv!

Tak kończy się ten mecz. Real Jose Mourinho cieszy się z pierwszego trofeum. Madrytczycy postawili trudne warunki, wiedzieli, jak zneutralizować Barcelonę i im się to udało. Cristiano Ronaldo, który nie błyszczał w tym meczu, został ostatecznie bohaterem "Królewskich"! Barcelona musi przełknąć gorycz porażki. I zacząć naprawdę, naprawdę się bać przed półfinałem Ligi Mistrzów.

PUCHAR KRÓLA DLA REALU!!!

120. min. +2 Koniec meczu!

120. min. +1 Druga żółta kartka dla Di Marii za faul pod polem karnym! Di Maria usunięty z boiska! Pinto biegnie w pole karne Realu!

120. min. Zmiana. Carvalho ucierpiał w starciu sprzed paru minut temu i musi zejść z boiska. Zastąpi go Garay.

118. min. Adebayor uciekł dwóm obrońcom, ale Pinto wybił jego strzał. Piłka spadła do Cristiano Ronaldo, który poholował trochę piłkę, żeby mieć przed oczami pustą bramkę, ale jeden z obrońców spokojnie zablokował jego strzał.

118. min. Żółta kartka dla Adriano za powstrzymanie uciekającego mu Cristiano Ronaldo, ale zawodnik Barcelony chyba jednak trafił w piłkę. Wślizg był jednak wykonany niebezpiecznie od tyłu.

118. min. Mirosław Trzeciak oświadczył, że Barcelona ma lepszych piłkarzy.

117. min. Messi świetnie zagrał między obrońcami do Pedro, ale ten nie zdążył się zorientować i w porę uderzyć na bramkę.

115. min. Znowu trochę fauli. Barcelona próbuje atakować, ale Casillas i obrona sobie radzą.

113. min. Di Maria w imponujący sposób kiwa rywali... w swoim polu karnym. Na szczęście wcześniej odebrał piłkę. Wszystko to jest jednak na skraju jej straty.

112. min. Adebayor ładnie przytrzymuje piłkę, ale próba ogrania trzech obrońców pokazuje, że to jednak dla niego chyba trochę za wiele.

110. min. Pepe bardzo agresywnie walczy o piłkę pod bramką Barcelony. Jest o włos od odzyskania jej tuż przed nosem Pinto.

108. min. Guardiola chyba nie wytrzymuje nerwowo. Już kolejna zmiana. Keita za Busquetsa.

106. min. Początek drugiej części dogrywki. Affelay za Villę.

105. min. +1 Koniec pierwszej części dogrywki.

104. min. Khedira doznał jakiegoś urazu, wchodzi Granero. Zmiany Mourinho są ofensywne!

103. min. GOOOOOOL!!! 0:1!!! Cristiano Ronaldo!!! Fantastyczne dwójkowe rozegranie na lewym skrzydle, Dani Alves odpuścił, może już nie miał siły, ledwo powłóczył nogami za Di Marią, który wrzucił piłkę na dalszy słupek, a tam wyżej wyskoczył Cristiano Ronaldo i uderzył głową w przeciwny róg bramki! Pinto nie sięgnął!

100. min. I znowu mamy przepychanki, kłótnie, czas leci.

98. min. Ach! Cristiano Ronaldo w końcu wyprzedził rywali, ale dostał też świetną piłkę między dwóch graczy Barcelony. Uderzył na dalszy słupek, minimalnie się pomylił!

96. min. Ale walka o piłkę pod polem karnym Realu! W końcu Messi zostaje faulowany. Przy okazji nie omieszkał zasugerować, że mógł dostać w twarz.

95. min. Khedira bardzo agresywnie atakuje Iniestę, w końcu zaczynają się przepychać. Rzut wolny dla Barcelony, ale znajdujemy się prawie na połowie boiska.

94. min. Iniesta zdecydowanie za łatwo wyprzedził Pepego. Na szczęście po chwili zagrał do wracającego ze spalonego Villi. Dariusz Szpakowski nie może się z tym pogodzić. Podobnie jak z tym, że sędzia słusznie nie uznał gola ze spalonego.

92. min. Arbeloa wchodzi wślizgiem Pedrowi i dostaje takiego poślizgu, że przy okazji brzydko go kopie. Próbuje szybko go podnieść, przeprosić, ale rywal nie jest tym zainteresowany.

91. min. Początek pierwszej części dogrywki.

KONIEC Ale tylko 90 minut. W drugiej połowie lepiej prezentowała się Barcelona, choć pod koniec to Real miał swoje okazje. Genialnie spisał się Casillas. No i czeka nas dogrywka.

90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. A teraz fantastyczny rajd Cristiano Ronaldo, zagranie do Adebayora, ten szybko do Di Marii i kapitalny strzał Argentyńczyka! Piłka zmierza w okienko, Pique delikatnie ją jeszcze podbija, a Pinto fenomenalnie broni!

89. min. Sergio Ramos stanowczo i agresywnie wybija piłkę w polu karnym. Odważnie, ale miał pewność, że będzie czysto.

88. min. Adebayor dostaje piłkę, znakomicie skręca obrońcę, czeka, w końcu zagrywa do wychodzącego Cristiano Ronaldo, a ten w niewytłumaczalny sposób zwleka ze strzałem i zamiast bramki jest zablokowany strzał. Jest jednak sprawiedliwie, bo powtórka pokazuje, że był spalony.

86. min. Pinto znowu wychodzi z bramki i wyprzedza Adebayora. Potem bramkarz i obrońcy Barcelony bawią się jednak pod polem karnym z rywalami, prowokując tym samym zagrożenie. Di Maria próbował odzyskać piłkę nakładką, może też ręką, i dostaje żółtą kartkę.

85. min. Cristiano Ronaldo znowu niepotrzebnie próbuje przebiec pół boiska, rusza kontratak, Messi po raz kolejny świetnie drybluje, ale Marcelo jeszcze sprawniej wybija na róg.

84. min. Tym razem w środku pola symuluje Xavi. Barcelończycy nie widzą powodu, by spróbować wygrać fair, skoro można wyeliminować Pepego.

82. min. Cristiano Ronaldo zdecydowanie zbyt długo holuje piłkę. Mógł podawać do Di Marii, mógł do Adebayora. Mógł być faulowany - sędzia znowu nie reaguje - ale i tak popełnił błąd.

81. min. Messi znowu miesza w polu karnym, zagrywa do Iniesty, ten z kilku metrów uderza, a Casillas... Casillas! Jest genialny! Odbija się jak sprężyna, broni końcówkami palców!

79. min. A Barcelona po raz kolejny posyła strzał z 25 m w ostatni rząd trybun.

78. min. I kolejna kosa, która przeszła bez echa. Faulowany atakujący Cristiano Ronaldo, sędzia niewzruszony. To się zaczyna robić irytujące.

77. min. Dani Alves uderza z rzutu wolnego. Czwartoligowe polskie kluby rozważają sprowadzenie go na testy.

76. min. Pedro próbuje lobować Casillasa, ale ten ponownie fantastycznie przenosi piłkę obok bramki! Brawo Casillas!

75. min. Messi strzela po ziemi po krótkiej akcji w polu karnym, ale znakomicie broni Casillas! To jest właśnie cały Iker!

74. min. Żółta kartka dla Adebayora za faul na Mascherano. Mascherano trzyma się za twarz i szkoda, że nie płacze. Okropny symulant. Adebayor nawet go nie dotknął.

73. min. Katalończycy zaczynają szukać swoich magicznych zagrań w polu karnym. Na szczęście, na razie nie udaje im się zgrać.

71. min. A teraz świetna interwencja Casillasa. Po raz kolejny był jednak spalony.

70. min. Zmiana w Realu. Adebayor za kompletnie zmęczonego i bezużytecznego Oezila.

69. min. Ależ było strachu! Messi uciekł po prostu wszystkim, podał do Pedra, a ten trafił obok Casillasa. Na szczęście sędzia - jak pokazały powtórki, słusznie - po trwającym chwilę zawahaniu odgwizdał spalonego.

68. min. Dani Alves zatrzymuje nieźle zapowiadającą się kontrę Realu, faulując Di Marię. Sędzia jakoś nie uznaje za stosowne dać mu kartki.

67. min. Pedro fauluje Arbeloę i próbuje wszystkim wmówić, że wcale nie faulował.

65. min. Gracze Barcelony szukają luki, miejsca, gdzie można zagrać piłkę w pole karne, żeby ktoś mógł wybiec na czystą pozycję. Nie znajdują, więc Messi uderza z dystansu. Nad bramką.

63. min. I znowu się koszą, i znowu się kłócą. Żółta kartka dla Messiego za przeszkadzanie przy wykonywaniu wolnego. Argentyńczyk po chwili zastanowienia postanowił wrócić do sędziego, żeby zaprotestować, ale sędzia nie przyjmuje reklamacji.

61. min. Ktoś próbuje oślepiać Messiego zielonym laserem. Dani Alves też stoi przy piłce, udając, że to on będzie strzelał. Messi prosto w mur.

60. min. Messi ucieka Xabiemu Alonso, więc ten paskudnie kosi go od tyłu. Żółta kartka w pełni się należy.

59. min. Carvalho wspaniale na leżąco wybija piłkę wbiegającemu w pole karne Villi. Gdyby mu się nie udało, byłoby gorąco.

57. min. Villa biegnie w pole karne, biegnie, biegnie, w końcu tak się zapędził, że uznał, że bardziej zaskoczy obrońców, jeśli uderzy, zamiast zagrać wzdłuż linii bramkowej. I rzeczywiście. Na szczęście piłka spoczęła na bocznej siatce.

55. min. Messi prawie oszukał dwóch obrońców w polu karnym, ale trzeci pewnie i stanowczo wybił mu piłkę.

54. min. Barca rzuciła się do ataku. Będą mieć rzut rożny. O, ale postanowili go zamienić na 50 wzajemnych podań.

51. min. Niezły rajd Pedra między dwoma obrońcami i mocne uderzenie. Obok bramki, ale Barcelona zaczyna niestety odzyskiwać przytomność.

50. min. Dani Alves uznaje za normalne powalić na ziemię piłkarza Realu. Niestety, wciąż dużo walki w tym złym i dosłownym sensie tego słowa.

48. min. No, trzeba przyznać, kapitalne zagranie Villi do Iniesty w pole karne, techniczne kopnięcie między obrońcami, Iniesta wpada w to pole karne między trzema obrońcami i przewraca się. Może jakieś lekkie dotknięcie było, ale na pewno Iniesta mógł utrzymać się na nogach.

46. min. Początek drugiej połowy. Bez zmian w składach.

PRZERWA Niestety, mecz o Puchar Króla wyzwolił w piłkarzach wiele niesportowych emocji i takiej samej walki. Mamy trochę za dużo przewinień i brzydkich przepychanek. Nie ulega jednak wątpliwości, że Real prezentuje się lepiej. Ale była szansa na bramkę w 44 min.!

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

44. min. Ależ szansa! W polu karnym Barcelony był tylko Pepe i jeden obrońca, świetna wrzutka wprost na głowę gracza Realu, a ten znakomicie uderza! Piłka leci prawie w okienko, odbija się jednak od słupka, tuż przy spojeniu i wypada z drugiej strony! Pinto nie wie, co się dzieje.

44. min. Pinto znowu wychodzi z bramki i wybija na aut.

41. min. Potężny wolej Alvesa musiał zaboleć jednego z piłkarzy Realu, który niechcący przyjął go na siebie w polu karnym.

40. min. Messi myślał, że zaczaruje Marcelo, ale obrońca Realu bardzo spokojnie sobie z nim radzi i pewnie wybija na aut.

38. min. I znowu faule, faule, faule.

36. min. Dobra piłka do Cristiano Ronaldo na skrzydło, Portugalczyk przyspiesza, jest sam, ale zamiast w środek, trochę za bardzo zbiega do boku i Pinto nie ma większych problemów z interwencją. Pepe zatrzymuje kontratak faulem, a piłkarze Barcelony marzą, że sędzia da mu czerwoną kartkę. Pamiętając żółtą, można było się tego obawiać. Tym razem sędzia zachowuje się jednak porządnie.

34. min. Pedro pomyślał, że jak wyskoczy do piłki z Carvalho i obejmie go nogami wpół, po czym powali na ziemię, to sędzia nie da mu żółtej kartki. A jednak dał.

33. min. Marcelo zagrał bardzo długą piłkę do Di Marii, z bramki wybiegł Pinto, wybił piłkę wślizgiem, a potem sędzia boczny zdecydował się jednak zasygnalizować spalonego. Chyba się pomylił.

30. min. Świetna piłka nad obrońcami do Cristiano Ronaldo, ale uderzenie Portugalczyka, na którego natychmiast rzucili się obrońcy, zdecydowanie za słabe.

28. min. Paskudna sprawa. Villa chciał sprytnie sfaulować Arbeloę i wyjść na sam na sam z Casillasem, wściekły Arbeloa nadepnął specjalnie na nogę Villi i natychmiast go podniósł. I kolejna wielka przepychanka.

27. min. I kolejny faul na piłkarzu Barcelony. Gracze Realu chyba trochę wkurzeni po żółtej Pepe.

26. min. Żółta kartka dla Pepe. Sędzia przesadził, były już w tym meczu zdecydowanie ostrzejsze przewinienia.

26. min. Di Maria minął Alvesa, korzystając z szybkości, ale za daleko wypuścił sobie piłkę przy następnym obrońcy. Mógł podawać do Marcelo.

25. min. Marcelo chciał szybko podać prostopadle w pole karne. Trochę za szybko. Nie zdążył dobrze przygotować zagrania. Potem chciał odzyskać piłkę i za wysoko podniósł nogę.

24. min. Guardiola pokrzykuje zdenerwowany na swoich piłkarzy, ale kto by był zadowolony po zobaczeniu podania skierowanego gdzieś w linię boczną.

21. min. Po rzucie rożnym piłka trafia przed pole karne do Oezila, który ma świetną sytuację do uderzenia z woleja. Tak też czyni, niestety, o samym strzale wiele dobrego powiedzieć się nie da. Mocno obok słupka.

20. min. Marcelo przejmuje piłkę w środku pola, przyspiesza, odgrywa na lewą stronę do Di Marii, ale jego wrzutka zostaje zablokowana. Rzut rożny.

19. min. Brzydki faul na Messim. Zatrzymanie rozpędzonego Argentyńczyka było potrzebne, ale nie trzeba było tak deptać jego nogi. Na szczęście nic mu się nie stało, a wolny został całkowicie zepsuty.

16. min. Barcelonie w końcu udaje się wdrożyć swoją metodę gry. Dziesiątki niepotrzebnych i niezrozumiałych podań "ty do mnie - ja do ciebie". Kończy się to tak, jak na to zasługuje - przypadkowym spalonym.

14. min. I znowu pokaz ostrej gry z obu stron. Barcelona pewnie trochę się obawia tego, co się dzieje i próbuje w ten sposób ratować sytuację. A madrytczycy się odwdzięczają.

12. min. Barcelona po raz pierwszy może odmawiać paciorek. Świetne podanie na czyste pole, niestety, zamiast strzału jest ładne podanie na drugą stronę pola karnego do Cristiano Ronaldo, który trochę za bardzo zszedł do rogu, uderzył, piłka z powrotem trafiła do niego, próbował jeszcze odgrywać, ale zagrał do rywala. Po chwili jednak wrzutka i próba uderzenia głową. Obok bramki.

9. min. Sergio Ramos trochę wskakuje na plecy Villi, obaj gracze zaczynają się tarzać przy linii bocznej, a sędzia podejmuje odważną decyzję, dając rzut wolny Realowi. Tylko żeby później nie było głupich oskarżeń, że sędzia pomagał "Królewskim".

9. min. Khedira z prawego skrzydła wbija piłkę w pole karne, ale obrońcy Barcelony ratują się wybiciem na rzut rożny.

7. min. Xavi uderza z dystansu. Pomijając fakt, że pudłuje paskudnie, to takim strzałem mógłby sprawić kłopoty co najwyżej Pinto, bo na pewno nie Casillasowi.

5. min. Tym razem pada kontratakujący Messi. Byłoby dobrze, gdyby piłkarze - zgodnie z nazwą ich profesji - postawili na grę w piłkę.

4. min. Sergio Ramos w uderzeniu ciosem karate w polu karnym. Piłka odbija się od ręki gracza Barcelony, ale - rzeczywiście - była to ręka dość mocno trzymana przy ciele.

3. min. I już pierwsza kłótnia, pierwsza ostra przepychanka. Początek meczu przypomina początek ligowego spotkania z Santiago Bernabeu.

2. min. Cristiano Ronaldo w pierwszym rajdzie lewą stroną boiska. Sędzia uznał, że był faulowany. Niestety, wrzutka Xabiego Alonso była fatalna.

1. min. Początek meczu.

Już w sobotę Real pokazał Barcelonie, że mecz ligowy z rundy jesiennej był wyjątkowo paskudnym wypadkiem przy pracy. Kto wie, jak potoczyłyby się losy spotkania sprzed czterech dni, gdyby potrwało ono trochę dłużej. A dziś mamy spotkanie prestiżowe. Trofeum, którego Real wypatruje z niesamowitym wytęsknieniem. Tego nie da się zremisować. Oto druga odsłona wielkiego, wiosennego, czteroczęściowego "El Clasico". Nawet ośmiornice są dziś za Realem.