Komentarze
Terminarz
Od?wie?
42
Barcelona rozpoczęła mecz z Villarrealem bez kilku podstawowych graczy, na czym ucierpiała szczególnie druga linia. Nie było Messiego, Xaviego, Pedro... i ich brak, nawet w tak naszpikowanej gwiazdami drużynie, był widoczny.

Barcelona miała świadomość, że zwycięstwo znacznie przybliży ją do tytułu mistrza Hiszpanii, bo Real Madryt przegrał chwile wcześniej 0:1 ze Sportingiem Gijon. Podopieczni Guardioli nie rzucili się jednak na trzecią drużynę ligi hiszpańskiej. Grali spokojnie, jakby byli pewnie, że gol w końcu musi paść.

Inna sprawa, że gospodarze walczyli bardzo mądrze, w pierwszej połowie, przynajmniej na początku, "zabrali Barcelonie piłkę", byli uważni w obronie, w ciągu 45 minut nie pozwolili rywalom na skonstruowanie praktycznie żadnej stuprocentowej sytuacji.

W drugiej połowie Guardiola wprowadził do gry Messiego i gra gości od razu uległa poprawie. Argentyńczyk ciągnął drużynę, próbował indywidualnych akcji, brał się za rozgrywanie. Barcelona nabrała rytmu, przejęła kontrolę i była coraz bliższa zdobycia gola. W końcu dopięła swego - w 66. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego głową zgrał Busquets, Pique zgasił piłkę klatką piersiową i z bliska pokonał Diego Lopeza.

Ostatni kwadrans kontrolowała Barcelona, choć w 79. minucie serca kibiców z Katalonii zabiły mocniej, rzut wolny z bliskiej odległości fatalnie zmarnował jednak Borja.

Dzięki temu zwycięstwu Barcelona ma już osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Kuriozalna sytuacja - żółte kartki dla Valdesa i dla Busquetsa. Obie za grę na czas.

90. min. +1 Sędzia przedłużył mecz o trzy minuty.

89. min. Dani Alves stracił piłkę w polu karnym rywali... dał sobie ją zabrać jak dziecko.

88. min. Posiadanie piłki - 68% dla Barcelony.

86. min. Valdes intuicyjnie wybronił strzał Cazorli z kilku metrów! Mogło być 1:1.

84. min. Trzech piłkarzy Barcelony w polu karnym. jeden obrońca i... spalony.

82. min. Messi w samo okienko, ale wyciągnięty jak struna Diego Lopez wybił piłkę na rzut rożny!

81. min. I teraz rzut wolny dla Barcelony. Będzie precyzyjniej?

79. min. Borja fatalnie przestrzelił.

77. min. Będzie rzut wolny dla Villarrealu z bardzo bliskiej odległości.

72. min. Villarreal nie rzucił się do odrabiania strat. Głównie dlatego, że Barcelona na to nie pozwala.

69. min. Powinno być 2:0, ale Dani Alves z ostrego kąta zamiast podawać, próbował chyba lobować bramkarza.

66. min. GOL dla Barcelony! Pique! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Busquetsa, ten zgrywa wprost do Pique, który zgasił piłkę klatką piersiową i z bliska pokonał Diego Lopeza.

61. min. Szarżuje Messi, ale jego rajd zatrzymał się na trzecim obrońcy. Barcelona ma przewagę, ale jest na razie bezradna.

60. min. Godzina gry za nami. Wciąż bez bramek, wciąż bez stuprocentowych sytuacji.

55. min. Żółta kartka dla Alvesa.

52. min. Alves z dystansu wysoko ponad bramką. A na boisku pojawił się Messi.

51. min. Do wejścia na boisko przygotowuje się Messi. Barcelonie zależy na trzech punktach.

49. min. Villa nie ma dziś swojego dnia. W dogodnej sytuacji znów przestrzelił.

46. min. Początek drugiej połowy - obie drużyny bez zmian.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

42. min. Villa sam na sam i dosłownie w ostatniej chwili Catala ofiarnym wślizgiem wybija napastnikowi piłkę spod nóg.

38. min. Szarżował tam z lewej strony Dani Alves, ale ostatecznie stracił piłkę. Średnie widowisko prezentują nam jak na razie pierwsza i trzecia drużyna ligi hiszpańskiej.

35. min. Kolejne ostre stracie. Tym razem na murawie leży zawodnik Villarreal.

31. min. Afellay mocno i płasko w pole karne, ale nie było nikogo z Barcelony, kto mógłby przeciąć lot piłki.

30. min. Wyjątkowo niecelna próba Rossiego.

27. min. Teraz zwija się z bólu Dani Alves. Mecz jest jak na razie dość brutalny, za to jego poziom co najwyżej średni.

23. min. Barcelona dopiero zaczyna łapać właściwy rytm. Do tej pory to Villarreal panował nad piłką, ale w ostatnich minutach podopieczni Guardioli przejęli inicjatywę.

20. min. Długie podanie do Afellaya na lewe skrzydło, płaskie dośrodkowanie w pole karne i piłka w rękach Diego Lopeza.

17. min. Już ponad kwadrans gry za nami, a Barcelona wciąż bez groźnej akcji...

14. min. Mascherano zwija się z bólu po faulu Bruno. Żółta kartka dla piłkarza Villarreal.

12. min. Znów szansa Rossiego! I znów górą Valdes. Villarreal groźny od pierwszej minuty.

9. min. Dobry, szybki mecz od samego początku. Villarreal gra bez bojaźni, agresywnie, Barcelona nie ma zbyt wiele miejsca.

6. min. Groźna akcja gospodarzy! Doskonałe podanie Cazorli do Rossiego, ten zwlekał jednak zbyt długo i Valdes zdążył z interwencją.

3. min. Barcelona od początku gra tak, jakby na boisko wybiegła pierwsza jedenastka - szybkie, krótkie podania, rozciąganie na skrzydła.

2. min. Barcelona w bardzo eksperymentalnym składzie. Nie grają między innymi Messi, Xavi, Pedro...

1. min. Grają!

Przed meczem:

Dzisiejsze spotkanie to dla Barcelony świetna szansa, by odskoczyć Realowi na osiem punktów. Królewscy przegrali bowiem 0:1 ze Sportingiem, tym samym przerywając niesamowitą passę Jose Mourinho.