Od?wie?
44
Zobacz bramkę z meczu Real - Sporting!

Po meczu:

Real Madryt niespodziewanie przegrał na własnym stadionie ze Sportingiem Gijon. Bohaterami gości byli strzelec bramki De las Cueva i bramkarz Juan Pablo. Była to pierwsze porażka Jose Mourinho na własnym stadionie w meczu ligowym od 151 meczów. Portugalczyk swoją serię rozpoczął jeszcze w FC Porto. Ostatni raz przegrał 23 lutego 2002 roku z Beira-Mar 2:3.

Real do spotkania przystąpił bardzo osłabiony. Zabrakło m.in. Cristiano Ronaldo, Kaki, Marcelo, Karima Benzemy i Xabiego Alonso. Widoczny był szczególnie brak Portugalczyka. Angel Di Maria nie potrafił wziąć ciężaru gry na własne barki.

Pierwsza połowa nie obfitowała w podbramkowe sytuacje. Obie drużyny nie potrafiły stworzyć groźnych akcji. Ciekawiej było dopiero w drugiej połowie po golu dla Sportingu.

W 79 minucie De las Cuevas świetnie wykorzystał podanie od jednego ze swoich kolegów i nie dał szans Ikerowi Casillasowi. Wcześniej jedyną groźną sytuację miał Gonzalo Higuain, który mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył właśnie w niego.

Po stracie bramki Królewscy rzucili się do odrabiania strat. Kilkakrotnie zakotłowało się pod bramką Sportingu. Sytuacji nie wykorzystali m.in. Adebayor, Higuain i Khedira. Strzał Niemca z ostatniej minuty doliczonego czasu gry został wybity z linii bramkowej.

Jeśli FC Barcelona wygra w sobotni wieczór z Villarrealem to strata Realu do lidera będzie wynosiła już osiem punktów.

Tak relacjonowaliśmy spotkanie:

90. min. +5 Koniec meczu! Niespodzianka w Madrycie!

90. min. +4 Znowu okazja dla Realu! Uderzenie Khediry z linii bramkowej wybija obrońca!

90. min. +1 Canales świetnie do Adebayora! Sam na sam i prosto w bramkarza! Jose Mourinho zrezygnowany.

90. min. Cztery minuty doliczone.

89. min. Strzał z dystansu Oezila. Niecelnie.

85. min. Zamieszanie w polu karnym Sportingu! Piłkarze Realu kilkukrotnie próbowali uderzać, ale za każdym razem ich strzały były blokowane.

83. min. Real bliski wyrównania! Uderzenie Adebayora, piłkę wybija do boku Juan Pablo, a tam Khedira nie potrafił trafić do pustej bramki! Juan Pablo zdążył wrócić.

79. min. Gol dla Sportingu! Dynamiczna akcja lewym skrzydłem, podanie przed pole karne, a tam czekał już De las Cuevas, który uderzył po ziemi. Piłka odbiła się jeszcze od prawego słupka bramki Casillasa i wpadła do siatki. Niespodzianka w Madrycie!

76. min. Zmiana w Sportingu. Sangoy za Barrala.

74. min. Żółta kartka dla Diarry za brutalny faul.

72. min. Di Maria już na ławce rezerwowych. Za niego na boisku pojawił się Canales.

70. min. Real przeważa coraz bardziej.

65. min. Rzut wolny dla Realu. Dośrodkowanie, do piłki dochodzi Adebayor. Uderza wysoko nad bramką.

60. min. Groźna sytuacja Realu! Kontrę Królewskich rozprowadził Di Maria, tuż przed polem karnym podał na prawo do Higuaina. Argentyńczyk mając przed sobą tylko bramkarza uderzył z całej siły w środek bramki. Juan Pablo wybija!

59. min. Eguren zmienia Castro.

56. min. Higuain na boisku. Argentyńczyk zmienia Granero.

51. min. Di Maria wpada w pole karne, mija dwóch rywali, ale strzela zbyt lekko. Juan Pablo nie ma problemów ze złapaniem piłki.

49. min. Próba strzału przewrotką Adebayora. Piłkarz z Togo nieczysto trafia w piłkę.

48. min. Płaskie dośrodkowanie Ramosa zablokowane przez obrońcę.

46. min. Początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy pierwszą połowę:

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Novo drybluje w polu karnym Realu, ale wychodzi z piłką poza boisko.

43. min. Żółty kartonik ujrzał również Ramos.

40. min. Dośrodkowanie Di Marii do Adebayora. Słaby strzał głową, bramkarz bez problemów chwyta piłkę.

39. min. Żółta kartka dla Angela.

36. min. Rzut rożny Sportingu. Płaskie dośrodkowanie piłki przed pole karne, do sytuacji strzeleckiej dochodzi Castro. Uderza nad bramką.

32. min. Di Maria pada w polu karnym. Nie ma gwizdka. Słuszna decyzja sędziego.

28. min. W natarciu Sporting. Castro próbuje uderzyć z dystansu, ale piłka wędruje kilka metrów od bramki.

26. min. Real bez swojego motoru napędowego Cristiano Ronaldo nie ma pomysłu na grę. Aktywny na początku Di Maria przygasł.

22. min. Królewscy mało aktywni. Diarra przy piłce, nikt z kolegów mu się nie pokazuje. Musiał wycofać do obrońców.

19. min. W środku pola faulowany Oezil. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i do piłki nie dochodzi Granero.

14. min. Inicjatywę przejął... Sporting. Jednak większość ataków gości kończy się na obrońcach Realu.

9. min. Dynamiczna akcja Di Marii. Argentyńczyk popędził lewym skrzydłem, jednak jego kąśliwe uderzenie minęło o kilkadziesiąt centymetrów bramkę Sportingu.

7. min. Ronaldo (Brazylijczyk) spotkanie ogląda w loży honorowej w towarzystwie prezydenta Realu, Florentino Pereza.

4. min. I jest pierwsza, wymuszona zmiana. Za Canellę wchodzi Angel.

3. min. Canella ucierpiał w zamieszaniu w polu karnym. Chyba będzie musiał opuścić boisko.

2. min. Nieuznany gol Realu! Dośrodkowanie Granero z rzutu wolnego, Albiol podaje z woleja do Carvalho, a Portugalczyk trafia do pustej siatki. Albiol wygarnął piłkę już zza linii końcowej boiska.

1. min. Pierwszy gwizdek sędziego.

Spotkanie chwilę się opóźni. Przed meczem pożegnanie byłego gwiazdora Królewskich - Brazylijczyka Ronaldo.

Przed meczem:

Real Madryt na własnym stadionie podejmuje Sporting Gijon. Jose Mourinho nie może skorzystać z Cristiano Ronaldo, Karima Benzemy, Kaki, Fernando Gago i Marcelo. Za kartki musi pauzować Xabi Alonso.

Królewscy w tym sezonie wygrali na własnym stadionie wszystkie spotkania, strzelając 46 bramek. W ostatnich dziewięciu meczach pomiędzy obiema drużynami, osiem zakończyło się zwycięstwami Realu.