Terminarz
Od?wie?
49
Zobacz bramki Realu na Zczuba.tv

Kibice obejrzeli dziś dwie całkowicie odmienne połowy. Pierwszą - jednostronną, z olbrzymią przewagą Realu, okraszoną dwoma kapitalnymi bramkami. Drugą - bardziej wyrównaną, z dużą dawką emocji, poddającą przez chwilę w wątpliwość łatwą zdobycz punktową Realu.

Obie jednak oglądało się przyjemnie. W pierwszej odsłonie Real pokazał wszystkie swoje atuty, nie przeszkadzał mu nawet brak Cristiano Ronaldo, lokomotywy napędowej ofensywy Królewskich. Pod jego nieobecność za rozgrywanie piłki wziął się Mesut Oezil i zachwycił dwoma asystami najwyższej klasy. W 23. minucie idealnie obsłużył Adebayora, wcześniej przejmując piłkę po fantastycznej akcji zespołowej, zaś cztery minuty później perfekcyjnie podał Benzemie - piłka minęła trzech obrońców Racingu i wylądowała pod nogami francuskiego napastnika.

Real niczym walec rozjeżdżał rywali, spokojnie mógł strzelić jeszcze dwie bramki. Racing stać było tylko na wybijanie piłki poza własne pole karne.

Sytuacja uległa zmianie w drugiej połowie. Real spuścił z tonu, chciał wygrać mecz najmniejszym nakładem sił i dostał ostrzeżenie - rzutu karnego w 53. minucie nie wykorzystał jednak Pinillos. 17 minut później Kennedy dał gospodarzom bramkę kontaktową, była to kara dla Realu za brak wyciągnięcia wniosków i minimalistyczną taktykę.

Wystarczyło jednak, ze podrażniony Real na chwilę przyśpieszył, by pięć minut później Benzema wykończył akcję Di Marii. Było po meczu. W końcówce szansę na czwartego gola zmarnował Adebayor - podobnie jak Pinillos fatalnie wykonał rzut karny.

Aktualnie strata drugiego w tabeli Realu do prowadzącej Barcelony wynosi siedem punktów.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu. Real wygrał 3:1.

90. min. +2 Kamery wyłapały, że kibice Racingu nie mogą pogodzić się z porażką - na twarzy Casillasa w pewnym momencie pojawiła się zielona kropka, efekt działania tzw. lasera.

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty.

86. min. Oezil chciał ośmieszyć bramkarza rywali, dwukrotnie go zmylił, powalił na ziemię, ale zamiast strzelać, wdał się z nim w jeszcze jeden drybling - nieskuteczny.

85. min. Adebayor wziął przykład z Pinillosa i strzelił równie nieudolnie.

84. min. Rzut karny dla Realu! Zatańczył Di Maria z obrońcami Racingu, niechybnie strzeliłby gola, ale został brutalnie powalony.

80. min. Racing, który tuż po zdobyciu bramki pałał chęcią jak najszybszego wyrównania, teraz spuścił z tonu, jakby pogodził się z porażką.

75. min. GOL dla Realu! Wystarczył lekki impuls w postaci straconego gola, by Real pokazał na co go stać. Indywidualna akcja Di Marii, który przebiegł, przy niewybaczalnej opieszałości obrońców, kilkadziesiąt metrów i podał na lewą stronę pola karnego do Benzemy. Francuz podkręconym strzałem prawą nogą w długi róg nie dał szans bramkarzowi rywali.

73. min. Minimalistyczna strategia Realu zemściła się.

70. min. GOL dla Racingu! Znakomita kombinacyjna akcja gospodarzy! Rozegranie w środku polu pary Rosenberg - Lacen, ten ostatni idealnie zagrywa między dwóch obrońców Realu do Kennedy'ego, który w sytuacji sam na sam pokonał Casillasa strzałem lewą nogą w krótki róg!

68. min. Na razie Real nie kwapi się do podkręcenia tempa. Trudno mu się dziwić. To co najlepsze pokazał już w pierwszej połowie, teraz wystarczy spokojnie bronić wyniku.

64. min. Adebayor wraca na boisko.

63. min. Adebayor w zupełnie niegroźnej sytuacji złapał jakąś kontuzję, jest opatrywany przy linii bocznej. Chwila przerwy w grze.

62. min. Trwa próba sił w środku pola, Real powoli opanowuje sytuację.

58. min. Fragment mniej finezyjnej gry. Dużo walki w środku pola, fauli, przepychanek.

54. min. Po chwili groźna sytuacja dla Realu, faul przed polem karnym i fatalny strzał Ramosa.

53. min. Pinillos fatalnie! Lekko, prawie w środek bramki! Taki strzał mógłby oszukać Casillasa, gdyby ten wcześniej wybrał róg, ale bramkarz reprezentacji Hiszpanii świetnie wyczekał rywala.

52. min. Rzut karny dla Racingu! Giovani ograł w polu karnym Pepe, a próbujący ratować sytuację Alonso powalił rywala na ziemię. Ewidentna jedenastka.

49. min. Gospodarze domagali się rzutu karnego, sędzia słusznie uznał, że przewinienia nie było.

48. min. Minimalny spalony Adebayora. A byłaby stuprocentowa okazja.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Ładny, szybki, składny kontratak Racingu zakończony dośrodkowanie na głowę Kennedy'ego i jego niecelnym strzałem.

44. min. Oezil powinien jak najszybciej zapomnieć o tym strzale i skupić się na tym, że ma już dziś dwie kapitalne asysty na koncie.

43. min. Di Maria powalony na trzydziestym metrze. Będzie groźnie. Kto będzie pod nieobecność Ronaldo egzekutorem rzutów wolnych?

40. min. Efektowna, a co najważniejsze efektywna sztuczka techniczna Benzemy w polu karnym. Ograł obrońcę, stworzył sobie dogodną sytuację do strzału, ale trafił wprost w Tono. Po chwili poprawiał z dystansu Di Maria, ale przestrzelił o dobry metr. Real niczym walec chce rozjechać rywali, nie daje im chwili wytchnienia.

37. min. Minimalnie zbyt moce podanie do Oezila - Tono czujny i szybki.

35. min. Żółta kartka dla Ramosa za zatrzymanie wyprzedzającego go Munitisa.

34. min. Rozpaczliwa, ale skuteczna obrona Racingu we własnym polu karnym - teraz strzał Di Marii z linii pola karnego zablokowany.

31. min. Znów Benzema w roli głównej. Ograł na lewym skrzydle obrońcę, ruszył na bramkę i strzelił w długi róg - piłka odbiła się od nogi obrońcy i wyszła na rzut rożny.

28. min. Powinno być 3:0, ale Benzema trafił w poprzeczkę. Real dzieli i rządzi, Racing w poważnych opałach.

26. min. GOL dla Realu! I kolejna kapitalna akcja! Racing stracił piłkę w środku pola, ta trafiła do Oezila, który genialnym podaniem przez trzech obrońców wypuścił w bój Benzemę - Francuz nie zmarnował sytuacji sam na sam.

23. min. GOL dla Realu! Cudowna zespołowa akcja Realu, z głównymi rolami Oezila i Adebayora! Pięć podań z pierwszej piłki w środku pola, wreszcie prostopadłe zagranie w pole karne do Oezila, który wyprzedził dwóch rywali, położył bramkarza i wyłożył Adebayorowi piłkę na talerzu. Ten spokojnie wbiegł z nią do bramki! Fantastyczna akcja.

21. min. Niegroźny strzał Di Marii po indywidualnej akcji na prawej stronie boiska - Tono nie powinien mieć z nim problemów, ale o mały włos nie przepuścił piłki między nogami.

20. min. Mourinho spokojnie obserwuje poczynania podopiecznych - na boisku aż tak spokojnie nie jest, Racing nie zamierza składać broni.

17. min. Rosenberg strzelał lewą nogą z narożnika pola karnego - piłka nie zmierzała w światło bramki, ale Casillas, dla pewności, rzucił się i wybił ją na rzut rożny.

15. min. Jak on tego nie trafił? Marcelo dostał kapitalne podanie w pole karne, wyszedł sam na sam, ograł bramkarza, ale naciskany przez obrońcę nie zdołał skierować piłki do pustej bramki z pięciu metrów...

12. min. Ciekawa historia o Raingu. Nowy właściciel Ahsan Ali Syed obiecuje, że dzięki niemu Racing stanie się trzecim klubem ligi po Realu i Barcelonie - czytaj o ambicjach tajemniczego Hindusa.

10. min. Real nabiera rozpędu. Teraz z dystansu próbował Alonso.

8. min. Adebayor przestrzelił w dogodnej sytuacji. Piłka była trudna, górna, ale odległość do bramki niewielka - mogło być 1:0 dla Realu.

5. min. Przypomnijmy, że w ostatnim spotkaniu Real rozgromił Malagę 7-0. Niezbyt to dobrze wróży gospodarzom.

1. min. Zaczęli!

21:00 Real po raz pierwszy w tym sezonie zagra bez Cristiano Ronaldo. Jak Królewscy poradzą sobie bez swojego asa?

Przed meczem:

Real musi wygrać jeśli chce zachować szansę na mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona w sobotę skromnie pokonała Saragossę i ma już 10 punktów przewagi nad najgroźniejszym rywalem.