Liga hiszpańska. Sporting przerwał serię Barcelony

Terminarz
Od?wie?
44
Zobacz gole z meczu na Zczuba.tv »

Sporting prowadził od 16. minuty po kapitalnej akcji Barrala. Krytykowany ostatnio napastnik ograł dwóch rywali i precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans Valdesowi. Barcelona nie jest w tym sezonie przyzwyczajona do przegrywania, więc nie bardzo wiedziała, jak radzić sobie z niesionym dopingiem kibiców i zdeterminowanym rywalem. Biła głową w mur, próbowała solowych akcji, nie potrafiła sforsować bezbłędnej defensywy gospodarzy. Mimo że w całym meczu miała aż 74% posiadania piłki, niewiele z tej przewagi wynikało.

Druga połowa bardziej przypominała mecze Barcelony ze słabszymi rywalami. Na boisko wszedł Pedro, obudził się Messi, jak wściekły atakować zaczął Dani Alves. W ciągu pierwszego kwadransa podopieczni Guardioli powinni wyrównać, ale razili nieskutecznością. Sporting przeczekał zaś napór rywali i z każdą minutą grał z coraz większym przekonaniem, że w seledynowych trykotach biegają zwykli ludzi, a nie niepokonane cyborgi.

Ale w 80. minucie bramkarzowi gospodarzy przydarzył się kosztowny błąd. Messi podał do Villi na wolne pole, ten wypychany przez obrońców nie miałby szans na zdobycie gola, gdyby Cuellar nie wyszedł niepotrzebnie z bramki. Villa dostrzegł to błyskawicznie i precyzyjnym lobem dał Barcelonie wyrównanie.

Barcelona zaatakowała ze zdwojoną siłą, ale grała nerwowo, podejmowała zbyt pochopne decyzje i zdołała skonstruować tylko jedną groźną okazję, którą zmarnował Pedro.

Sporting zasłużenie zremisował mecz z liderem, który po szesnastu kolejnych zwycięstwach wreszcie podzielił się punktami z rywalem. Czy wykorzysta to Real Madryt? Królewscy grają w niedzielę z Espanyolem. Relacja na żywo w sport.pl od 21.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +5 Barcelona nie dała rady - koniec meczu, remis 1:1.

90. min. +4 Przepychanka w polu karnym i gwizdek sędziego - faul na bramkarzu Gijon.

90. min. +2 Xavi uderza z dystansu - końcami palców piłkę wybija na róg Cuellar.

90. min. +1 Strzał w mur, a sędzia przedłuża mecz o pięć minut.

90. min. Rzut wolny dla Sportingu z 18 metrów. Za niesportowe zachowanie Valdesa.

89. min. Atakująca zaciekle Barca o mało nie straciła bramki - Valdes ubiegł minimalnie napastnika rywali.

87. min. Stuprocentową sytuację zmarnował Pedro. Messi zagrał mocno wzdłuż bramki, a zamykający akcję Pedro nie zdołał z najbliższej odległości wepchnąć piłki do siatki.

85. min. Nieustępliwi gospodarze bronią jak lwy jednego punktu w starciu z wielkim rywalem.

82. min. Barca nie ma zamiaru na tym poprzestać.

80. min. GOL dla Barcelony! Messi podaje Villi na wolne pole, ten wypychany przez obrońców nie miałby szans na zdobycie gola, gdyby nie błąd Cuellara, który zbyt daleko wyszedł z bramki. Villa dostrzegł to błyskawicznie i precyzyjnym lobem dał Barcelonie wyrównanie.

78. min. Kontratak Sportingu - minimalnie niecelne dośrodkowanie.

76. min. Messi najpierw powstrzymany przez dwóch obrońców, po chwili druga próba - strzał z dystansu - niecelny.

75. min. Nic z niego nie wynikło... Guardiola bezradnie rozkłada ręce.

74. min. Xavi trafia w mur - będzie rzut rożny.

73. min. Pique faulowany 25 metrów przed bramką.

71. min. Barcelona spieszy się, popełnia więc błędy... z tych błędów może urodzić się kontra dla Gijon.

68. min. O bezradności Barcy niech świadczy fakt, że nawet Xavi decyduje się na nieprzemyślane, niecelne podania w pole karne.

65. min. Czas ucieka, coraz bardziej nerwowo w obozie przyjezdnych. Grę na swoje barki bierze Messi, ale to nie jest dzień Argentyńczyka.

61. min. Sporting przetrwał napór Barcy. Zostało pół godziny do końca.

58. min. Dani Alves gra na ogromnej wściekłości. Jest niezwykle groźny, wszystko, co niebezpieczne, wykluwa się spod nogi prawego obrońcy Barcy. Przed chwilą znów powstrzymany w ostatniej chwili.

57. min. Barca zaczyna grać tak, jak przyzwyczajeni są kibice. Gra Sportingu coraz bardziej przypomina rozpaczliwą obronę.

56. min. Kolejna akcja Barcy. Znów przed szansą Messi, znów po podaniu Alvesa i znów górą Cuellar.

53. min. To była wreszcie akcja w katalońskim stylu - krótka gra Pedro z Alvesem, Brazylijczyk dogrywa przed bramkę do Messiego, a ten strzela zbyt słabo, by zaskoczyć Cuellara. Barca się rozkręca.

49. min. Barcelona atakuje z animuszem. Chce szybko strzelić bramkę wyrównującą.

46. min. Początek drugiej połowie. Na boisku pojawia się Pedro - zmienił bezproduktywnego Afellay'a.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej, zaskakującej połowy. Barcelona, mimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki (71 do 29), nie potrafi stwarzać groźnych sytuacji podbramkowych.

41. min. Barca wciąż bije głową w mur. Sporting oddał pola, ale broni się niezwykle skutecznie.

37. min. Barca zastopowana... brakuje szybkich podań, brakuje ofensywnych wejść bocznych obrońców, brakuje prostopadłych podań od Iniesty czy Xaviego, brakuje wreszcie indywidualnych akcji Messiego.

32. min. Najgroźniejsza akcja Barcy - Initesta strzela z czystej pozycji, ale górą Cuellar.

29. min. Wreszcie nie najgorsza akcja Barcy - kilka szybkich podań, dogranie na 16. metr, ale strzał Iniesty bardzo niecelny.

27. min. Sporting gra agresywnie, pressingiem, odważnie i bezpardonowo - Barcelona na razie nie radzi sobie z taką obroną.

24. min. Barcelona atakuje dość nieporadnie, jej koronkowe akcje zatrzymują się jeszcze przed polem karnym, gdzie rywale stawiają szczelny mur obrony.

20. min. Słabo jak na razie gra Messi. To po jego stracie poszła kontra zakończona golem, teraz też oddał piłkę rywalom. Musi się Argentyńczyk obudzić.

16. min. GOL dla Sportingu! Kontratak Gijon, podanie do Barrala, który poradził sobie z dwoma obrońcami i strzelił precyzyjnie po długim rogu!

14. min. Wciąż gospodarze w natarciu. Barcelona w opałach...

9. min. I kolejna szansa gospodarzy - zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, znów radzą sobie obrońcy Barcy.

6. min. Gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą - pierwsza groźna akcja, ale strzał niecelny.

3. min. Pierwszy strzał Initesty i pierwsza dobra interwencja Cuellara.