Primera Division. Real sensacyjnie przegrywa z Osasuną!

Terminarz
Od?wie?
31
Zobacz przegraną Realu - na Z Czuba.tv »

"Królewscy" mieli w tym spotkaniu przewagę, częściej dostawali się pod bramkę rywali, jednak to gospodarze jako jedyni trafili do siatki. Autorem zwycięskiego gola jest Javier Camunas, który w 62. minucie wykorzystał podanie Carlosa Arandy tuż przed polem karnym. Fatalnie w tej sytuacji zachowało się trzech obrońców Realu, którzy przepuścili piłkę między nogami.

Na bramkę Ricardo strzelali z kolei Cristiano Ronaldo, Kaka i Karim Benzema. Żadnemu z nich nie udało się jednak pokonać bramkarza gospodarzy. Uderzenia podopiecznych Jose Mourinho były przeważnie niecelne, a jeśli już leciały w światło bramki, to nie były w stanie zaskoczyć golkipera.

Nie udało się to także sprowadzonemu z Manchesteru City Emmanuelowi Adebayorowi, dla którego był to debiut w drużynie "Królewskich". Napastnik wszedł na boisko w 66. minucie zmieniając Angela Di Marię, jednak poza jednym bardzo nieudanym strzale głową, nie wyróżnił się niczym szczególnym.

- Porażka boli, bo żaden sportowiec nie lubi przegrywać. Ale walka o tytuł jeszcze nie jest rozstrzygnięta, gdyż Real Madryt to nie jest klub, który się podda - powiedział dyrektor sportowy tej drużyny Jorge Valdano.

W swoim stylu porażkę tłumaczył Mourinho: - Gratuluję Osasunie zwycięstwa, a my musimy z tym żyć. Jutro jest poniedziałek, a za chwilę środa i kolejny mecz, z Sevillą w Pucharze Króla Hiszpanii. Czas goni do przodu, a my nie możemy zostać z tyłu i myśleć tylko o dzisiejszym spotkaniu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

96. min. Koniec spotkania!!!!!!! Real do ostatnich sekund rozpaczliwie wrzucał piłkę pod pole karne, jednak Osasuna skutecznie się broniła. Sensacja w Pampelunie stała się faktem!!!

90. min. Arbiter dolicza aż pięć minut do regulaminowego czasu gry

88. min. Vadozc dostaje żółty kartonik za symulowanie faulu tuż przed polem karnym. Węgier dostaje żółty kartonik. Gdyby jednak sędzia odgwizdał faul, to byłaby wymarzona okazja dla Osasuny na dobicie Realu

84. min. Niesamowita szansa dla Osasuny!!!! Aranda ośmiesza obrońców Realu tuż przy linii końcowej i podaje do Vadozca. Ten strzela, a piłkę zmierzającą pewnie do bramki wybija jeden z defensorów "Królewskich"

83. min. Kaka oddaje strzał zza pola karnego, jednak piłka kozłując po murawie przechodzi obok słupka

82. min. Boisko opuszcza Walter Pandiani żegnany oklaskami. W miejsce Urugwajczyka wchodzi Lolo

81. min. Ronaldo wreszcie urywa się obrońcom i wbiega w pole karne z prawej strony. Mocny strzał po ziemi pewnie złapany jednak przez Ricardo

80. min. Rzut wolny dla Realu z prawego skrzydła, ale głęboko bita piłka "wyczyszczona" przez bramkarza Osasuny

79. min. Real nie schodzi praktycznie z połowy Osasuny. Jednak ataki przeprowadzane są zbyt wolno i schematycznie, a dobrze przemieszczająca się defensywa gości nie daje się zaskoczyć

73. min. Wymarzona sytuacja dla Realu po wrzutce z prawej strony Oezila. Piłkę już prawie wbijał do siatki Ronaldo, jednak uprzedził go Benzema, który uderza głową nad poprzeczką

71. min. Oezil strzela niecelnie z rzutu wolnego po faulu Vadozca. Piłkarz gospodarzy otrzymał żółtą kartkę za te przewinienie

65. min. Wściekły Mourinho reaguje natychmiast. Od razu wymienia trzech piłkarzy - schodzą Diarra, Albiol i Di Maria. W ich miejsce pojawiają się na boisku Xabi Alonso, Kaka oraz debiutujący w Realu Adebayor

62. min. GOOOOL dla Osasuny!!!!!!!!! Sensacja w Pampelunie, gdy Aranda podaje prostopadle tuż przed polem karnym do Camunasa. Między nimi było trzech obrońców Realu, jednak piłka przechodzi im pod nogami i Camunas jest sam na sam z Casillasem. Piłka po strzale odbija się jeszcze od słupka i wpada do siatki

56. min. Kolejna groźna akcja Realu i znów Ronaldo w roli głównej. Portugalczyk drybluje w polu karnym, po czym oddaje strzał z ostrego kąta. Piłki dotyka Benzema, któremu sędzia odgwizduje spalonego, jednak futbolówka i tak przechodzi obok słupka

53. min. Ronaldo wrzuca trzeci bieg i wyprzedza dwóch piłkarzy Osasuny. Na nic się to jednak zdało, gdyż jego strzał z dystansu wysoko nad poprzeczką

47. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania, przy piłce Real

II połowa

46. min. Koniec pierwszej połowy, jednak w międzyczasie negatywne emocje na stadionie w Pampelunie. Kibice wygwizdali Ronaldo, który został sfaulowany w narożniku boiska. Jeszcze zanim piłkarze zeszli do szatni, Portugalczyk agresywnie wymienił uwagi z rywalem, rozdzielać musiał ich sędzia

41. min. Di Maria uderza zza pola karnego, a piłka odbita przez obrońców trafia do Benzemy stojącego samotnie przed bramkarzem. Wydawałoby się wymarzona sytuacja... jednak Francuz na wyraźnym spalonym

35. min. Ronaldo podaje przed polem karnym do Benzemy, a ten bez zastanowienia uderza na bramkę. Płaski strzał wybroniony jednak przez Ricardo

33. min. Górna piłka z głębi pola do Pandianiego posłana pod samą bramkę. Urugwajczyk przenosi jednak futbolówkę nad poprzeczką po strzale głową

26. min. Strzał z dystansu Angela Di Marii, jednak piłka przechodzi tuż obok słupka bramki gospodarzy

23. min. Piłka z głębi pola do Ronaldo, który wychodzi praktycznie sam sam. Portugalczyk ma jednak problemy z opanowaniem piłki i dopadają do niego obrońcy. Stracona szansa Realu

17. min. Niezwykle brutalny mecz na stadionie w Pampelunie - żółta kartka dla Corominasa, wcześniej ten sam kolor obejrzeli już Soriano i Diarra

12. min. Dobra akcja w wykonaniu gospodarzy - ładna centra z lewej strony, jednak napastnik nie sięga piłki, po chwili bliźniacza akcja w wykonaniu Realu, jednak tym razem z prawego skrzydła, a centymetrów zabrakło Benzemie

7. min. Rzut wolny dla Realu z okolic narożnika pola karnego - Cristiano Ronaldo strzela potężnie, jednak piłka odbija się od muru

2. min. Pierwszy gwizdek arbitra już za nami. Przy piłce gospodarze, których prowadzi były selekcjoner reprezentacji Jose Antonio Camacho

Malaga wydała więcej niż Real i Barca - jest ostatnia »